Ulan Batur Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ulan - Batur Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Ulan Batur Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Batur Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 15 dakika önce

Ulan Batur Uçuşu

ulanbaturUlan Batur Hakkında

Ulan Batur,  Moğolistan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Orta Kuzey Moğolistan'da, Tuul Nehri üzerinde bir vadide kurulmuştur. Moğolca Kızıl Kahraman anlamına gelen şehrin eski ismi Urga’dır. Moğolistan’ın finans, kültür ve sanayileşme alanlarında en gelişmiş şehridir. Dünyanın en soğuk başkentlerinden biri olan şehirde sert karasal iklim görülmektedir. İklim koşulları gereği kış ayları karlı ve soğuk olmasından kaynaklı da şehri ziyaretleriniz için en uygun mevsim ilk bahardır.

Ulan Batur Havalimanı

Ulan Batur Havalimanı diğer adıyla Cengiz Han Uluslararası Havalimanı, şehrin 18 km güneybatısında yer almaktadır. 1957 yılında kurulan havalimanı, 1961 yılında uluslararası uçuşlar gerçekleştirmeye başlamıştır. Havalimanından 9 ayrı havayolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir.

Ulan Batur Havalimanı’ na düzenlenen direk veya aktarmalı sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Ulan Batur uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seyahat planınıza göre gerçekleştirilen sefer bilgilerine ek olarak Ulan Batur uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyerek bütçenize en uygun Ulan Batur uçak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Ulan Batur Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Ulan Batur’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda uçuş gerçekleştiren başta Türk Hava Yolları olmak üzere Aero Mongolia, Air Busan, Aeroflot, Air China, IrAero, Hunnu Air, Korean Air ve MIAT Mongolian Airlines uçuş gerçekleştirmektedir.

Ulan Batur’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve en güncel Ulan Batur uçak bileti fiyatları hakkında bilgi almak için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Ulan Batur uçak bileti sorgulaması yapabilir ve web sitesinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Ulan Batur Ulaşım

Ulan Batur'da ulaşım otobüs, troleybüs, dolmuş ve taksiler ile sağlanmaktadır. Geniş bir ulaşım ağına sahip olan otobüsler en yaygın kullanılan ulaşım çeşididir. Şehirde aynı zamanda metro hattı inşa edilmesi planlanmaktadır. Şehirlerarası ulaşımda otobüs ve tren kullanılmaktadır. Rus Trans Sibirya Demiryolu ve Çin demiryolu sistemi şehirden geçmektedir. Ulan Batur’a uluslararası alanda ve iç hatlarda hizmet veren hava yolları aracılığıyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Ulan Batur Gezilecek Yerler

Ulan Batur’da gezilecek yerler arasında Orhun Yazıtları’ndan birkaçının kopyasını görebileceğiniz Ulan Batur Ulusal Müzesi, Moğolistan’ın en büyük budist tapınaklarından biri olan Gandartegchinlen Manastırı, doldurulmuş vahşi hayvanlar, resimler ve ipek işlemeli kumaş sergilerini görebileceğiniz Bogd Han’ın Kışlık Sarayı yer almaktadır. Moğolistan’ının bağımsızlığını ilan ettiği ve Cengiz Han’ın heykelinin bulunduğu meydan olan Sukhbahatar Meydanı, Moğol kültürüne ait oyuncaklar ile dev yapbozların bulunduğu Ulan Batur Entelektüel Müzesi, Moğalistan ulusal müzesi, Choijin Lama Tapınağı, Zanabazaar Güzel Sanatlar Müzesi, Şaman Merkezi, Zaisan Anıtı ve Gorkhi-Terelj Ulusal Parkı Ulan Batur’da gezilecek yerler arasındadır.

Ulan Batur Ne Yenir ?

Ulan Batur’da yemek kültürü et ağırlıklı olmasının yanı sıra mantının da tüm çeşitlerini burada bulabilmeniz mümkün olmaktadır. İklimin elverişsiz olmasından dolayı sebzenin yaygın olarak kullanılmadığı yemeklerde etin ise her çeşidi kullanılmaktadır. Keçi eti, patates ve soğanla yapılan Horhog, içi bol etli mantı buzz, bir tür gözleme olan Khuushuur, keçi ya da koyunun kemik ve boyun kısmından yapılan Boodog, Şölte ve Khooet deneyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer almaktadır. Kısrak sütünün fermante edilmesiyle elde edilen geleneksel Asya içeceği kımız, sütlü ve tuzlu çay olan Suutei Tsai ve Ulan Batur’a özel votka tüketebileceğiniz içecekler arasında yer almaktadır. 

Batur Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Ulan Batur Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.