Ufa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Ufa Uçak Biletleri

Ufa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 34 dakika önce

Ufa Uçuşu

ufaUfa Hakkında

Ufa, Başkurdistan Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Ufa (Karayidere) ve Balaya (Ağıdere) nehirlerinin kavuştuğu noktada kurulmuştur. Petrol arıtma, kimya, makine mühendisliği alanında ülke ekonomisine en fazla katkı sağlayan şehirde, yaklaşık 200 orta ve büyük sanayi işletmesine ev sahipliği yapmaktadır.  Ural bölgesindeki en geniş liman kenti olan Ufa’da Belaya, Kama ve Volga boyunca taşımacılık yapılmaktadır. Şehirde, sert karasal iklim tipi görülmektedir.  Sert karasal iklim etkisi sebebiyle de Ufa ziyaretleriniz için en uygun mevsim yazın sıcağından ve kışın sert ikliminden etkilenmemek için sonbaharındır.

Ufa Havalimanı

Ufa Havalimanı, şehrin 15 km güneyinde yer almaktadır. 1924 yılında kurulan havalimanı 1997 yılında uluslararası havalimanı statüsü kazanmıştır. Ufa Uluslararası Havalimanı, Başkurdistan Cumhuriyetinin en yoğun havalimanı olup 25 havayolu şirketi ile karşılıklı uçuş gerçekleştirmektedir.

Ufa Havalimanı’ndan 30 un üstünde şehre direk uçuş düzenlenebilmektedir.  Ufa Havalimanı’ndan gerçekleştirilen karşılıklı seferler hakkında bilgi ve Ufa uçak bileti satın alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Uçak bileti sorgulaması sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Ufa’ ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ufa’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndan hizmet veren Türk Hava Yolları yer almaktadır. Ayrıca Aeroflot, Angara Airlines, Czech Airlines, Ellinair, flydubai, Ikar, Izhavia, I-Fly, NordStar, Royal Flight, RusLine, Pobeda, Red Wings Airlines, S7 Airlines, Saratov Airlines, Ural Airlines, Uzbekistan, UTair,  UVT Aero ve Yamal Airlines Ufa’ ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Ufa’ ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel Ufa uçak bileti fiyatları ve sefer bilgileri hakkında bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden Ufa uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Bilet sorgulaması işleminden sonra seyahatinize ve bütçenize en uygun ucuz Ufa uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla size sunulan taksit imkânlarından da yararlanarak satın alabilirsiniz.

Ufa Ulaşım

Ufa’da ulaşım tramvay, troleybüs, otobüs ve marshrutka adı verilen minibüsler ile sağlanmaktadır. Araç kiralama ve taksiler ise diğer ulaşım çeşitleri arasında yer almaktadır. Trans Sibirya Demiryolları ile Rusya şehirlerine ulaşım mümkün olabilmektedir. M7 otoyolu ile Kazan ve yakındaki şehirlere,  M5 otoyolu ile de Rusya’nın Asya kısmına ve Moskova’ya ulaşım gerçekleştirilmektedir. Başlıca su ulaşımı Belaya ve Ufa nehirleri ile yapılabilmektedir. Ufa’ ya ulaşımda ise demir yolu, su yolu, kara yolu ve hava yolu tercih edilebilmektedir.

Gezilecek Yerler

Ufa’da gezilecek yerler arasında, Ülkenin lideri Salavat Yulaev anıtı, şehrin en ünlü dini yapılarından biri olan Ufa Komarov Camisi, ikiz minareleri ve göz alıcı mimarisi ile dikkat çekici bir ibadethane olan Lale Tülpan Camii, 120 binden fazla eserin sergilendiği Ufa Ulusal Müzesi, birçok endemik bitkinin görülebildiği huzur veren Ufa Botanik Bahçesi yer almaktadır. Şehrin en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Ufa Opera ve Bale Tiyatrosu, Zafer Parkı, 7 Kız Çeşmesi, Ufa Dostluk Anıtı gezebileceğiniz diğer yerler arasında yer almaktadır.

Ufa Ne Yenir ?

Ufa’da geleneksel yemekler, deniz ürünleri, et ve krema ile yapılmaktadır. Şehirde, geleneksel lezzetler arasında et, balık, rezene, maydanoz ve çeşitli baharatlarla hazırlanan Ucha Çorbası, Smetena adı verilen krema ile yapılan çorba ve makarnalar, Ufa usulü Borç Çorbası, sebzelerle yapılan soğuk içilen Botwina Çorbası deneyebileceğiniz çorba çeşitleri arasında yer almaktadır. Mersin Balığı, siyah havyar ve somon, patates ve çeşitli sıcak ve soğuk mezelerin yer aldığı Zakuski ise tadabileceğiniz diğer lezzetler arasında yer almaktadır. Akşam yemekleri sonrasında orman meyveleri ile hazırlanan Risel ve Kompot tatlı tercih edenlerin damak zevkine hitap edecek tatlılardan.

 

Ufa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Ufa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.