Lima Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Lima

 Lima - Las Vegas 08 Kas 2018 2.013,35₺   Lima - Las Vegas 27 Eki 2018 2.013,35₺   Lima - Las Vegas 27 Eki 2018 3.312,68₺   Lima - Las Vegas 08 Kas 2018 3.312,68₺   Lima - İstanbul 26 Eki 2018 7.342,14₺   Lima - İstanbul 14 Ara 2018 6.264,43₺   Belgrad - Lima 10 Oca 2019 5.219,70₺   Belgrad - Lima 10 Oca 2019 4.782,06₺ 

Lima Hakkında

Lima, Peru’nun başkentidir. Büyük Okyanus kıyısında yer alan Lima, liman kentidir. Peru’nun siyaset, endüstri ve bilim merkezi olarak kabul edilen Lima, tarihte de krallar şehri olarak bilinmektedir.

Lima şehrinin kurulacağı yer Krallar Şenliğinde karar verilmesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Büyük Okyanus’a yakın olsa da çöle yakınlığı nedeniyle de çöl iklimi etkisi de görülmektedir.  Lima’yı ziyaretleriniz için aşırı sıcaklardan etkilenmek istemiyorsanız Nisan ve Mayıs ayları en uygun zamanlardır.

Lima Havalimanı

Lima Jorge Chávez Uluslararası Havaalanı 1960 yılından itibaren resmi olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta yer alan Lima Havalimanı’na 20’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Lima Havalimanı’na düzenlene direk ve aktarmalı olarak hizmet veren hava yollarının sefer bilgilerine ve Lima uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com veya mobil uygulaması üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Lima Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lima’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları; Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Canada Rouge, Air Europa, Air France, American Airlines, Avianca, Avianca Costa Peru, Avior Airlines, British Airways, Copa Airlines, Delta Air Lines, Iberia, Interjet, JetBlue Airways, KLM, LATAM, Latin American Wings, LC Perú, Peruvian Airlines, Plus Ultra Líneas Aéreas, Sky Airline, Spirit Airlines, Star Perú, TAME, United Airlines ve  Viva Air Peru ‘dur.

150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Lima uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ve Lima uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz bileti de yine web sitesi veya mobil uygulama üzerinden kredi kartınızla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Lima Ulaşım

Lima’da tek hatta hizmet veren metro hatta şehir içi ulaşımda yeterli olsa da otobüs, taksi ve metrobüslerle de ulaşım sağlanabilmektedir.

Lima’da tarihi yerlerinde çok rahatlıkla yürüyerek de gezebilirsiniz. Ayrıca şehir içinde bisikletle veya motosikletle de ulaşımda oldukça yaygındır.

Lima da Gezilecek Yerler

Lima’da gezilecek yerlerin başında şehrin ana meydanı olan Plaza de Armas gelmektedir.  Tarihi binaların arasında yer alan meydan ayrıca UNESCO Dünya Mirasları arasında yer almaktadır. Koloniyel tarzında inşa edilen katedral, hükümet sarayı ve san Francisco Manastırı2nu bu meydanda bir arada görebilirsiniz.

Şehrin en meşhur müzesi Museo LArco’da arkeoloji meraklılarını sabah 9 akşam10 saatleri arasında ağırlamaktadır.

Şehrin daha elit kısmı olan Miraflores Bölgesi’nde yine gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Gündüz olduğu kadar kulüpleri ve barları ile gece de hareketli olan bu bölge de ayrıca Aşıklar Parkı ’da Lima’da gezilecek yerler arasındadır.

Lima da Ne Yenir ?

Peru mutfağının bütün seçme yemeklerini bulabileceğiniz Lima’da yerel bir yemek olan ve çiğ balıktan olan Ceviche isimli yemeği tadabilirsiniz. Ayrıca ARroz con Pollo ismi verilen tavuk ve pilavdan oluşan yemeği ve et topları, Chupe de Camarones isimli sebzeli çorbayı da Lima’da tadabilirsiniz. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com