• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Erivan Uçuşu

Erivan Hakkında

Erivan, Ermenistan’ın 1918 yılından on ikinci başkentidir. Etrafı dağlarla çevrili olan Erivan bulunduğu konum itibariyle de karasal iklim etkisindedir. Bu nedenle de endüstriyel alanda ilerlemiş ve ulusal endüstriye %50 oranında katkı sağlayarak kalkınmaya destek olan önemli bir şehirdir.

Karasal iklim etkisinden dolayı kışları sert ve soğuk yazları ise daha ılıman olan şehir turizm açısından da doğa turizmine oldukça uygundur. Erivan ziyaretleriniz için en uygun zamanlar ise bahar aylarıdır. Doğanın uyanışına tanıklık etmek için Nisan ve Haziran aylarında Erivan’ı ziyaret edebilirsiniz.

Erivan Havalimanı

Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanı sivil havacılık alanında ülkenin de ilk havalimanı olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezinin 12 kilometre batısında yer alan Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na 20’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Erivan’da bulunan Erebuni Havalimanı ise 1991 yılından itibaren özel uçuşlara hizmet vermektedir. Ticari uçuşlar gerçekleştirilmemektedir.

Erivan Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları  

Erivan’a uçuş gerçekleştiren hava yolları Aegean Airlines, Aeroflot, Rossiya Airlines, Air Arabia, Air France, Arkia, Armenia Aircompany, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Czech Airlines, flydubai, Georgian Airways, Iran Aseman Airlines, Iranian Naft Airlines, LOT Polish Airlines, Mahan Air, Middle East Airlines, Nordwind Airlines, Qatar Airways, S7 Airlines, Globus Airlines, SCAT, Taban Air, Ukraine International Airlines, Ural Airlines, UTair Aviation,VIM Airlines ve Vueling.

Erivan’a ülkemizden direk uçuşlarla Atlas Global hizmet vermektedir. Erivan’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel listesine, sefer bilgilerine ve Erivan uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Erivan Ulaşım

Erivan’da ulaşım metro, otobüs ve taksiyle sağlanmaktadır.

Erivan’da 12 kilometre uzunluğunda ki metro hattı, 10 farklı istasyona hizmet vermektedir. Şehirde yer alan tramvay hattı kaldırılarak yerine otoyol için asfalt dökülmüştür.

Şehir içi ulaşımda hizmet veren 46 otobüs ve minibüs hattı ayrıca 24 troleybüs hattıyla da şehrin hemen hemen bütün noktalarına ulaşım sağlanabilmektedir.

Daha öncesinde şehir ulaşımda kullanılan teleferik ise 2004 yılında meydana gelen kazadan sonra halatları kopmuş ve tamir edilmediğinden kullanım dışıdır. 

Şehir içi banliyö tren hizmeti bulunmayan Erivan’da bir adet tren istasyonu bulunmaktadır ve şehirlerarası ulaşımda hizmet vermektedir.

Erivan Gezilecek Yerler

Erivan’da gezilecek yerler arasında 1921 yılında inşa edilen ve Ermenistan Milli Galerisi olarak sanat eserlerine ve ayrıca tarihi eserlere de ev sahipliği yapan ana müzesi ilk sıralarda yer almaktadır.

Bunun yanı sıra el yazması ve birçok kitabın korunduğu ve meraklıların ziyaret edebildiği Matenadaran müzesi, 1940 yılında kurulan farklı hayvan türlerine ev sahipliği yapan Erivan Hayvanat Bahçesi, Sevan Gölü ve bu göl yolunda bulunan Lunapark, ayrıca şehrin tepelerinden birinde bulunan su parkı olarak hizmet veren fakat içinde birbirinden eğlenceli aktivitelerinde yapılabileceği Waterworld Erivan’da gezilecek yerlerdir.

Erivan Ne Yenir?

Ermeni mutfağının hakim olduğu Erivan’da ekmek oldukça önemli bir yere sahiptir. En çok tüketilen ekmek türü olan lavaş ise hemen her yemekte tadabileceğiniz bir lezzettir. Erivan’da et ve balık gibi yemekler genelde püre haline getirilerek hazırlanmaktadır. Kuzu eti, patlıcan ve ekmek Ermeni mutfağının vaz geçilmezleri arasında olarak tadabilecekleriniz arasında ilk sırada yer almaktadır.
 

 

Erivan Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com