Mahaçkale Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Mahaçkale

 Mahaçkale - Dubai 19 Ara 2018 1.402,14₺   Mahaçkale - Dubai 11 Kas 2018 1.934,63₺   Mahaçkale - Dubai 03 Ara 2018 1.934,63₺   Mahaçkale - Dubai 11 Kas 2018 1.831,47₺   Mahaçkale - Dubai 03 Ara 2018 1.831,47₺   Mahaçkale - Dubai 19 Ara 2018 1.289,20₺ 

Mahaçkale Hakkında

Dağıstan’ın başkenti olan Mahaçkale, Kuzey Kafkas bölgesinde yer almaktadır. Mahaçkale ayrıca Rusya’nın en büyük camisine de ev sahipliği yapmaktadır. Rusya’nın kalesi olarak görülen şehir, Rus Çarı’nın adını taşımaktadır. Sovyetler birliğinin dağılmasından sonra Müslüman ayaklanmalarıyla bağımsızlığına kavuşan Dağıstan’da günümüzde farklı birçok etnik grup bir arada yaşamaktadır. 

Mahaçkale, kış aylarında soğuk ve karlıyken yaz mevsiminde ise hava sıcaklığı artmaktadır. Bu nedenle de Mahaçkale ziyaretleriniz için en uygun zaman aralığı Nisan- Eylül aralığıdır.

Mahaçkale’de para birimi olarak Rus Rublesi kullanılmaktadır ve resmi dili de Rusça’dır.

Mahaçkale Havalimanı

Mahaçkale Uytaş Havalimanı veya Uytaş Havalimanı ismiyle hizmet veren havalimanı, Mahaçkale’nin Uytaş ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 10 kadar havayolunun düzenli uçuş gerçekleştirdiği Mahaçkale Havalimanı’ndan şehir merkezine servis, otobüs ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır.

Mahaçkale Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Mahaçkale’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında Türkiye merkezli olarak hizmet veren hava yolları İstanbul üzerinden Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından direk uçuşlarla hizmet vermektedir.  Atlas Global, Pegasus Hava Yolları’na ek olarak ayrıca Grozny Avia hava yolu da İstanbul’dan uçuş gerçekleştirmektedir.

Mahaçkale’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları Rusline, SCAT, VİM Avia, Orenair, Pobeda, Turukhan, UTair, Red Wings Airlines ve NordStar Airlines firmaları da direk uçuşlarla hizmet vermektedir.

Mahaçkale Ulaşım

Mahaçkale’de ulaşım troleybüs ve otobüslerle sağlanmaktadır. Fakat şehir içinde hizmet veren dolmuşlar ve taksiler de tercih edilmektedir.

Mahaçkale’de elektronik bilet uygulaması troleybüslerde uygulanmakta olup diğer araçlarda ücretinizi araç içinde de verebilirsiniz.

Mahaçkale’ye ulaşım,  demir yolları ve kara yolları kadar uluslararası alanda hizmet veren hava yolları da en çok tercih edilen ulaşım yoludur.

Mahaçkale Gezilecek Yerler

Mahaçkale tarihi açıdan çok eski ve köklü bir geçmişe sahip olmasına rağmen şehir içinde gezilebilecek çok fazla yer bulunmamaktadır. Şehrin en büyük ve görkemli yapısı olan Mahaçkale Büyük Camii gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır.  Sultan Ahmet Camii’ne benzeyen mimarisi ile dikkat çeken Büyük Camii tarihi bir yapı olmasının yanı sıra Rusya’da ki en büyük cami olmasından dolayı da dikkat çekmektedir.  Mahaçkale Katedrali de tarihi yerler açısından görülebilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Mahaçkale’de görülebilecek ve gezilecek yerler arasında Rus Öğretmen Heykeli, Güzel sanatlar Müzesi, Askeri Onur Parkı, Şehir Tarihi Müzesi’de yer almaktadır.

Yerel halkın yaşayışı ve ürünlerini merak ediyorsanız Mahaçkale Pazarı’nı da gezebilirsiniz. Alışveriş içinde çok uygun olan Mahaçkale Pazarı’nda farklı ürünleri bulabilirsiniz.

Mahaçkale Ne Yenir?

Mahaçkale mutfağı farklı yemekleriyle meşhurdur. Farklı etnik köeknlerin karışmasıyla yemekleri de bu alanda farklı bir damak tadı oluşturmuştur.

Mahaçkale’de bu yönden lahanalı ve balıklı bir çorba çeşidi olan Shchi, çavdar ağırlıklı olarak yapılan Kvass içkisini, Rusya’nın genelinde meşhur olan Borsc çorbasını ve bizdeki şiş kebaba benzer Şaşlık isimli yemeği tadabilirsiniz.

Yemeklerde kullanılan farklı baharatlar ve aromalı bitkiler damak tadınıza farklı gelebilir. Tatlılarda ise çoğunlukla bal, fındık ve yabanmersini tercih edilerek kek tarzı veya puding benzeri tatlıları tadabilirsiniz. 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com