Maputo Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Maputo Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Maputo Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 47 dakika önce

Maputo Uçuşu

Maputo Hakkında

Maputo, Mozambik’in en büyük şehri ve başkentidir. Akasya ağaçlarıyla bilinen Maputo,  Akasyalar şehri diye de bilinmektedir. Hint Okyanusu’na kıyısı buluna Maputo, ayrıca hint Okyanusu2nun incisi adıyla da bilinmektedir.

Maputo, seramiki mobilya, lastik ve ayakkabı üretimiyle ekonomisini güçlendirmiştir. Turizm açısından da hareketli olan Maputo’da hayat tamamen sokaklarda yaşanmaktadır. Rusya mimarisinden kaynaklı beton yapıların çokça bulunduğu şehirde ayrıca lüks binalar ve farklı tarzdaki tarihi yapılarda dikkat çekmektedir.

Maputo, tropik savan iklim etkisindedir. Bu nedenle de normalden biraz daha farklı olarak en sıcak ay Ocak ayıyken, en soğuk ay ise temmuz ayıdır. Tatil planınızda özellikle bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Maputo’da resmi dil Portekizce olup, para birimi olarak da Mozambik Metikali kullanılmaktadır.

 Maputo Havalimanı

Maputo Havalimanı resmi olarak, Lourenço Marques Havaalanı ismiyle izmet vermektedir. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı, Maputo’ya ulaşımda önemli bir rol oynamaktadır.

Maputo Havalimanı’na direk veya akltarmalı uçuşlarla hizmet veren hava yollarının en güncel listesine, 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Mapulo uçak bileti sorgualamsı yaparak bilgi alabilrisniz.

Maputo Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Maputo’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları Airlink, Air Mauritius, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, LAM Mozambique Airlines, Moçambique Expresso, Qatar Airways, South African Airways, TAAG Angola Airlines, TAP Portugal ve Türkiye merkezli olarak ülkemizin bayrak taşıyıcı unvanına sahip Türk havayolları ’da İstanbul’dan direk uçuşlarla Maputo’ya uçuş gerçekleştirmektedir.

Maputo’ya uçuş gerçekleştiren hava yollarının sefer bilgileri ve seyahat rotanıza göre en güncel Maputo uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com üzerinden veya ucuzauc mobil uygulamasından uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Maputo Ulaşım

Maputo’da ulaşım, otobüs, taksi ve chapa isimli minibüslerle sağlanabilmektedir. Gündüz ürüyerek dahi şehri gezebilirsiniz. Fakat akşam saatlerinde taksi veya diğer ulaşım araçlarını tercih etmenizi öneririz.

Mapulo’da taksiye binmeden önce pazarlık yapmanızı ve fiyat konusunda anlaşmanız gerekmektedir. Şehir içi ulaşımda Chapa isimli minibüslerin yanı sıra Tuk Tuk ismi verilen araçlarda tercih edilmektedir.

Maputo Gezilecek Yerler

Maputo’da gezilecek yerler arasında Portekiz mimarisine ait yapılar her yerde ön plana çıkmaktadır. Portekiz sönürgesi zamanından kalma anıtlar ve yapılar turizm açısından da en çok ziyaret edilen yerlerdir. Maputo’da gezilecek yerler arasında Samora Machel Heykeli Mozambik Cumhur Başkanını temsilen yapılmış ve Praça de Ondependencia meydanında sergilenmektedir.

Bağımsızlık meydanında yer alan Katolik kilisesi büyük beyaz bir yapı olarak dikkat çekmektedir ve Doğa Tarihi Müzesi’ de yine Mapulo’da gezilecek yerler arasındadır.

 

Maputo Ne Yenir?

Portekiz mutfağı etkisinde kalan Maputo’da okyanus kıyısında yer alan diğer kentlerde olduğu gibi deniz ürünlerinden yapılan yemekler yöresel yemeklerin temelini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra hafif tatlı bir hamur ortasına domuz eti veya sığır eti konularak yapılan Paozinho isimli yemeği ve pirinç üstünde deniz ürünlerinin pişirilerek servis edildiği matapa isimli yemeği de Maputo’da tadabilirsiniz. 

Maputo Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Maputo Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.