Kaşgar Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kaşgar Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kaşgar Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 41 dakika önce

Kaşgar Uçuşu

Kaşgar Hakkında

Uygur Halkı’nın çoğunlukta yaşadığı Kaşgar, bir vaha şehridir. Doğu Türkistan’da yer alan kente Atuş, Feyzivat, Yengisar ve Kaşgar ilçeleriyle komşudur.

Vaha şehri olan Kaşgar’daki tarihi yapılar 1960 yılında başlatılan kültr ihlali sırasında yıkıldı ve bunlardan çok azı günümüzde gezilecek yerler kapsamında turizme açıktır.

Kaşgar, yazları çok sıcak ve kışları da soğuktur Çöl ortasında yer alan şehir, çöl iklimi görülmektedir ve yıllık yağış ortalaması da 65 mm’dir. Bu nedenle de mevsimler arası sıcaklık farklılıkları çok fazladır. Şehri ziyaretleriniz için en uygun zaman ise bahar mevsimleridir.

Kaşgar Havalimanı

Kaşgar Havalimanı, Özerk Uygur Bölgesi’ne hizmet vermektedir. Şehir merkezinden çokta uzak olmayan Kaşgar Havalimanı resmi olarak Kashi Havalimanı ismiyle hizmet vermektedir. Şehir merkezinden Kaşgar Havalimanına otobüs, taksi ve bazı otellerin servisleriyle karşılıklı olarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Yaklaşık olarak 10 kadar havayolunun uçuş gerçekleştirdiği Kaşgar Havalimanı’na düzenlene direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kaşgar Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kaşgar’a uçuş gerçekleştiren hava yolları; Air China, Air Manas, Beijing Capital Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Hainan Airlines, Rayyan Air,Pakistan International Airlines, Shandong Airlines, Sichuan Airlines, Tianjin Airlines ve Urumqi Air firmalarıdır.

Kaşgar’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının seyahat etmek istediğiniz şehre göre direk veya aktarmalı sefer bilgilerine ucuzauc.com üzerinden Kaşgar uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla yine ucuzauc.com web sitesi üzerinden veya mobil uygulaması aracılığıyla kredi kartıyla 9 taksite varan taksit imkanlarından faydalanarak satın alabilirsiniz.

Kaşgar Ulaşım

Kaşgar’da ulaşım çoğunlukla taksi, otobüs ve dolmuş benzeri araçlarla sağlanmaktadır. Vaha şehri olmasından dolayı çöl araçlarının yanı sıra develerle de bu şehirde karşılaşabilirsiniz. Kaşgar’a ulaşımda ise en rahat yol ise hava yolları olup, karadan da ulaşım sağlanabilmektedir.

Kaşgar Gezilecek Yerler

Kaşgar’da gezilecek yerler arasında 100 civarında mescid, camii ve türbe yer almaktadır.  Çin’de gerçekleştirilen kültür ihlali sonucunda bu yapılardan en çok göze çarpan ve görkemli yapısıyla da muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında ise Iydgâh Camii yer almaktadır. Ayrıca Afak Hoca Türbesi, mimarisi ile dikkat çeken bir yapı olan Rus Konsolosluğu, Döng Mescidi, Yusuf Has Hacib Türbesi ve ünlü bir kişi olan Kaşgarlı Mahmut’un Türbesi ‘de Kaşgar’da gezebileceğiniz yerler arasında ilk akla gelenlerdir.

Kaşgar Ne Yenir ?
Kaşgar’da Türkmen ve Uygur mutfağından oluşan farklı yemekleri bir arada bulabilir ve tadabilirsiniz. Vaha şehri olan Kaşgar’da et ve aynı zamanda bulgu önemli bir yer tutmaktadır. Bedevilerin yemeğini de bu şehirde tadabileceğiniz gibi susuzluğunuzu dindirmek içinse çoğunlukla çay ve ayran gibi içeceklerin yanı sıra farklı meyve sularını da tadabilirsiniz.

Kaşgar Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kaşgar Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.