Astana Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Astana Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Astana Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 59 dakika önce

Astana Uçuşu

astanaAstana Hakkında

Astana, Kazakistan’ın en büyük ikinci şehir ve başkentidir.  1998 yılında şehir nüfusunun ülkede düzgün dağılımı için başkent olarak ilan edilen Astana, siyasi olarak üç ilçeye bölünmüştür.

Stratejik öneminin yanı sıra şehir planlamasının oldukça düzgün olmasıyla da dikkat çeken Astana, ticari ve kültürel alanda da gerçekleştirdiği etkinliklerle dikkat çekmektedir. Ülke ekonomisine gıda,  inşaat, sanayi ürünlerinin üretimi ile katkı sağlayan Astana, refah düzeyi de diğer bölgelere göre oldukça yüksektir.

Astana’ya Türkiye’den direk olarak Türk Hava Yolları ve Atlas Global hava yollarıyla İstanbul ve Antalya üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.  Farklı şehirlerden Astana’ya hava yoluyla ulaşım seçenekleri için ucuzauc.com web sitesinden Astana uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Astana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Astana Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Astana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım taksi, otobüs, araç kiralama ve transfer hizmetleriyle sağlanabilmektedir. 

Taksi

Astana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da taksiler güvenilir ve hızlı seçeneklerden biridir. Astana terminal binası önünde sabah 7:00 ve akşam 10:00 saatleri arasında hizmet veren Zhebe firmasının taksileri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Astana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da şehir otobüsleri de hizmet vermektedir. Astana Havalimanı’ndan 10 veya 12 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiyle ulaşıma göre çok daha ucuz olan otobüsler 10 dakikalık bir seyahatten sonra şehir merkezine ulaşmanızı sağlamaktadır. Havalimanından hizmet veren 10 numaralı otobüsler sabah 06.00 ve akşam10:00 saatleri arasında, 12 numaralı otobüsler ise sabah 6:00 ve akşam 10:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Metro/ Tren

Havalimanı’ndan metro veya trenle ulaşım sağlanmamaktadır. Gelecek dönemeler için havalimanında ulaşım haritalarından temin edebilir veya danışmadan da şehir merkezine ulaşım konusunda farklı toplu taşıma araçlarıyla ulaşım alternatifleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Astana Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilmek için, havalimanında hizmet veren araç kiralama ofislerine uğrayabilir veya havalimanına gitmeden internet üzerinden veya telefonla da uluslararası alanda hizmet veren araç kiralama ofisleriyle iletişime geçerek aracınızı rezerve ettirebilirsiniz.

Astana Havalimanı’nda hizmet veren Europcar ve Avis Rent A Car firmalarının yanı sıra yerel araç kiralama ofisleri de bulunmaktadır. Ödemeyi kredi kartınızla da yapabilirsiniz.

Transfer

Astana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yollarına alternatif olarak transfer hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Transfer hizmeti tur firmalarının veya ucuzauc.com’un hizmetlerinden olup bireysel olarak veya grup halinde ki seyahatlerinizde faydalanabileceğiniz bir hizmettir. Hizmet kapsamında havalimanından karşılanarak şehir merkezine veya istediğiniz yere kadar konforlu bir şekilde seyahat etmeniz sağlanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için + 90212 2211221 numaralı telefonu arayabilir veya info@ucuzauc.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Astana’ da Hava Durumu

Karasal iklim etkisinde olan Astana, en soğuk ikinci başkent olarak bilinmektedir. Ocak ayında sıcaklık -14 °C kadar düşmektedir ve Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır. Temmuz ayı ise en sıcak ay olmasına rağmen sıcaklık21 °C civarındadır. Astana ziyaretleriniz için en uygun zaman Mayıs ve Eylül ayları arasıdır.

Astana’ da Gezilecek Yerler
Astana’da gelebileceğiniz yerler arasında birçok farklı mimari yapı yer almaktadır Bunların arasında 105 metre yükseklikte ki Bayterek ilk sırada yer almaktadır. Şehir simgesi olan bu anıt üst katında bulunan panoramik salonda da şehrin bütün manzarasını görebilirsiniz. Bayterek’e girişler ücretli olup çocuklar 150, yetişkinler ise 150 Tenge ücret ödemektedir.
 
Han Çadırı diğer bir adıyla Khan Shatyr Orta Asya’da yer alan en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Dünyanın da en büyük çadırı olan Han Çadırı Fütüristtik bir yapı olarak dikkat çekmektedir. 150 metre yüksekliğe sahip bu çadırda mini golf sahası, küçük bir ırmak, alışveriş merkezi ve daha birçok farklı eğlenceli yapıya ev sahipliği yapmasından dolayı da Astana’da gezilecek yerler arasındadır.

Barış ve Hoşgörü Piramidi,  62 metre yüksekliği ve farklı mimarisiyle dikkat çeken bir başka yapı olarak Astana’da karşımıza çıkmaktadır. 18 farklı dine ait ibadet yerinin bulunduğu Barış ve Hoşgörü piramidi ayrıca kış bahçesi, konferans salonu ve sanat galerisiyle kütüphane gibi kültürel faaliyetlerinde gerçekleştirildiği bir yer olarak Astana’da görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Nur Astana Camii, Kazakistan mimarisinin ender yapılarından olan ve aynı zamanda modern mimarinin de örneklerinden sayılan bu camii minarelerinin yüksekliği ve ihtişamıyla da göz kamaştıran bir başka yapıdır. Ayrıca Hz Sultan Cami’de 2012 yılında inşası tamamlanan ibadet yeri olarak 8 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip, içerisinde kütüphane, nikah salonu, yemekhane ve sosyal tesisi bulunduran Astana’da görülmesi ve gezilecek yerler arasındadır.
 

Renkli yapısı ve dev akvaryumuyla dikkat çeken Duman Center’da yine Astana’da eğlenceli vakit geçirebileceğiz bir başka yer olarak sabah 10:00 ve akşam 10:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 2000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapan Duman Center ayrıca 5D sinema salonuyla da farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Duman Center giriş ücretleri yetişkinler için 1500, çocuklar için 700 Tenge olarak belirlenmiştir.

Astana’ da Alışveriş
Astana’da alışveriş yapabileceğiniz yerel pazarların yanı sıra alışveriş merkezleri de bulunmaktadır turizm açısından hareketli olan Astana genel olarak hediyelik eşyaların biraz pahalı olduğu şehirlerden birisidir. Astana’da yöresel Kazak çarıkları, yelekleri e el işi ürünlerini satın alabilirsiniz.

Astana’da yerel pazarlara ve hediyelik eşya satan yerlerin yanı sıra Han Çadırı ve Duman Centre ve Mega Centr’da ve bu yerlerin çevresinde ki butik dükkânlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Astana’ da Ne, Nerede Yenir ?
Astana’da et yemekleri ağırlıklı olarak tüketilmektedir. Her yemeğin içinde ete denk gelebileceğiniz gibi özellikle at eti tüketilmektedir. Bu nedenle de farklı bir tercihiniz varsa özellikle belirtmenizi öneririz. Özellikle Beş Parmak isimli Kazak yemeğini tatmanızı öneririz.

Kazak’ta yemek yiyebileceğiniz restoranlardan Restoran Rio, Line Brew, Satti ve Alasha en popüler olan yerler arasndadır. Yerel yemeklerden hoşlanmayanlar için Çin, İtalyan, Amerikan ve Fransız resotranlar da Astana’da bulunmaktadır.

Astana’ da Gece Hayatı / Eğlence
Astana’da gece hayatı da gündüz olduğu kadar keyifli ve eğlencelidir. Müzik ve dansın Astana kültüründe önemi oldukça büyük olmasından dolayı şehir içinde gidebileceğiniz bar ve gece kulüpleri sayısı oldukça fazladır. Gece kulübü olarak sabaha kadar hizmet veren ondan fazla yer bulunmaktadır. Stava FX’in DJ olarak performansını izlemenizi öneririz.

Astana’da gece saat 12 ‘den sonra renklenmekte ve hareketlenmektedir. Astana’da sigara ve alkol fiyatları ucuzdur.

Astana’ da Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Astana’da toplu taşıma araçları akşam saat 10: 00’a kadar hizmet vermektedir. bu saatten sonra taksi veya özel araçları tercih etmek zorunda kalabilirsiniz.

Kazakistan resmi para birimi Tenge’dir. Astana’da alışverişlerinizde de paranızı Tenge’ye çevirerek kullanmanızı ve alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Astana’da resmi dil Kazakça’dır. Fakat yerel halkın çoğu Rusça konuşmaktadır. Bu nedenle de yanınızda Kazak dilinden ziyade Rusça sözlükte bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Astana ile ülkemizdeki yaz saati uygulamasına göre 3 saatlik bir zaman farklı bulunuyor. Astana’da zaman Türkiye saatine göre 3 saat ileridir.


Astana’ da Konaklama

Astana’da konaklayabileceğiniz modern otellerin yanı sıra daha uygun fiyatlı apart oteller de bulunmaktadır. Size en uygun seçenek için tur hizmetlerimiz kapsamında ucuzauc.com müşteri temsilcileriyle +90 212 2211221 numaralı telefonu arayabilir veya info@ucuzauc.com mail göndererek gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla otelinize rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Astana’da konaklayabileceğiniz yerler arasında Torgay Hotel, business Hotel, Ramada Plaza ve Rixos Otel lüks ve bütün beklentilerinizi karşılayabilecek yerler arasındadır.  Ayrıca Vintage Butik Otel, Diplomat Hotel, Brown Hotel ve Comfort Hotel önerilerimizden bazılarıdır.  

Astana Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Astana Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.