Bamako Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Bamako

 Bamako - Tunus 01 Haz 2018 1.647,08₺   Bamako - Tunus 01 Nis 2018 1.598,26₺   Bamako - Tunus 01 Nis 2018 1.592,31₺   Bamako - Brüksel 24 Ağu 2018 3.005,51₺   Bamako - Napoli 31 Mar 2018 2.159,91₺   Bamako - Napoli 28 Şub 2018 7.575,20₺   Tunus - Bamako 25 Ağu 2018 1.331,09₺   İstanbul - Bamako 24 May 2018 1.218,79₺   Ankara - Bamako 24 May 2018 2.340,20₺   Brüksel - Bamako 25 Ağu 2018 1.930,55₺   Brüksel - Bamako 17 Tem 2018 1.754,54₺   Brüksel - Bamako 17 Tem 2018 1.754,54₺ 

bamako - maliBamako Hakkında

Bamako, en hızlı gelişen ve büyüyen Afrika şehri olarak kabul edilen önemli bir kenttir. Dünya üzerinde en hızlı büyüyen ve gelişen altınsı şehir olan Bamako, Mali sınırları içerisinde yer almaktadır.

Ülkenin ve bulunduğu bölgeye göre de konferans ve ticaret merkezi olarak en çok ziyaretçi çeken şehirlerden birisidir. Tekstil, metal ve işlenmiş et ticaretiyle geçimini sağlayan şehir Nijer Nehri kıyısında yer almasından dolayı ticari balıkçılık da oldukça yaygındır.

Bamako’da en sıcak aylar Mart ve Mayıs aylarıdır. Şubat ve Kasım ise kış mevsiminin en soğuk aylarıdır. Genel olarak kuru bir havası olan Bamako’da çok az yağış görülmektedir.

Bamako’ya kara yolu, demir yolu ve hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Bamako Havalimanı

Bamako Havalimanı 1974 yılından itibaren hizmet vermektedir. Şehir merkezinden yaklaşık olarak15 kilometre mesafede yer alan Bamako-Sénou Uluslararası Havaalanı’nın 2000 yılından sonra hava trafiği artışı görülmektedir. Bamako Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet veren shuttle servis, araç kiralama, otobüs ve taksilerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Bamako Havalimanı’na yaklaşık olarak 15 hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Direk veya aktarmalı olarak Bamako Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Bamako uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com web sitesinden uçak bileti sorgulaması yapabilir, Bamako uçak biletinizi kredi kartınızla dokuz taksite varan taksit imkânlarından faydalanarak satın alabilirsiniz.

Bamako Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Bamako’ya uçuş gerçekleştiren haav yolları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden direk olarak hizmet veren Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Aigle Azur, Air Cezayir, Air Burkina, Air Côte d'ıvoire, Air France, ASKY Havayolları, Etiyopya Havayolları, Kenya Airways, Moritanya Hava Yolları Uluslararası, Royal Türk Hava Yolları ve Tunisair’ de Bamako’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Bamako’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve Bamako uçak bileti fiyatları için seyahat rotanıza uygun şekilde ucuzauc.com üzerinden Bamako uçak bileti sorgulaması yaparak bilgi alabilirsiniz.

Bamako Ulaşım
Bamako’da şehir içinde belli güzergâhlarda hizmet veren otobüsler e çok tercih edilse de trafik sorunu ve karmaşasından dolayı daha çok taksi tercih edilmektedir. Bamako2yu diğer şehirlere bağlayan kara yolları ve tren hatları ile şehirlerarası ulaşımda oldukça kolaydır. Demiryolu ile Bamako’nun Dakat, Kati, Kita veKayes üzerinden ulaşım sağlanabilirken ayrıca Fildişi Sahili üzerinden San Pedro’ya da ulaşım sağlanabilmektedir.
Şehir içi ulaşımda taksilere ek olarak hizmet veren midibüslerle de şehrin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlanabilmektedir. Fakat minibüslerin aşırı kalabalık ve gece geç saatlerde de güvenlik gerekçesiyle tercih edilmemesi gerekmektedir.

 

 

Bamako Gezilecek Yerler
Bamako’da dilerseniz çok haraketli bir gün geçirebilir dilerseniz de tarihin içinde doğal güzelliklerin arasında huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz. Bu farklı alternatifler arasında Bamako’da gezilecek yerler arasında Mali Ulusal Müzesi küçük bir müze olmasına rağmen Fransız Sömürge Dönemi’ni gözler önüne sermektedir. 3000 kadar eserin sergilendiği müze Mali’nin bağımsızlığını kazanmasında sonra günümüzde ki yeni binasına taşınmış ve Pazartesi ile tatil günleri dışında her gün sabah09:00-18:00 saatlerinde ziyarete açıktır.

Bamako Ulu Camii, sömürge dönemi öncesine ait olan Ulu Camii, şehrin hemen her yerinden görünmektedir. Görkemi ve minarelerinin uzunluğu ile dikkat çeken camii hem ibadete hem de ziyarete açıktır. Şehir merkezinden yürüyerek kolaylıkla Bamako Ulu Cami’ye gidebilirsiniz.

Mali Ulusal Parkı, yoğun şehir hayatından kaçmak ve piknik yapmak isteyenlerin gittiği Afrika’da ki yeşilin bol olduğu kentlerden birisidir. Ayrıca bu parkın içerisinde yer alan Hayvanat Bahçesi’ni de gezebilirsiniz. Bamako’da ki Mali Ulusal Parkı’na taksi ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca minibüsler de bu parka kadar hizmet vermektedir.
Yerel hayatı merak edenler için ve Bamako’da Medina Pazarı’da gezilecek yerler arasındadır. Şehrin en hareketli ve kalabalık pazarı olan Medina Pazarı, yerel halkın kendi yetiştirdiği ürünleri sattıkları ve aynı zamanda turistler içinde hediyelik eşya satışının da yapıldığı pazarlardan birisidir. Ayrıca N’ Golonina Pazarı’ da yine Bamako’da gezebileceğiniz pazarlar arasındadır.

Şehrin önemli yapılarından olan ve simgesi olarak da kabul edilen BCEAO Kulesi 20 katlı bir bina olarak şehir manzarasını örmek isteyenler için Bamako’da görülmesi gereken, gezilecek yerler arasındadır.

Bamako Ne Yenir ?
Bamako’da yemek konusunda çok geniş çeşitliliğe sahip olmamasının nedeni verimsiz topraklarıdır. Genelde protein ağırlıklı olarak et ve et ürünlerinden oluşan Bamako mutfağı ayrıca pilav ve kuskus gibi yemekleri meşhurdur. La Capitaine Sngha ise şehrin en meşhur yemeğidir. Sebzelerle beraber pişirilen et ve balık ürünlerinden yapılan bu yemek oldukça lezzetlidir.  Ayrıca yemekten sonra koyu ve şekerli çay da yine bu bölgede ki insanların vazgeçilmezleri arasındadır.

Yöresel yemekler daha çok küçük lokantalarda yapılmaktadır. Her öğünde patates, fasulye, kızarmış yumurta ve sandviç gibi gıdaları da sokakta dahi bulabilirsiniz. Yemek fiyatlarının oldukça uygun olduğu Bamako’da sokaktan yemek alırken de hijyen koşullarına dikkat etmenizi öneririz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com