Harare Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Harare Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Harare Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 18 dakika önce

Harare Uçuşu

harareHarare Hakkında

Harare,  Zimbabwe'nin başkenti ve en büyük şehridir. Şehrin ekonomisini maden işleme, tekstil ve tarım oluşturmaktadır. Altın ve demir-çelik en önemli madeni kaynakların başında yer almaktadır. Ülkenin kuzeydoğu bölgesinde yer alan şehirde kuru savan iklim tipi görülmektedir. Harare’ yi ziyaretleriniz için en uygun zaman ise ilkbahar sonu ve yaz başlangıcıdır.

Harare Havalimanı

Harare Havalimanı şehre 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1957 yılında ulaşıma açılan havalimanı, hem sivil hem de askeri alanda hizmet vermektedir. Zimbabwe’nin tek uluslararası havalimanı niteliğinde olmasının yanı sıra Afrika Kıtası'nın en uzun pistlerinden birine de sahiptir. Harare Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren 15 havayolu şirketi bulunmaktadır.

Harare Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yollarının direk ve aktarmalı sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebilir ve seçtiğiniz ucuz Harare uçak biletini kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Harare’ ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Harare uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları haricinde, Air Namibia, Air Zimbabwe, Air Botswana, Airlink, British Airways, Ethiopian Airlines, Emirates, Kenya Airways, Fastjet, Kenya Airways, Malawian Airlines, LAM Mozambique Airlines, Malawian Airlines, South African Express, South African Airways ve TAAG Angola Airlines da uçuş gerçekleştirmektedir.

Harare uçuş gerçekleştiren hava yollarının bilgilerine 152 hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com web sitesinden Harare uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz ucuz uçak biletinizi kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Harare Ulaşım                      

Harare ’de ulaşım otobüs ve komlis adı verilen küçük minibüslerle sağlanmaktadır. Taksiler ve araç kiralama ise diğer şehir içi ulaşım alternatifleri arasında yer almaktadır. ZUPCO tarafından işletilen otobüsler ve banliyö trenleri ile yakın yerleşim yerlerine günlük seferler düzenlenmektedir. Zimbabwe Ulusal Demiryolları ve Ulusal Karayolları ise ithalat ve ihracat açısından büyük önem taşımaktadır.

Harare’ de Gezilecek Yerler

Harare‘de gezilecek yerlerin başında farklı botanik bitkilerin ve hayvan türlerinin görülebileceği Greenwood Parkı, Zimbabwe Ulusal Botanik Bahçeleri, Harare Bahçeleri ve Mukuwisi Woodlands, dünya çapında ünlü heykeltıraşların eserlerinin yer aldığı Chapungu Heykel Parkı, Millî Zimbabwe Galerisi, Zimbabwe İnsan Bilimleri Müzesi yer almaktadır. Milli Kahramanlar Anıtı, Anglican Katedrali, Zimbabwe Ulusal Sanat Galerisi, Parlamento Binası ve Tobacco Floor Müzesi Harare’ de gezilecek yerler arasındadır.

Harare’ de Ne Yenir ?

Harare‘de mısır unu ve patates ile hazırlanan yemekler geleneksel mutfağın temelini oluşturmaktadır. Mısır unu, fıstık ezmesi ve kabak yapraklarıyla hazırlanan Sadza, mısır unundan yapılan Nshima ve fıstık ezmesi ile hazırlanan bir çeşit tavuk yahnisi olan Dovi geleneksel lezzetlerin başında gelmektedir. Harare ‘de kış aylarında tüketilmek üzere kurutulan etler yemek öncesi atıştırmalık olarak servis edilmektedir. Kurutulmuş antilop eti Kudo, kurutulmuş sığır eti Biltong ve kurutulmuş balıketi Kapenta bu atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Papaya, nane ve limon kabuğu ile hazırlanan Mapopo Şekeri, Kavrulmuş Balkabağı, mısır unlu kek yöresel tatlılar arasında bulunmaktadır. Buz, limon, soda ve bitki köklerinin karışımı ile hazırlanan Rock Shandy ve Harare’nin geleneksel biraları olan Chibuku ve Sorghum birası ise tüketebileceğiniz içecekler arasında yer almaktadır.

Harare Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Harare Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.