Antananarivo Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Antananarivo Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Antananarivo Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 19 dakika önce

Antananarivo Uçuşu

Antananarivo Antananarivo Hakkında

Madagaskar’ın en büyük şehir ve başkenti olan Antananarivo, kısaca “Tana” olarak bilinmektedir.

1625 yılından şehri koruma altına alan askerlerden dolayı “Binlerin Şehri” anlamına gelen Antananarivo ismi verilmiştir. Fransız sömürgelerinden biri olan şehirde yayla iklimi görülmektedir. Kışları kuru, yazları ise sıcak ve yağışlıdır. En çok yağış Kasım ve Nisan ayları arasında görüldüğünde şehri ziyaretleriniz için en uygun zamanlar Haziran ve Eylül aylarıdır.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle de turistlerin sıkça ziyaret ettiği şehre ulaşım için en çok tercih edilen yol hava yollarıdır.

Antananarivo Havalimanı

Antananarivo Havalimanı olarak bilinen havalimanı İvato Uluslararası Havaalanı’dır. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 16 kilometre mesafede yer alan havalimanı şehre ulaşım için en kolay yollardan birisidir. Yaklaşık olarak 15 farklı hava yolunun uçuş gerçekleştirdiği İvato Uluslararası Havaalanı’na direk veya aktarmalı olarak hizmet veren bütün hava yollarının en güncel listesine ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Antananarivo Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Antananarivo’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuşla hizmt veren Türk Hava Yolları başta olmak üzere LOT Polish Airlines, Kenya Airways, Int'Air Îles, Ewa Air, Ethiopian Airlines, Corsair International, Comores Aviation, Airlink, Air Seychelles, Air Mauritius, Air Madagascar, Air France ve  Air Austral firması da Antananarivo’ya uçuş gerçekleştirmektedir.
Antananarivo’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının uçak bileti fiyatlarına ve sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak en güncel bilgilerine ulaşabilir ve seçtiğiniz biletinizi kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Antananarivo Ulaşım


Antananarivo büyük olmasına rağmen çok rahatlıkla yürüyerek de gezebileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehrin çevresini saran çevre yolu aracılığıyla kara yoluyla istediğiniz noktaya kolaylıkla ulamanızı sağlayan otobüs hatlarının yanı sıra, şehirlerarasında da kara yolu ve demir yoluyla kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Antananarivo’da Gezilecek Yerler

Antananarivo’da yani Tana ‘da gezilecek yerler arasında birçok tarihi bina bulunmaktadır. Bunlar arasında Rova Sarayı, şehrin en yüksek tepesinde yer almaktadır. Görkemli bir yapı olan Rova Sarayı, 1995 yılında meydana gelen bir yangında hasar görmüş ve yeniden restore edilerek de günümüzde hala kullanılabilir ve gezilebilir hale getirilmiştir.

Andafivaratra Müzesi’ de yine Tana’da yer alan barok yapıda inşa edilen saraylardan birisidir. Günümüzde müze olarak hizmet veren saray, dönemin renkli yaşantısı ve karakterleriyle bilinmektedir.

Anosy Gölü’de yine Antananarivo’da gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Yapay bir gölet olan Anosy Gölü, bataklık alanın ıslah edilmesi ile yapılmıştır.  Göl üzerinde yine yapa olarak inşa edilen adacıkta ise I.Dünya Savaşı’nda hayatını kaybedenler için anıt bulunmaktadır.
Antananarivo’da ayrıca Korsan müzesi ve Hayvanat Bahçesi ’de gezebileceğiniz yerlerdir.

Antananarivo Ne Yenir?

Madagaskar’ın başkenti olan Antananarivo’ da  avokado, ananas, mango ve liçi gibi farklı meyveleri deneyebilirsiniz.  Bunun yanı sıra yemeklerde pirinç özel bir yer tutmaktadır. Et yemeklerinde ise tavuk ve sığır etine ek olarak balık da Antananarivo mutfağında tadabileceğiniz farklı yemekleri bulunmaktadır. Pirinç üzerinde farklı şekillerde pişmiş yiyeceklerden oluşan Laoka bu şehirde yaygın bir yemek türü olur tadabileceklerinizdendir.  Farklı sosları da yemekle beraber deneyebilirsiniz fakat çoğunlukla domates sosu ve Hindistan cevizi sütünden yapılan sosları da Antananarivo ‘da yiyebilirsiniz

Antananarivo Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Antananarivo Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.