Tunus Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Tunus Uçuşu

tunusTunus Hakkında

Tunus, Kuzey Afrika’ da yer almaktadır. Arap İslam ülkesinin de merkezi olan Tunus halkının %99 ‘u Müslüman Araplardan oluşmaktadır. %1 lik azınlık kesim ise Fransız ve İtalyanlardır. Tunus ekonomisi tarıma dayalıdır. Verimli topraklarında çoğunlukla zeytincilik yapılmaktadır.  Deri, kağıt ve hafif sanayi kollarının geliştiği Tunus’ da ekonomik gelir düzeyi de oldukça düşüktür. Turizm alanında ki yatırımların son yıllarda yapıldığı Tunus’ da kültür turizmi kapsamında geziler düzenlenmektedir. Şehrin genelinde hakim olan Akdeniz iklim etkilerinden kaynaklı da seyahat için en uygun mevsim sonbahardır.

Tunus Havalimanı

Tunus Havalimanı, olarak kabul edilen iki farklı havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Kartaca Uluslararası Havaalanı ve Nice Uluslararası Havaalanıdır.  

Tunus Nice Uluslararası Havaalanı şehir merkezinden 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 2011 yılı itibariyle hizmete açılan havalimanına yaklaşık olarak 20 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.  Tunus’a uzun yıllardır hizmet veren Kartaca Uluslararası Havalimanı ise daha çok tercih edilmektedir. Nice Havalimanının açılmasından sonra önemini biraz olsa kaybetse de günümüzde 20 ‘ den fazla hava yolu Kartaca Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmektedir.

Tunus’ a Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Tunus’a uçuş gerçekleştiren hava yolları Nice Havalimanı ve Kartaca Havalimanı olmak üzere iki farklı havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir.

Tunus Nice Uluslararası Havalimanı’ na uçuş gerçekleştiren hava yolları Azur Air, Belair, Blue Panorama Airlines, Condor Airlines, Corendon Dutch Airlines, airGrin, Germania Airlines, Jetairfly, Nouvelair,  Scandinavian Airlines, Sun Express Deutschland, Thomas Cook Airlines, Thomas Cook Airlines Belgium, Thomson Airways, Transavia, Travel Service Havayolları, TUI Airlines Hollanda, Tunisair, Ural Airlines ve XL Airways France’dır.

Tunus Kartaca Uluslararası Havalimanı’ na uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ise Türkiye’den direk uçuşlarla hizmet veren ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu firması Türk Hava Yolları ilk sıradadır.  Ayrıca Afriqiyah Airways, Aigle Azur, Air Algérie, Air France, Air One, Alitalia, British Airways, Buraq Air, EgyptAir, Emirates, Germanwings, Libyan Airlines, Lufthansa, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Saudi Arabian Airlines, Tunisair ve TunisAir Express hava yollarıda Tunus’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Tunus Ulaşım

Tunus’ da ulaşım genellikle kara yollarında düzenli olarak hizmet veren otobüsler ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca motosiklet de şehir içinde en çok kullanılan araçlar arasındadır. Gelişmekte olan bir şehir olan Tunus’ da ulaşım konusunda sıkıntılar mevcut olsa da yine de taksi fiyatları da son derece uygun olduğundan tercih edilebilir. Tunus’ a ulaşımda ise kara yolları ve çoğunlukla da hava yolları ile kolaylıkla seyahat edilebilmektedir.

Tunus’ da Gezilecek Yerler

Tunus’ da gezilecek yerler çoğunlukla tarihi cami, kilise ve müzelerden oluşmaktadır. Özellikle Kartaca döneminden kalma antik kalıntıların sergilendiği Bardo Müzesi, Tunus Medina’sı, St. Vincent de Paul Katedrali, Zitouna Camii, Kasbah kalesi, Berberi Mahallesi, Kasbah Camii, Sidi Camii ve Mehres Mezarlığı Tunus’ da gezilecek yerlerdendir.

Tunus’ da Ne Yenir?

Tunus’ da çok fazla restoran bulunmamaktadır. Dışarda yemek yeme alışkanlığı pek olmayan Tunus’ta yöresel yemeklerde çatal ve kaşık kullanılmadan yemek yenmektedir. Tunus’ da dizanteri riski yüksek olduğundan kaynaklı yemek yediğiniz yere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Tunus yöresel yemeklerinden Chorba olarak sunulan bizdeki çorbaların aynısını bulabilirsiniz. Ayrıca Salade Mechouia isimli ton balık, haşlanmış yumurta, közlenmiş sebzelerle sunulan yemeği, nohut, yumurta, sarımsak ve haşlanmış yumurtadan oluşan Chakchouka isimli yemeği, kuzu eti veya dana etinin defne yapraklarıyla yapılan yahni türü bir yemek olan  Mloukhi deneyebilirsiniz. Ağır yemeklerinden sonra da mideyi rahatlatmak için Tunus’ da Nane Çayı içebilirsiniz.

Tunus Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Tunus Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.