Adisababa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Adisababa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Adisababa Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 12 dakika önce

Adisababa Uçuşu

adis ababaAddis Ababa Hakkında

Afrika sınırları içerisinde Etiyopya’da yer alan Addis Ababa, farklı etnik gruplara da ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık olarak 80 farklı dilin konuşulduğu şehirde inanç özgürlüğüne çok önem verilmektedir. Şehrin geneli tek katlı ve gecekondu yapılardan oluşmaktadır. Şehir merkezinde ise yüksek binalar bulunmaktadır.   Orta Çağ’dan itibaren farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapan Addis Ababa kültür turizmi açısından sıkça ziyaret edilmektedir.

Addis Ababa Bole Uluslararası Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Addis Ababa Bole Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bole Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, minibüs, taksi, servis, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Addis Ababa Bole Havalimanı’ndan taksiyle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz iki farklı taksi seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan ilki NTO Ulusal Tur operatörü olarak havalimanında Mercedes marka taksilerle hizmet vermektedir. Bu taksiler mavi ve beyaz renkli taksilerden daha pahalıdır.

Mercedes marka olmayan ve mavi-beyaz renkli taksiler ise bir tur firması değil kişisel araçlardır. Normal araçlarda biraz daha büyük taksiler otobüs şeklinde belirli bir güzergâhta hizmet vermektedir. Bu araçlarda havalimanı yolcu çıkış noktasında hazır olarak beklemektedir.

Otobüs

Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüslerden daha çok minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. Bole Dild otobüsleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler sabah 6 ve akşam 8 saatlerine kadar hizmet vermektedir.

Servis

Addis Ababa’dan şehir merkezine hizmet veren özel servisler konaklama gerçekleştireceğiniz otel tarafından da sağlanmaktadır. Bunun dışında herhangi bir özel servis firması hizmet vermemektedir. Otel servisleri içinde rezervasyon sonrasında özellikle bilgi vermeniz ve servis talep etmeniz gerekmektedir.

Metro

Havalimanı’ndan şehir merkezine metro hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Addis Ababa Bole Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri havalimanı terminal binası içinde yer almaktadır. Dilerseniz internet üzerinden veya telefonla da aracınızı rezerve ettirebilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmetinden de faydalanarak Addis Ababa Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ucuzauc.com web sitesi yetkililerine ulaşarak transfer işlemlerinizi başlatmanız yeterlidir.

Addis Ababa’ da Hava Durumu

Addis Ababa’da ılıman iklim görülmektedir. Çok sert kışın görülmediği şehirde ölçülen en düşük sıcaklık 0 °C iken yıl içerisinde ölçülen en yüksek sıcaklık ise 32 °C’dir. Yazları sıcak ve kışları da genelde yağmurlu bir iklime sahip olan Addis Ababa’ da şehir içinde farklı yükseltilerden dolayı iç kesimlere gidildikçe sıcaklık farkları artmaktadır.

Addis Ababa’ da Gezilecek yerler

Addis Ababa’da gezilecek yerler arasında ilk olarak şehrin kültürel yapısını tam olarak anlatan ve gözler önüne seren Ulusal Müze yer almaktadır. Mimarisiyle dikkat çeken Kutsal Trinity Katedrali, Etiyopya hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Addis Ababa Etnografya Müzesi, doğayı sevenler ve şehri kuşbakışı görmek isteyenler ise Entoto Tepesine gidebilirler. Ayrıca renkleriyle göz dolduran Anwar Camii ve Kiddus Raguel Kilisesi ‘ de Addis Ababa’da gezilecek yerler arasındadır.

Addis Ababa’ da Alışveriş

Etiyopya ve genel olarak da Addis Ababa bünyesinde her kesimden insanı bulundurmaktadır. Zenginlerin alışveriş yapabileceği mağazalar ve alışveriş merkezlerinin de bulunduğu şehrin ayrı bir bölgesinde ise daha çok yoksul kısmın da alışveriş yaptığı, yöresel ürünlerin de satıldığı marketler ve pazarlar bulunmaktadır. Addis Ababa’da yöresel ürünleri bulabileceğiniz ve hediyelik eşya alabileceğiniz en önemli pazar bölgesi ise Marketo’dur. Ayrıca Marketo Addis Ababa’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında da en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir.

Addis Ababa Ne, Nerede Yenir?

Addis Ababa’da Hint yemekleri için Jewel of India ve Shaheen Restaurant önerilerimiz arasındadır. Farklı çeşitleriyle ve yöresel yemekleriyle de dikkat çeken restoranlar hizmetleriyle de ziyaretçileri tarafından beğenilen restoranlar arasındadır. Şehirde gidebileceğiniz sunumlarıyla da dikkat çeken birinci sınıf restoranlar arasında ise Gusto Restaurante, Abucci Restaurant Castelli Restaurant ve Choche Cafe yer almaktadır.

Addis Ababa’ da Gece Hayatı / Eğlence

Addis Ababa’da farklı nitelikte eğlence mekânları bulunmaktadır. Sadece pub olarak hizmet veren Jams Addis ve Black Rose ise önerebileceğimiz yerlerdendir. Müzik eşliğinde gece boyunca eğlenmek isterseniz otellerin barlarını veya Jazzamba Lounge, Gatsby Addis Ababa ve Club H2O tercih edebilirsiniz.

Addis Ababa’ da Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Havalimanı’ndan şehri merkezine seyahat ederken Mercedes marka taksileri tercih ederseniz, ücret tarifesi için önceden bilgi almanız ve pazarlık yapmanız gerekmektedir. Taksilerin çoğunda taksimetre bulunmamaktadır. Kişiye özel olarak hizmet veren bu araçların yanı sıra mavi-beyaz renkteki araçları da tercih edebilirsiniz.  Bu taksilerin ücretleri 80-100 Brr arasındadır.   Taksiler bagaj için ekstra ücret talep edebilir. Bu nedenle de taksiye binmeden önce pazarlık yaparak anlaşmanız sorun yaşamamanız için çok önemlidir.

Şehir içinde ulaşım için otobüs, minibüs veya taksi tercih edebilirsiniz. Otobüslerin saatleri düzenli olmamakla beraber oldukça seyrektir. Bu nedenle de minibüsleri tercih edebilirsiniz. Minibüsler taksiler göre daha ucuz taşıma hizmeti vermektedir.

Kendi aracınızla veya araç kiralama sonrasında şehir trafiğinde yeterli trafik ışığı bulunmadığından dolayı oldukça düzensizdir. Kaza olasılığı çok yüksek olduğundan dikkat etmenizi öneririz.

Konaklama

Addis Ababa’da konaklama hizmeti veren birçok otel pansiyon ve apart otel bulunmaktadır. Bunlardan en iyileri arasında Ag Palace Hotel, Addissinia Hotel, Capital Hotel ve Spa, Sheraton Addis, Caravan Hotel, Radisson Blu Hotel, Trinity Hotel, Jupiter International Hotel ve Oasis Hotel Apartman yer almaktadır. Bütçenize ve tercihinize göre size en uygun otel veya pansiyonu bulabilmek için ucuzauc.com ‘un tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Adisababa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Adisababa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.