Luanda Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Luanda

 Luanda - Lizbon 17 Kas 2018 2.132,60₺   Luanda - Lizbon 17 Kas 2018 2.132,60₺   Luanda - Lizbon 24 Kas 2018 2.083,16₺   Luanda - Lizbon 24 Kas 2018 2.026,15₺   Luanda - Lizbon 17 Kas 2018 2.026,15₺ 

Luanda Hakkında                     

Angola sınırları içerisinde yer alan ve ülkenin başkenti olan Luanda, bu bölgede yer alan şehirlerarasında Sao Paulo ve Rio de Janeiro’dan sonra en yoğun nüfusa sahip üçüncü şehirdir.

Liman kenti olması hızla büyümesine ve ayrıca 4ticari alanda da ilerlemesine neden oluşmuştur. Özellikle ihracat alanında büyük önem taşıyan Luanda ticaret merkezi olarak, kahve, şeker, pamuk, şeker, elmas ve tuz gibi ürünlerin ticareti ve ihracatı yapılmaktadır.

Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Luanda yarı kura bir iklime sahiptir. Bu nedenle de yazları sıcakken, kışları yağışlı geçmektedir ve Luanda ziyaretleriniz için en uygun zaman ise hem yaz turizmi açısından ve sörf yapmayı sevenler içinde Mayıs ve Ekim aylarıdır.

Luanda’da Portekizce resmi dildir.

Luanda Havalimanı

1961 yılında inşa edilen Luanda Havalimanı, Quatro de Fevereiro Havaalanı ismiyle hizmet vermektedir. Yaklaşık olarak 15 farklı hava yolunun hizmet verdiği Quatro de Fevereiro Luanda Havalimanı’ na gerçekletşirilen bütün uçuşlara ait bilgilere ucuzauc.com üzerinden bulunduğunuz bölgeye göre Luanda uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Luanda Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Luanda’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları; Air France, Air Namibia, Arik Air, British Airways, Brussels Airlines, Emirates, Ethiopian Airlines, Equaflight, KLM, Kenya Airways, Lufthansa, Royal Air Maroc, SonAir, Atlas Air, South African Airways, TAAG Angola Airlines ve TAP Portugal yer almaktadır.

Luanda’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve bulunduğunuz bölgeden direk veya aktarmalı bütün uçuş bilgilerine, Luanda uçak bileti sorgulaması yaparak ucuzauc.com web sitesi veya ucuzauc mobil uygulamasından ulaşabilir, biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Luanda Ulaşım

Luanda’da ulaşım banliyö trenler, şehir içinde hizmet veren taksi filoları, minibüs ve otobüslerle sağlanmaktadır.

Şehir içi ulaşımda kullanmak üzere e-ilet satın alabilir veya toplu taşıma araçlarında direk olarak gideceğiniz bölgeye göre de ücretinizi vererek seyahat edebilirsiniz.

Luanda da Gezilecek Yerler

Luanda ‘da gezilecek yerler arasında Portekizli sömürgeciler tarafından inşa edilen Antropoji müzesi ilk akla gelenler arasındadır. Hem mimarisi hem sergiledikleri maskeleri müzik aletleri av eşyaları ve aynı zamanda eşsiz manzarasıyla muhakkak görülmesi gereken bir yerdir

Yine farklı mimarisiyle 1956 yılında açılan Angola Ulusal Bankası, Igreja de Nossa Senhora de Nazare kilisesi, Şehir müzesi, farklı birçok bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Luanda Doğal Parkı’da yine gezilecek yerler arasındadır.

Luanda da Ne Yenir?

Luanda da deniz ürünleri yemekleri çok fazla tüketilmektedir. Liman kenti olan Luana’da sebze yemekleri ve et yemekleri de buharında pişirilerek farklı baharatlarla tatlandırılarak servis edilmektedir. Launada ayrıca dünya mutfağından yemeklerini de tadabilirsiniz.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com