Yaounde Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Yaounde - Tahmini Fiyatlar

Yaounde Uçuşu

yaoundeYaounde Hakkında

Yaounde Kamerun’un başkenti ve ülkenin ikinci büyük şehridir. Uzun yıllar Fransız sömürgesinde olduğundan dolayı anadil olarak Fransızca konuşulmaktadır. Sigara, bal, süt ve süt ürünleri, tuğla, cam ve ahşap endüstrileri şehrin ekonomisini geliştirici role sahiptir. Şehir, kahve, kakao, kurutulmuş hindistan cevizi, şeker kamışı ve kauçuk gibi ürünlerin dağıtımında merkez konumundadır. Kış ayları yağışlı, yaz ayları kurak şehirde Nemli Ekvatoral iklim hakimdir. Bu nedenle de Yaounde ziyaretleriniz için en uygun mevsim bahar mevsimleridir.

Yaounde Havalimanı

Yaounde Havalimanı, resmi olarak Yaounde Nsimalen Uluslararası Havalimanı olarak hizmet vermektedir. Şehrin 27 km güneyinde yer almaktadır. Aynı zamanda Kamerun Hava Kuvvetleri için hava üssü olarak kullanılan havalimanı, ülkenin en işlek havalimanı unvanını da taşımaktadır. Yaounde Nsimalen Uluslararası Havalimanı’ndan 11 farklı ülkeye uçuş gerçekleştirilmektedir.

Yaounde Havalimanı’na düzenlenen karşılıklı seferler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve Yaounde uçak bileti fiyatlarını öğrenmek için ucuzauc.com web sitesi üzerinden Yaounde uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla kolaylıkla uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Yaound’ ye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Yaounde’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Air Côte d'Ivoire, ASKY Airlines, Air France, Camair-co, Brussels Airlines, Ethiopian Airlines, Royal Air Maroc, Rwandair ve Kenya Airways hava yolu firmaları da karşılıklı uçuş gerçekleştirmektedir.

Yaounde'ye uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak sefer bilgileri ve Yaounde uçak bileti fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ucuzauc.com web sitesinden Yaounde uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla, taksit imkânlarından faydalanarak da satın alabilirsiniz.

Yaounde Ulaşım

Yaounde’de ulaşım seçenekleri oldukça sınırlı olmasının yanı sıra en yaygın olarak dolmuşlar kullanılmaktadır. Araç kiralama ve taksi ise diğer tercih edilen ulaşım çeşitleri arasında yer almaktadır. Şehirde taksiler kişiye özel ya da birden fazla yolcu olan taksiler olarak çeşitlenmektedir. Yaounde’den Douala, Bamenda, Garoua, Maroua, Ngaoundéré ve Bertoua gibi şehirlere ulaşmak için tren ve şehirlerarası otobüsler ile seyahat etmeniz mümkün olabilmektedir.

Yaounde Gezilecek Yerler

Younde gezilecek yerler arasında 2000’in üzerinde tarihi eserin sergilendiği Afhemi Müzesi, Kamerun’da yaşayan birçok yerli kabileye ait maskeler, ahşap kabartmalar ve çanak-çömlek gibi eşyaların sergilendiği Kamerun Sanat Müzesi, Kamerun Ulusal Müzesi, 100’ün üzerinde farklı hayvan türlerinin görülebileceği Mvog-Betsi Hayvanat Bahçesi yer almaktadır. İç süslemeleriyle dikkat çekici Cathédrale Notre Dame des Victoires ve Mokolo Pazarı ise diğer gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Pigmelerin kutsal alanı sayılan ve dini ritüellerin gerçekleştirildiği Akok-Bekoe Mağaraları’nı ise günübirlik turlar ile ziyaret edebilirsiniz.

Yaounde Ne Yenir ?

Yaounde’de yemek kültürü sade ve basit olmasına rağmen çok çeşitlidir. Pirinç, erişte, tavuk ve sebzeler geleneksel yemeklerin ana malzemeleridir. Geleneksel lezzetler arasında, fıstık, yeşil sebzeler ve et ile hazırlanan bir çeşit yahni olan Ndole, tavuk veya etle yapılan kebap çeşidi Broset, mısır ve çeşitli sebzelerle harmanlanan Sangah yer almaktadır. Tatlı olarak meyve tüketilen Yaounde’de muz, ananas ve papayayı bolca bulabilirsiniz.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Yaounde Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.