Kaşgar Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Kaşgar Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kaşgar Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kaşgar Uçuşu

Kaşgar Hakkında

Uygur Halkı’nın çoğunlukta yaşadığı Kaşgar, bir vaha şehridir. Doğu Türkistan’da yer alan kente Atuş, Feyzivat, Yengisar ve Kaşgar ilçeleriyle komşudur.

Vaha şehri olan Kaşgar’daki tarihi yapılar 1960 yılında başlatılan kültr ihlali sırasında yıkıldı ve bunlardan çok azı günümüzde gezilecek yerler kapsamında turizme açıktır.

Kaşgar, yazları çok sıcak ve kışları da soğuktur Çöl ortasında yer alan şehir, çöl iklimi görülmektedir ve yıllık yağış ortalaması da 65 mm’dir. Bu nedenle de mevsimler arası sıcaklık farklılıkları çok fazladır. Şehri ziyaretleriniz için en uygun zaman ise bahar mevsimleridir.

Kaşgar Havalimanı

Kaşgar Havalimanı, Özerk Uygur Bölgesi’ne hizmet vermektedir. Şehir merkezinden çokta uzak olmayan Kaşgar Havalimanı resmi olarak Kashi Havalimanı ismiyle hizmet vermektedir. Şehir merkezinden Kaşgar Havalimanına otobüs, taksi ve bazı otellerin servisleriyle karşılıklı olarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Yaklaşık olarak 10 kadar havayolunun uçuş gerçekleştirdiği Kaşgar Havalimanı’na düzenlene direk veya aktarmalı uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kaşgar Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Kaşgar’a uçuş gerçekleştiren hava yolları; Air China, Air Manas, Beijing Capital Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Hainan Airlines, Rayyan Air,Pakistan International Airlines, Shandong Airlines, Sichuan Airlines, Tianjin Airlines ve Urumqi Air firmalarıdır.

Kaşgar’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının seyahat etmek istediğiniz şehre göre direk veya aktarmalı sefer bilgilerine ucuzauc.com üzerinden Kaşgar uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğiniz bileti kredi kartınızla yine ucuzauc.com web sitesi üzerinden veya mobil uygulaması aracılığıyla kredi kartıyla 9 taksite varan taksit imkanlarından faydalanarak satın alabilirsiniz.

Kaşgar Ulaşım

Kaşgar’da ulaşım çoğunlukla taksi, otobüs ve dolmuş benzeri araçlarla sağlanmaktadır. Vaha şehri olmasından dolayı çöl araçlarının yanı sıra develerle de bu şehirde karşılaşabilirsiniz. Kaşgar’a ulaşımda ise en rahat yol ise hava yolları olup, karadan da ulaşım sağlanabilmektedir.

Kaşgar Gezilecek Yerler

Kaşgar’da gezilecek yerler arasında 100 civarında mescid, camii ve türbe yer almaktadır.  Çin’de gerçekleştirilen kültür ihlali sonucunda bu yapılardan en çok göze çarpan ve görkemli yapısıyla da muhakkak görülmesi gereken yerlerin arasında ise Iydgâh Camii yer almaktadır. Ayrıca Afak Hoca Türbesi, mimarisi ile dikkat çeken bir yapı olan Rus Konsolosluğu, Döng Mescidi, Yusuf Has Hacib Türbesi ve ünlü bir kişi olan Kaşgarlı Mahmut’un Türbesi ‘de Kaşgar’da gezebileceğiniz yerler arasında ilk akla gelenlerdir.

Kaşgar Ne Yenir ?
Kaşgar’da Türkmen ve Uygur mutfağından oluşan farklı yemekleri bir arada bulabilir ve tadabilirsiniz. Vaha şehri olan Kaşgar’da et ve aynı zamanda bulgu önemli bir yer tutmaktadır. Bedevilerin yemeğini de bu şehirde tadabileceğiniz gibi susuzluğunuzu dindirmek içinse çoğunlukla çay ve ayran gibi içeceklerin yanı sıra farklı meyve sularını da tadabilirsiniz.

Kaşgar Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

08 Kasım 2019

2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

Ramazan ayı inanan Müslümanlar için kutsal değerli ve sevilen bir ay olmakla birl...

Devamı
AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

30 Ekim 2019

AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

7 Kasım itibari ile Sabiha Gökçen’den Air Arabia Havayollarıyla direkt Kahire sefe...

Devamı
Signapore Airlines Yılın Kampanyası

05 Eylül 2019

Signapore Airlines Yılın Kampanyası

  Signapore Airlines Yılın Kampanyası !     Satış Dönemi 1 Eylül ...

Devamı
Ucuzauc.com