• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Atlanta Uçuşu

atlantaAtlanta Hakkında

Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer alan eyaletlerden Martin Luther’in doğduğu ve aynı zaman da Coca Cola’nın gizli formülünün bullunduğu Georgia eyaletinin de başkentidir. Blue Ridge Dağları’nın eteklerine kurulu şehir ayrıca Chattahochee nehrinin de yanında yer almaktadır.

Atlanta, CNN, Coca Cola gibi Dünya’nın en büyük 500 firmasının merkezini de bünyesinde bulundurmasından kaynaklı oldukça önemlidir. 1847 yılında kasaba ünvanından kurtularak şehir ünvanını alan Atlanta, genelinde siyahi insanlar yaşamaktadır.  Nüfufun %50’sinden fazlasını Amerikaların oluşturduğu şehirde banliyölerin ve gezi amaçlı ziyaret eden turistlerle beraber nüfusu 5 milyonu bulmaktadır.

Atlanta’ da yazları sıcak ve nemliyken, kış ayları ise sıcaklık sıfırın altına pek düşmemektedir. Atlanta ziyaretleriniz için en uygun mevsim olarak belirlenebilecek dönem bahar mevsimleridir. Fakat Mart ve Haziran aylarında yağmur zamanı olduğundan seyahatlerinizi bu zamana denk getirmemenizi tavsiye ederiz.

Atlanta Havalimanı

Atlanta Havalimanı olarak hizmet veren Hartsfield–Jackson Uluslararası Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren havaalanıdır. 1998 yılında Dünya’nın en işlek havalimanı olan havalimanı şehir merkezinden yaklaşık olarak 16 kilometre mesafede yer almaktadır.  20’den fazla hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Atlanta Uluslararası Havalimanı’na gerçekleştirilen uçuşlara ait sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Atlanta uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve sorgulama sonrasında sefer bilgilerine ek olarak Atlanta uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyerek seçtiğiniz bileti kolaylıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Atlanta’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Atlanta’ ya uçuş gerçekleştiren hava yolları Air Canada Express, Air France, Alaska Airlines, American Airlines, American Eagle, Boutique Air, British Airways, Contour Airlines, Delta Air Lines, rontier Airlines, KLM, Korean Air, Lufthansa, Qatar Airways, Southwest Airlines, Spirit Airlines, United Airlines, United Express ve Virgin Atlantic firmalarıdır. Ayrıca Türk Hava Yolları’ da Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuşlarla Atlanta ya seyahat imkanı sunmaktadır.

Atlanta’ ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel Atlanta uçak bileti fiyatları ve sefer bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi için 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ve bu sayıyı her geçen gün arttıran ucuzauc.com web sitesinden Atlanta uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz ucuz Atlanta uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Atlanta Ulaşım

Atlanta’ da ulaşım Marta ismi verilen metro ağı ve metro ile bağlantılı otobüs hatlarıyla gerçekleştirilmektedir. Hafta için sabah beş gece bire kadar hizmet veren metro ve marta sistemine bağlı otobüs hatlarıyla şehrin bütün noktalarına ulaşabilirsiniz.  Atlanta’ da yürüyerek veya bisikletle şehri gezmek oldukça zor olduğundan en iyi seçeneklerden birisi de araç kiralamak. Atlanta’ya ulaşım da ise şehirlerarasında kara yolları tercih edilse de hava yoluyla da Atlanta’ ya kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Atlanta’da Gezilecek Yerler

Atlanta’ da gezilecek yerler arasında farklı bitkilerin yer aldığı akşam ışıklandırılmasıyla da görülmeye değer Atlanta Botanik Bahçesi, 1926 yılında kurulan Atlanta tarihini yansıtan Atlanta Tarih Merkezi ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Centennial Olimpik Parkı,  CNN Merkez Stüdyoları, Martin Luther King Tarih Merkezi, 60 farklı tatta kola tadabileceğiniz Coca-Cola Dünyası,  köpek balıklarından su samurlarına ve hatta penguenlere kadar farklı canlıların yer aldığı Georgia Akvaryum ve Atlanta Hayvanat Bahçesi’ de Atlanta’ da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Atlanta’ da Ne Yenir?

Atlanta’ da Amerikan kültüründe fast food karşılığı olan Varsity yerleri bulunmaktadır. Atlanta’nın en eski fastfood restoran zinciri olan Varsity’e uğrayıp burda özel menülerden tadabilirsiniz.  Dünya’nın en büyük ve en hızlı restoranı olarak da uğranması gereken yer olan Varsity’ de Atlanta mutfağına ait yemeklerden tatmak işitemeyenler Türk mutfağının özgün yemeklerinden de bulabilirler. Atlanta’ da özel olarak donut ve kahvelerden tadabilir ve farklı kola çeşitlerini de tadabilirsiniz.  Atlanta’ da özellikle yemeniz gerekenler arasında ise şeftali payları yer almaktadır. Şeftali turtaları ile ünlü şehirde birçok pastane de kahve eşliğinde şeftali paylarını yiyebilirsiniz.

 

Atlanta Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Diyarbakir - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Adnan Menderes - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Erzurum - Esenboga arası bilet satın alındı

Ankara

Sirnak - Esenboga arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com