Konakri Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Konakri Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Konakri Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 53 dakika önce

Konakri Uçuşu

konakriKonakri Hakkında

Konakri, Gine Cumhuriyeti'nin başkentidir. Atlas Okyanusu kenarında 1884 yılında Fransızlar tarafından Tombo adası ve Kalum yarımadası üzerine kurulmuş olan şehir, Gine’nin en önemli liman şehridir. Fransız işgali döneminde 1893'de başkent ilan edilmiş ve 1958'da gelen bağımsızlık sonrasında başkent olarak kalmaya devam etmiştir. Şehrin ekonomisini sanayi, madencilik ve tarım oluşturmaktadır. Ülkenin idari, iletişim ve ekonomi merkezidir. Şehirde tropikal muson iklimi görülmektedir. Konakri ziyaretleriniz için en uygun zaman iyi ilkbahar sonu ve yazın başlangıcıdır.

Konakri Havalimanı

Konakri Havalimanı veya diğer adı ile Gbessia Uluslararası Havaalanı, şehir merkezinin 12 km kuzeybatısında yer almaktadır. 1950’li yıllardan beri uluslararası havalimanı olarak hizmet vermektedir. 1970'lerde Atlantik denizine yapılan keşif uçuşlarına olanak sağlamak için Sovyet Hava Donanmasına üs olarak da hizmet vermiştir.  Havalimanından günümüzde 7 havayolu firması ile Batı Afrika ve Avrupa'da çeşitli şehirlere uçuş gerçekleştirilmektedir.

Konakri Havalimanı’na hizmet evren hava yollarının direk ve aktarmalı sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesi üzerinden Konakri uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve sorgulama sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirisniz.

Konakri Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Konakri uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları başta olmak üzere Air Cote d'Ivoire, Air France, ASKY Airlines, Brussels Airlines, Mauritania Airlines International, Royal Air Maroc ve Emirates Hava Yolları uçuş gerçekleştirmektedir.

Bulunduğunuz şehirden Konakri’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgilerine ve güncel hava yolu listesine ucuzauc.com web sitesi üzerinden ulaşabilir ve seyahat planınıza göre Konakri uçak biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Konakri Ulaşım

Konakri’de ulaşım yaygın olarak otobüsler ve Magbanas adı verilen minibüsler ile sağlanmaktadır.  Şehrin her yerine ulaşımda tercih edilen diğer alternatif ulaşım ise taksi, motosiklet ve araç kiralama ile mümkün olabilmektedir.  Ayrıca Nijer ve Milo nehirleri üzerinde nehir taşımacılığı yapılmaktadır. Şehirlerarası ulaşımda Konakri Tren İstasyonundan ve karayolları ile Kamsar, Böke, Sangaredi, Dubreka, Fria, Kindia, Kolenten, Konkoure ve Mamou gibi şehirlere seyahat etmeniz mümkün olabilmektedir.

Konakri Gezilecek Yerler

Konakri’de gezilecek yerler arasında ülke bağımsızlığından sonra kurulmuş olan Konakri Ulusal Müzesi, Hristiyan nüfusunun en önemli ibadethanelerinden biri olan Cathedrale Sainte-Marie, Suudi Arabistan Kralı’nın katkılarıyla yapılan Konakri Ulu Camii, Konakri Botanik Bahçesi, Palais du Peuple Gösteri Merkezi yer almaktadır. Marche Medina ve Marche du Niger pazaryerleri görülmeye değer diğer yerler arasında bulunmaktadır.

Konakri Ne Yenir ?

Konakri’de deniz ürünleri, kırmızı et, mısır ve patates ile yapılan yöresel yemekleri Route de Donka Caddesi’ndeki restoranlarda tadabilirsiniz. Et ve kıyılmış manyok ile hazırlanan Cassava, kızarmış sarı patates, fıstık, bamya veya domates ile hazırlanan Balık Füme, manyok bitkisi ve yeşilliklerle hazırlanan çorba eşliğinde sunumu yapılan Fufu deneyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer almaktadır. Tropikal meyvelerin bolca bulunduğu Konakri’de Kızarmış Muz, Kızarmış Mango, Demirhindi bitkisi ile yapılan pestil, Balkabağı Pastası deneyebileceğiniz tatlılar arasındadır. Zencefil Birası, ebegümeci ile yapılan Jus de Bissap ve Palm şarabı ise tüketebileceğiniz içeceklerdendir.

 

Konakri Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Konakri Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.