Washington Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Washington

 Kabil - Washington 15 Kas 2018 7.460,21₺   Kabil - Washington 13 Mar 2019 7.460,21₺   Islamabad - Washington 01 Ara 2018 4.181,72₺   Kabil - Washington 11 Kas 2018 7.177,20₺   Kabil - Washington 31 Oca 2019 7.237,12₺   Kabil - Washington 31 Oca 2019 7.237,12₺ 

washingtonWashington D.C, Amerika Birleşik devletlerinin başkentidir. D.C olarak kullanılan kısaltmanın tam olarak açılımı ise "District of Columbia", “Kolumbiya Bölgesi” dir. Herhangi bir eyalete dahil olmayan Washington direk olarak federal devlete bağlı olarak kabul edilmektedir.  Amerika’nın en önemli yönetim merkezlerinden Beyaz Saray, ABD Yüksek Mahkemesi ve ABD Kongresi’nin yer aldığı Washington ülkenin doğusunda Atlantik’ de yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olarak dört mevsimin görüldüğü şehri ziyaret için en uygun zaman ise ilkbahar ve sonbahardır.

Washington Havalimanı

Washington Havalimanı olarak kabul edilen üç ayrı havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan Dulles Havaalanı şehir merkezinden 42 kilometre mesafede yer almaktadır. Dulles Havaalanı’na şehir merkezinden tahmini olarak 45 dakika da gidilebilmektedir. Ayrıca Baltimore - Washington Uluslararası Havaalanı’na ulaşım süresi de Dulles Havaalanı ulaşım süresi ile aynıdır. Washington şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Ronald Raegan Havaalanı’na ise şehir merkezinden 15 dakika da ulaşabilirsiniz.

Washington Dulles Uluslararası Havaalanı’na 40’dan fazla, Baltimore–Washington Uluslararası Havalimanı’na ise 25’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Ronald Raegan Havaalanı dahil Washington Havalimanları’ na gerçekleştirilen uçuşlara ait sefer bilgilerine ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve biletinizi kredi kartınızla taksit imkanlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Washington Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Washington Dulles Uluslararası Havaalanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları Aer Lingus, Aeroflot, Aeroméxico, Air Canada Express, Air China, Air France, All Nippon Airways, Alaska Airlines, American Airlines, American Eagle, Austrian Airlines, Aviancaa, Avianca El Salvador, British Airways, Brussels Airlines, Copa Airlines, Delta Air Lines, Delta Connection, Emirates, Ethiopian Airlinesb, Etihad Airways, Frontier Airlines, Icelandair, JetBlue Airways, KLM, Korean Air, LATAM Perú, Lufthansa, Porter Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Saudia, Scandinavian Airlines, Silver Airways, South African Airways, Southern Airways Express, Southwest Airlines, United Airlines, United Express, Virgin America ve Virgin Atlantic hava yollarıdır. Ayrıca Türk Hava Yolları’ da direk uçuşlarla Washington’a uçuş gerçekleştiren hava yoludur.

Baltimore–Washington International Airport

Baltimore Washington Uluslararası Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları ise Air Canada Express, Air Mobility Command, Alaska Airlines, Allegiant Air, American Airlines, American Eagle, Apple Vacations, British Airways, Condor Airlines, Delta Air Lines, Delta Connection, Jet Blue Airways, Norwegian Air Shuttle, Southern Airways Express, Southwest Airlines, Spirit Airlines, Swift Air, United Airlines, United Express, Vacation Express, Sunwing Airlines ve WOW Air hava yollarıdır.

Washington’a aktarmalı veya direk olarak uçuş gerçekleştiren bütün hava yollarının listesine 152 hava yolunun resmi temsilcisi ve acentası olan ucuzauc.com üzerinden Washington uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada uçak biletlerinin sefer bilgilerine ve Washington uçak bileti fiyatlarına ulaşarak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz.

Washington Ulaşım

Washington’da ulaşım çoğu zaman toplu taşıma araçlarıyla gerçekleştirilse de taksiler ve özel araç kiralama seçenekleri de mevcuttur. Washington’ da şehir içi ulaşımda en iyi yolu metro ağıdır.  Metro ve diğer toplu taşıma ağını kullanabilmek için Şehirlerarası ulaşımda ise demir yolu, kara yolu ve hava yolu tercih edilebilmektedir.

Washington’da Gezilecek Yerler

Washington’da gezilecek yerler arasında 10 farklı müze, hayvanat bahçesi yer almaktadır. Ayrıca anıtlar kenti olan Washington’da  Amerikan Kongre Binası, Washington Anıtı, Lincoln Anıtı, Washington Ulusal Katedrali,  Pentagon, Ulusal Sanat Galerisi, Kongre Kütüphanesi, Ulusal Hava ve Uzaycılık Müzesi, Arlington Ulusal Mezarlığı, Amerikan Yüce Mahkemesi Binası, Vietnam Şehitleri Anıtı, Kore Savaşı Gazileri Anıtı ve St. Nicholas Katedrali ‘ de Washington’ da gezilecek yerlerdir.

Washington’da Ne Yenir ?

Washington’ da Amerikan kültüründe önemli bir yeri olan fast food zincirlerinde yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca sokak da hot dog olarak bilinen sosislileri, kahve dükkanlarına uğrayarak farklı kahveleri, Amerikan tatlısı olarak kabul edilen donutları tadabilirsiniz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com