Yekaterinburg Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Yekaterinburg

yekaterinburgYekaterinburg Hakkında

Yekaterinburg, Rusya Federesyonu sınırları içerisinde yer alan Sverdlovsk bölgesinin başkentidir. Rusya’nın ağır sanayi şehri olarak bilinen ve en büyük dördüncü şehri olan Yekaterinburg, ayrıca Urallar döneminde kültür merkezidir.  Iset nehri kıyısında bulunan şehirin genelinde nemli karasal iklim görülmektedir. Ekim ayından Nisan ayının ortalarına kadar süren kış ayları soğuk ve karlı geçmektedir. Yekaterinburg ziyaretleriniz için en uygun zaman Haziran ve Temmuz aylarıdır.

Yekaterinburg Havalimanı

Yekaterinburg Havalimanı olarak hizmet veren Koltsovo Havalimanı, Rusya’nın en işlek üçüncü havalimanıdır. Şehir merkezinin 18 kilometre güneydoğusunda bulunan havalimanı, 1943 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

25 farklı hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği Yekaterinburg Havalimanı’ na düzenlenen uçuşlara ait sefer bilgilerine ve Yekaterinburg uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz. Yekaterinburg uçak bileti sorgulaması yaptıktan sonra seçtiğiniz Yekaterinburg ucuz uçak biletini kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Yekaterinburg’a  Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Yekaterinburg’ a uçuş gerçekleştiren hava yolları Aeroflot, Air Astana, Air Manas, Alrosa Mirny Air Enterprise, Avia Traffic Company, Azerbaijan Airlines, Czech Airlines, Ellinair, Finnair, flydubai, Gazpromavia, IrAero, Komiaviatrans, NordStar, Orenburzhye, Pegas Fly, Pobeda, RusLine, S7 Airlines, Saravia, Somon Air, Tajik Air, Ural Airlines, Uktus Aircompany, UTair Aviation, UVT Aero, Uzbekistan Airways, Yakutia Airlines ve Yamal Airlines firmalarıdır. Ayrıca Türk Hava Yolları’ da İstanbul’ dan Yekaterinburg’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Yekaterinburg Ulaşım

Yekaterinburg’ da toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Birbiriyle bağlantılı otobüs, metro, troleybüs, tren ve matruşka aracılığıyla şehir içinde istediğiniz yere ulaşma imkanı sunmaktadır. Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için metro, tren ve otobüs istasyonlarından veya bilet otomatlarından bilet satın almanız gerekmektedir. Şehirler arası ulaşımda ise Yaketerinburg’ a kara yolu hava yolu ve demir yolu ile seyahat edebilirsiniz..

Yekaterinburg’ da Gezilecek Yerler

Yekaterinburg’ da gezilecek yerler arasında Çar Nicholas’ın ailesi ile beraber idam edildiği yere kurulu olan Kan Kilisesi yer almaktadır. Tarihi yapısı kadar yaşanılan olaylardan dolayı da ilgi odağı olan Kan Kilisesi ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca Güzel Sanatlar Müzesi, beyaz taşları ile dikkat çeken Qwert Anıtı, Opera ve Bale binası da görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehir içinde yer alan ve turizm açısından da oldukça önemli bir yer olan Yekaterinburg sirki de Dünya’nın en uzun ve tamamlanmamış bina olma özelliğindedir.

Yekaterinburg Ne Yenir?

Yekaterinburg’ da Rusya ‘nın farklı tatlarını ve Dünya mutfağını da tadabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Fakat Yekaterinburg’da özellikle Rusya’ya özgü meyveli ve ballı votkalarından tadabilirsiniz. Ayrıca mantıya benzer olan Pelmeni, sebze veya etle yapılan rus çöreği piroşkiyi, ünlü rus salatasını ve sebzeli borşç çorbasını Yekaterinburg’da yiyebilecekleriniz arasındadır. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com