Mauritius Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Mauritius - Tahmini Fiyatlar

Mauritius Uçuşu

Mauritius (Moris) Hakkında

Hint Okyanusunda bir ada ülkesi olan Mauritius, Moris adıyla bilinmektedir. Nüfus yoğunluğu bakımından Afrika’da birinci, Dünya’da ise 17. Sırada yer almaktadır. Gelişmekte olan ülkeler arasında yaşam süresinin en uzun olduğu yerlerden biri olan Moris, volkanik patlamalar sonucunda oluşmuştur. Genç nüfus sayısı da olukça fazla olan Mariutius’da tropikal iklim görülmektedir. Bu nedenle de Eylül ve Aralık aylarında yani bulşunduğu bölgeye göre bahar mevsiminde ziyaret etmek en uygunudur.

Mauritius (Moris) Havalimanı

Sir Seewoosagur Ramgoolam Uluslararası Havalimanı ismiyle hizmet veren Mauritius (Moris) Havalimanı 1942 yılında kolonilere hizmet vermek ve ihracat amaçlı inşa edilmiş, talepleri karşılamakiçin zamanla büyütülmüş ve günümüzde de son teknolojiye uygun olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezinden48 kilometre uzaklıkta bulunan Mauritius (Moris) Havalimanı’na şehir merekzinden de servisler, otobüsler ve taksilerle kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Mauritius (Moris)Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Mauritius (Moris)’e uçuş gerçekleştiren hava yolları; Air Austral, Air France, Air Madagascar, Air Mauritius, Air Seychelles, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Comair, Condor Airlines, Corsair International, Edelweiss Air, Emirates, Eurowings, SunExpress Deutschland, Evelop Airlines, KLM, LOT Polish Airlines, Lufthansa, CityLine, Meridiana, Neos, South African Airways, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, TUI fly Netherlands ve İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Hava Yolları’dır.

Mauritius’a uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında seyahat rotanıza göre direk veya aktarmalı olarak hizmet verenlerin hepsini, 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Mauritius uçak bileti sorgulaması yapabilir ve seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla anında satın alabilirisiniz.

Mauritius (Moris)Ulaşım

Mauritius (Moris)’de ulaşım otobüsler, taksiler ve dolmuş tarzında hizmet veren mini otobüslerle sağlanmaktadır. Kalabalık nüfusundan dolayı trafik sorunları da bulunan şehirde en kolay ve rahat ulaşım yine toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Ayrıca şehir içinde motosiklet veya bisikletle de ulaşım sağlanabilmektedir.

Toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için bilet almanız gerekmektedir. Biletleri satış noktaları be bilet bankomatlarında satın alabilirisiniz.

Mauritius (Moris)Gezilecek Yerler

Mauritius (Moris)’de gezilecek yerler çoğunlukla plajlar ve koylardan oluşmaktadır. Şehrin genel yapısı itibariyle de 3şhri müzeleri, sanat galerileri ve alışveriş merkezlerine ek olarak Hint Okyanusu’nun turkuaz maviliğinin de keyfini çıkarabileceğiniz plajları da gezebilirsiniz.

Mauritius (Moris)Ne Yenir ?

Çin,  Hint ve Avrupa mutfaklarının karışımı bir yemek kültürüne sahip olan Mauritius (Moris)’ de birbirinden farklı kızartma çeşitlerini ve tropikal meyve suları ile dondurmaları tadabilirsiniz. Deniz ürünleri de farklı kültürlere göre tuzlanmış, kurutulmuş, kendi buharında pişmiş veya kızartılmış olarak tadabilirsiniz. Baharat kültürünün de oldukça geniş olduğu Mauritius (Moris)’de kullanılan baharatlar da farklı bir damak tadı oluşturmaktadır. 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Mauritius Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.