Yanbu Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Yanbu

 Yanbu Al Bahr - Bombay 17 Mar 2018 636,93₺   Yanbu Al Bahr - Karaçi 19 Haz 2018 544,01₺   Yanbu Al Bahr - Ahmedabad 31 May 2018 1.006,39₺   Yanbu Al Bahr - Ahmedabad 23 May 2018 1.507,31₺   Yanbu Al Bahr - Ahmedabad 24 May 2018 1.006,39₺   Yanbu Al Bahr - Islamabad 30 Mar 2018 977,43₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 03 Mar 2018 1.389,21₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 04 Mar 2018 1.389,21₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 05 Mar 2018 1.283,64₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 06 Mar 2018 1.323,89₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 07 Mar 2018 1.184,80₺   İstanbul - Yanbu Al Bahr 08 Mar 2018 1.323,89₺ 

yanbuYanbu Hakkında

Yanbu, Suudi Arabistan'ın batısında bir liman şehridir. Şehir, Yanbu Al-Balad, Yanbu Al-Nakhal ve Yanbu Al-Sina'iya olmak üzere üç temel bölümden oluşmaktadır. Ekonomisini,  petrokimya, hac turizmi ve tarım faaliyetleri oluşmaktadır. Şehirde, üç petrol hattı ve üç rafineriden oluşan petrokimya tesisi bulunmaktadır. Petrokimya ihracatı ve Süveyş Kanalı’na 206 kilometrelik yakınlığa sahip olması limanının önemini arttırmaktadır. Çöl ikliminin hakim olduğu şehir, yüksek bir nem oranına sahiptir. Yanbu ziyaretleriniz için en uygun mevsim çöl iklimi sıcaklarından da etkilenmemek için son bahar mevsimdir.

Yanbu Havalimanı

Yanbu Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Tam adı Prens Abdul Mohsin bin Abdülaziz Havalimanı’dır ve 2009 yılında uluslararası havalimanı statüsüne alınmıştır. Yanbu Uluslararası Havalimanı’ndan birçok ülkeye 7 havayolu şirketi uçuş gerçekleştirilmektedir. 

Yanbu’ ya gerçekleştirilen direk ve aktarmalı uçuşlara ait bilgilere ucuzauc.com web sitesinden Yanbu uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama  aşamasından sonra otomatik olarak yönlendirildiğiniz sayfada ucuz Yanbu uçak biletinizi seçebilir ve seçtiğiniz bileti basit birkaç adımda kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Yanbu Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Yanbu uçuş gerçekşetiren hava yolları arasında ülkemizden İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları haricinde AlMasria Universal Airlines, Air Arabia, Flynas, flydubai, Nile AirSaudia ve Nesma Airlines uçuş gerçekleştirmektedir.

Yanbu uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarının sefer bilgileri ve en güncel Yanbu uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com web sitesinden Yanbu uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında Yanbu uçak bileti alımınızı kredi kartınızla güvenli bir şekilde web sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Yanbu Ulaşım

Yanbu ’da şehir içi ulaşım oldukça kolaydır. Yaygın ulaşım çeşidi olarak otobüsler kullanılmaktadır. Tren, taksi ve araç kiralama ise alternatif ulaşım çeşitlerindendir. Şehirlerarası ve uluslararası ulaşımda çevre şehirler ile Suriye, Ürdün gibi komşu ülkelere karayolu ve deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yanbu Gezilecek Yerler

Yanbu kumsalları, mercan resifleri ve plajlarıyla öne çıkmış bir şehirdir. Yanbu gezilecek yerler arasında başta Al-Eega, Ashjar Al-Shora, Khoor Al-Shamy ve Al-Ageefa plajları, Museum of Marine Biology, Şura Ağaçları, Radhwa Dağı, şahin gagalı kaplumbağaların, yunusların ve balinaların sıklıkla bulunduğu sahiller, Mercan Bahçeleri ve Barakuda Kumsalı yer almaktadır. 450’den fazla canlı türünün görülebildiği Yanbu Dalış Merkezi Kulübü ve Scuba Diving ise Yanbu’da deneyebileceğiniz faaliyetler arasında bulunmaktadır.

Yanbu Ne Yenir ?

Yanbu ’ya özel yöresel yemekler genellikle mercimek, humus, pirinç, kuzu ve tavuk eti ile hazırlanmaktadır. Fasulye ile hazırlanan Foul, tavuk veya kuzu eti ve bol baharatlı Mandi, sebzeli dürüm olan Shwarma Taamiya, üzüm ve çeşitli baharatlarla yapılan Kabsa, çeşitli tahılların kaynatılarak püre haline getirilmesiyle hazırlanan Ful yöresel lezzetlerin başında gelmektedir.  Et yemeği Mazgut, kızarmış tavuk çeşidi olan Brost diğer tadabileceğiniz yöresel yemeklerdendir.  Yemek sonrasında Hurma Dolması, Künefe ve sert bir kahve olan Arap Kahvesini deneyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com