• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Lazkiye Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Lazkiye Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Lazkiye Uçuşu

Lazkiye Hakkında

Lazkiye, Türkiye’nin sınır şehirlerinden biri olan Hatay’a 80 kilometre uzaklıkta yer alan liman kentlerinden biridir. Suriye sınırları içerisinde yer alan Lazkiye, gelişmiş yapısıyla dikkat çekerken ayrıca 1987 yılında Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapmasıyla da bilinmektedir.

Lazkiye’de sıcak Akdeniz İklimi görülmektedir. En çok yağışı kış mevsiminde alan Lazkiye’yi her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Lazkiye Havalimanı

Lazkiye Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık olrak20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Liman şehri olan Lazkiye’ye önemli bir ulaşım yolu olan hava yolunda günümüzde 4 farklı hava yolu firması uçuş gerçekleştirmektedir. Suriye iç savaşından dolayı havalimanı hizmetleri kesintiye uğrasa da hala hizmet vermektedir.

Lazkiye Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yollarının hava yollarının sefer bilgileri ve en güncel Lazkiye uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lazkiye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Lazkiye’ye uçuş gerçekletşiren hava yolları AirArabia- Sharjah’dan, Flydubai- Dubai’den, Nas Air- Cidde ve Damman, Syrian Air- Kahire ve Şam’dan hizmet vermektedir.

Lazkiye’ye uçuş gerçekleştiren hava yollarının aktarmalı ve direk sefer bilgileri ve Lazkiye uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com üzerinden veya ucuzauc mobil uygulaması üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkânlarından da faydalanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Lazkiye Ulaşım

Lazkiye’ye ulaşım, Hatay’ın Yayladağı sınır kapısından ulaşım sağlanabilmektedir. Şehirlerarası ulaşımda kara yolu kadar hava yolu da en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Ayrıca Şat-ül Ezrak ile yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Lazkiye’ye otobüs ve taksilerle de ulaşım sağlanmaktadır.

Lazkiye’de şehir içinde ise otobüs, dolmuş tarzı minibüs ve taksilerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Lazkiye Gezilecek Yerler

Lazkiye’de gezilecek erler arasında öncelikle Şenköy’de yer alan tarihi türbe ve cumbalı evleri yer almaktadır. Görentaş Göleti’de çevresinde piknik yapılan ve keyifli zaman geçirebileceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca, Balluran Baraj Gölü ve Şat-ul Ezrak’da gezilecek yerler arasındadır. Suriye savaşında yıkılan tarihi yapılar nedeniyle gezilecek yerler ve şehrin tarihi günümüzde silinse de yeniden yapılmak üzere projeler başlatılmıştır.

Lazkiye Ne Yenir?

Lazkiye’de Surye mutfağının ender yemeklerini tadabilirsiniz. Makbule gibi en çok bilienen yemeklerin yanı sıra, farklı tatlılarıyla ve ayı zamanda tropikal meyve sularını da yine Lazkiye’de tadabilirsiniz. 

Lazkiye Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Kiev

Arlanda - Boryspil Intl arası bilet satın alındı

Adana

Antalya - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Gazipasa - Esenboga arası bilet satın alındı

Erzurum

İstanbul - Erzurum arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com