Alicante Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Alicante

 Alicante - Tenerife 02 Nis 2018 604,19₺   Alicante - Tenerife 02 Nis 2018 629,06₺   Alicante - Tenerife 02 Nis 2018 629,06₺   Alicante - Tenerife 04 Nis 2018 691,38₺   Alicante - Tenerife 04 Nis 2018 466,53₺   Alicante - Mexico City 01 Nis 2018 9.462,03₺   Bremen - Alicante 17 Mar 2018 1.260,91₺   Stuttgart - Alicante 14 May 2018 442,98₺   Stuttgart - Alicante 14 May 2018 442,98₺   Stuttgart - Alicante 14 May 2018 442,98₺   Stuttgart - Alicante 19 May 2018 563,91₺   Düsseldorf - Alicante 18 May 2018 428,27₺ 

alicanteAlicante Hakkında

Valensiya sınırları içerisinde yer alan Alicante, hızla büyüyen Akdeniz liman kentlerinden birisidir.

Turizm sektörünün şehrin gelirine büyük ölçüde katkı sağlamasından dolayı da şehirde turistlerin zaman geçirebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Akdeniz liman kenti olmasından dolayı özellikle yaz turizmin etkin olduğu şehirde görülen en yüksek sıcaklık 41 0C ve kış mevsiminde ise en düşük sıcaklık -30C olarak ölçülmüştür. Şehri ziyaretleriniz için en uygun zamanlar ise Haziran ve Ekim aylarıdır.

Alicante ’ye deniz, kara ve hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Alicante Havalimanı

Alicante Havaliman, 1967 yılında resmi olarak sivil havacılık alanında hizmet veremeye başlamış ve günümüze kadar da uluslararası uçuşların %80’inin gerçekleştirildiği önemli bir havalimanı olarak da hizmetlerine devam etmektedir.

Şehir merkezinin 9 kilometre doğusunda yer alan Alicante Havalimanı’ndan Avrupa, Ortadoğu ve Amerika gibi birçok bölgeye düzenli olarak uçuş düzenlenmektedir. En çok uçuş gerçekleştirilen yerler ise Almanya, Norveç, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere yerel olarak da Madrid, Palma ve Barselona yer almaktadır. Alikante Havalimanı’na karşılıklı olarak düzenlenen seferler hakkında bilgi alabilmek için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.
 

Alicante Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Alicante ‘ye uçuş gerçekleştiren hava yolları; Aeroflot, Aer Lingus, Air Cezayir, Air Berlin, Belair, Air Europa, Atlantic Airways, Belavia, Air Blue, British Airways, BA Cityflyer, Brüksel Havayolları, Bulgaristan Airways, Corendon Dutch Airlines, Danimarka Airways, easyJet, Eurowings, Evelop Airlines, Finnair, Iberia, Air Nostrum, Jet2.com, jetXtra.com, KLM, Lufthansa, Luxair, Monarch Airlines, Neos, Ryanair, S7 Airlines, Scandinavian Airlines, Touch Express, TAROM, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, Volotea, Vueling, Vueling, Sweet Havayolları ve Wizz Air firmalarıdır.

Alicante ‘ye uçuş gerçekleştiren hava yolları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve sefer bilgilerini görüntüleyebilmek için ucuzauc.com web sitesini ziyaret ederek Alikante uçak bileti sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Uçak bileti sorgulaması sonrasında en güncel Alikante uçak bileti fiyatlarına da ulaşarak tercih ettiğiniz uçuşa ati bileti kredi kartınızla dokuz taksite varan taksit imkânlarından faydalanarak satın alabilirsiniz.

Alicante de Ulaşım

Alicante şehrine hava yoluyla oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi hızlı trenlerde hizmet vermektedir. Ayrıca kara yollarında hizmet veren otobüs firmaları aracılığıyla da ulaşım saylayabilirsiniz.

Alicante şehir içi ulaşım da en çok tramvay hattı tercih edilmektedir. Şehrin hemen hemen bütün her yerine hizmet veren otobüs ağıyla da ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde hizmet veren taksilerde ulaşım da başka bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Alicante de Gezilecek Yerler

Alicante de gezilecek yerlerin arasında şehrin ve hatta Avrupa’nın en büyük kalesi olan Santa Barbara kalesi ilk sırada yer almaktadır. Benacantil dağı üzerinde yer alan bu tarihi yapı görkemiyle dikkat çeken bir yer olarak her gün Alicante de gezebileceğiniz bir yer. Dikkat etmeniz gereken önemli bir noktaysa öğle sadece öğle saatlerinde kalenin kapalı olduğu. Ve gezi planınızı ona göre ayarlamanızı öneririz..

Şehirde gezilecek tarihi yerler arasında 14. yy da inşasına başlanan ve dönemin mimari tarzı olan gotik tarzda inşa edilen Santa Maria Bazilikasıdır. Şehrin en eski kilisesi olan Santa Maria Bazilikası görkemli mimarisinin yanında içerideki havasıyla da büyüleyicidir. Bu kiliseyi de ücretsiz olarak öğle saatleri dışında herhangi bir zamanda gezebilirsiniz.
Güzel Sanatlar Müzesi’de Alicante de sanat severler için muhakkak görülmesi gereken yerlerden birisidir. 18. Yy da inşa edilen Gravina Sarayı günümüzde Gravina Güzel Sanatlar Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Özellikle yaz turizminin hareketli olduğu bir şehirdir. Bu kapsamda plajları da oldukça dikkat çekici ve denizinin güzelliği de yüzmeyi sevenler için vaz geçilmezdir. Gezilecek yerler arasında bu kapsamda San JuanPlajı da yer almaktadır.

Ayrıca Canalejas Parkı, Tabarca Adası, Alicante Limanı, San Fernando Kalesi ve Çağdaş Sanatlar Müzesi de gezilecek yerler arasındadır.

Alicante de Ne Yenir?

Alicante de sebze yemekleri ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır. Tavuk, balık veya diğer deniz ürünleri ile beraber pirincin pişirilerek yapıldığı Paella isimli yemeği, hafif atıştırmalık olarak bira yanında da sunulan veya yemeklerden önce de ikram edilen farklı lezzetlerde ki mezeler olarak da bilinen Tapasları  deneyebilirsiniz. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com