Kharkiv Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kharkiv Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kharkiv Uçuşu

Kharkiv Hakkında

Ukrayna’nın Harkiv Oblastı üzerinde yer almaktadır.  Harkiv Oblastı’nın ve Harkiv Rayonu’nun idari merkezi olan Kharkiv, sanayi alanında gelişmiştir. Özellikle askeri sanayi üzerinde üretim sağlayan Kharkiv, ülkenin askeri ürün ihtiyacının çoğunun karşılandığı bir sanayi bölgesidir.

Sanayi alanındaki gelişmelerinin yanı sıra eğitim ve kültür alanında da büyük kurum ve kuruluşlara da e sahipliği yapmaktadır.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Kharkiv, karasal iklim etkisindedir. Kışlaro kar yaışlı ve soğuk olan Harkiv de ayzlar ise sıcaktır. Yağışın azaldığı ve sıcaklığın normal seviyelerde olduğu Mayıs ve Ağustos ayları arası Harkiv’i ziyaret için en uygun zamanlardır.

Kharkiv Havalimanı

Ukrayna’nın en işlek havalimanlarından biri olan Kharkiv Havalimanı, günde yaklaşık olarak 200 uçuşla hizmet vermektedir. 1950 yılında neo-klasik tarzda inşa edilen ve 1954 yılında resmi olarak sivil havacılık alanında hizmet vermeye başlayan Kharkiv Havalimanı’na yaklaşık olarak 15 havayolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Şehir merkezinden shuttle servisler, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden biriyle Kharkiv Havalimanı’na ulaşım sağlanabilmektedir.

Kharkiv ‘e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kharkiv’e uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak hizmet veren 3 havayolu da yer almaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan hizmet veren Atlas Global ve Türk Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından hizmet veren Pegasus Havayollarıdır. Ayrıca Azur Air Ukrayna, Belavia, Bravo Airways, Ellinair, Georgian Airways, LOT Polish Airlines, UM Havayolları, Ukrayna Uluslararası Havayolları, Sweet Havayolları ve Yanair ‘de Kharkiv’a uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır.

Kharkiv Ulaşım

Kharkiv’a ulaşım demir yolu, karayolu ve havayoluyla sağlanabilmektedir.  Ukrayna’nın en büyük ve gelişmiş ulaşım merkezi olarak kabul edilen Kharkiv’da ulaşım ise şehir içinde hizmet veren yaklaşık olarak 250’ye yakın araçla sağlanmakladır.

Kharkivmetrosu toplamda 29 istasyon ve 3 farklı hatla hizmet verirken, otobüs, troleybüs ve özel minibüslerle de şehir içinde her yere ulaşım sağlanabilmektedir.

Kharkiv de Gezilecek Yerler

Bahçe ve yeşillendirme çalışmalarına büyük önem vermiş Kharkiv de parklar ve bahçelerin sayısı oldukça fazla ve düzenlemeleriyle gezilecek yerler arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Bunların arasında Gork’y Parkı yerel halk arasında da en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Bahçe düzenlemesiyle de dikkat çeken parkta, farklı bitki türlerini görebilir, yürütüş yapabilirisiniz. Ayrıca Rekreasyon faaliyetlerinin de düzenlediği parkta keyifli aman geçirebilirsiniz. Shevchenko Parkı’da KharkivÜniversitesi yakınlarında yer alan çoğunlukla üniversite öğrencileri ve profesörlerin zaman geçirdiği önemli bir parktır. Ecopark,  Kharkiv de gidebileceğini parklar arasında renkli düzenlemeleri ve heykelleriyle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tarihi yerler açısından da özellikle Annuciation Katedrali, Aziz Tatiana Şapeli ve farklı mimarisiyle de dikkat çeken birçok etkinliğin de düzenlendiği Kharkiv Sarayı, Kharkiv’da gezilecek yerlerdendir.
Yerel ürünlerin satışının yapıldığı Sumskoi Pazarı’nı da Kharkiv’da gezilecek yerler listenize eklemenizi öneririz.

Kharkiv de Ne Yenir?
Kharkiv mutfağı genel olarak hamur işi ve et yemekleri üzerine yoğunlaşmıştır. Fakat mevsimsel olarak, yaz aylarında aşırı sıcaklardan dolayı ağır yemekler yerine daha hafif sebze yemeklerini veya farklı salata çeşitlerini de Kharkiv de tadabilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde doğal olarak üretilen dondurma çeşitlerini tadabilirsiniz. Ukrayna’da likör gibi farklı meyvelerden yapılan votkaları tadabilirsiniz. Bunun yanı sıra shuffle de Kharkiv’da en çok tüketilen tatlılar arasında yerini almış durumda. Kışın sıcak kahve ve yazında dondurmayla servis edilen shuffle tadabilirsiniz.

 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı
2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

08 Kasım 2019

2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

Ramazan ayı inanan Müslümanlar için kutsal değerli ve sevilen bir ay olmakla birl...

Devamı
AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

30 Ekim 2019

AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

7 Kasım itibari ile Sabiha Gökçen’den Air Arabia Havayollarıyla direkt Kahire sefe...

Devamı
Ucuzauc.com