Çengdu Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çengdu - Tahmini Fiyatlar

Çengdu Uçuşu

çengduÇengdu Hakkında

Çengdu, Batı Çin'in Sichuan eyaletinin başkentidir. Diğer adı Rong olan şehir, Sichuan Havzası batısında, Chengdu Ovası’nda yer almaktadır. Ülkenin yatırım için gözde şehirlerinden olan Çengdu, modern lojistik, elektronik, bilişim, otomobil endüstrisi, modern tarım, savunma sanayi ve finans sektörlerinde faaliyet göstererek ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır. Dört mevsim yaşanan şehirde nemli ılıman iklim görülmektedir. Ziyaret için en uygun mevsim ise sonbahar ve renkli çiçekleri ile sizi kendisine hayran bırakacak ağaçları görebilmeniz için ilkbahar mevsimidir.

Çengdu Havalimanı

Çengdu Havalimanı bilinen diğer adıyla Chengdu Shuangliu Uluslararası Havalimanı, şehirden 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Dünya’nın en işlek 30 havalimanından biri olan havalimanı Batı Çin için önemli bir havacılık merkezidir. 1938 yılında askeri amaçla kurulmuştur. 1956 yılından itibaren havacılık ve kargo hizmeti veren havalimanından 50’den fazla uluslararası ve 170’den fazla yerli noktaya seferler düzenlemektedir.

Çengdu Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam ve ayrıntılı listesine ucuzauc.com web sitesinden Çengdu uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgilerine ek olarak Çengdu uçak bileti fiyatlarını da görüntüleyebilir ve seçtiğiniz ucuz Çengdu uçak bileti Dünya’nın neresinde olursanız olun kredi kartınızla taksit imkanlarından da  faydalanarak satın alabilirsiniz.

Çengdu Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Çengdu uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türk Hava Yolları, AirAsia X, Air China, Air Macau, Air Mauritius, Bangkok Airways, British Airways, Cebu Pacific, China Airlines, Chengdu Airlines, China Express Airlines, Etihad Airlines, Hainan Airlines, Hong Kong Airlines, KLM, Korean Air, Qatar Airways, Shenzhen Airlines ve Sichuan Airlines uçuş gerçekleştirmektedir.

Çengdu Uçuş gerçekleştiren hava yollarının güncel tam listesine ucuzauc.com web sitesi üzerinden ulaşabilir ve Çengdu ucuz uçak biletinizi ucuzauc.com web sitesinden kredi kartına taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Çengdu Ulaşım

Chengdu’da ulaşım oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Şehirde yoğun olarak otobüs, tren ve minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Alternatif ulaşım çeşidini taksi ve bisikletler oluşturmaktadır. Tarihi mirasın ve doğal güzelliklerin yoğun olduğu şehirde günlük turlar da düzenlenmektedir. Çengdu Tren İstasyonu, Doğu Tren İstasyonu ve Güney Tren İstasyonu’ndan hızlı tren ve Çengdu Otogarı’ndan günlük seferler ile şehirlerarası ulaşım mümkün olabilmektedir.

Çengdu Gezilecek Yerler

Çengdu’ da gezilecek yerler arasında pandaları görebileceğiniz Chengdu Panda Yetiştirme ve Araştırma Merkezi, arkeolojik kazılar sonrası Antik Shu Krallığına ait eserlerin sergilendiği Sanxingdui Müzesi, 2000'in üzerinde özel bitkinin gözlemlenebileceği Botanik Bahçesi, şehrin en eski Tao tapınağı olan Bronz Keçi Taoist Tapınağı, Çengdu Hayvanat Bahçesi, Zigong Dinazor Müzesi, Huanhua Stream Park, Jinsha Site Müzesi bulunmaktadır. Diğer gezilecek yerler arasında Tuz Müzesi, Yongling Mozolesi, Zhaojue Tapınağı ve Baoguang Tapınağı yer almaktadır.

Çengdu Ne Yenir ?

Çengdu’da deneyebileceğiniz yöresel yemekler arasında kıyma, fasulye ve biber yağı ile hazırlanan Ma Po Tofu, tavuğun fıstık ve baharatlarla pişirilmesiyle yapılan Kung Pao, Balık Aromalı Kızarmış Domuz, baharatlı domuz dilimleri ile hazırlanan Geleneksel Sichuan yer almaktadır. Sığırın kalbi, ciğeri ve dilinin kızartılmasıyla yapılan Fu Qi Fei Pian, sebze sosis ve karides kızartması Chuan Chuan Xiang de ve pirinç ile hazırlanan Lai Tang Yuan ve Long Chao Shou ise deneyebileceğiniz diğer lezzetler arasında bulunmaktadır.

 

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Çengdu Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.