Nalchik Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Nalchik Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Nalchik Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 32 dakika önce

Nalchik Uçuşu

Nalchik Hakkında

Nalchik, Rusya’nın güney kısmında, Kafkasya sınırları içerisinde yer alan Kabardey’in başkentidir.

1743 yılından itibaren yerleşim yeri olarak kullanılan Nalchik, Ekim Devriminden sonra önem kazanmış ve . II. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanya’sı tarafından da büyük tahribata uğramasından sonra da yeniden inşa edilmiştir.

Nalchik’da nemli karasal iklim görülmektedir. Şehri ziyaretleriniz için en sıcak olduğu ve gezmeye de uygun olduğu zaman Mayıs ve Eylül aylardırı. Kışın kar yapışı ve sopuklar ise Aralık ayında başlayarak Mart ayına kadar devam etmektedir.

Nalchik Havalimanı

Küçük bir havalimanı olan Nalchik Havalimanı, şehir merkezinden 13 kilometre uzaklıkta Kabardey, Balkar’ın kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Nalçok Havalimanı daha çok küçük uçaklar için hizmet vermekte olup günümüzde 3 farklı hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Nalchik Havalimanına direk veya aktarmalı uçak seferleri hakkında ayrıntılı bilgiye ucuzauc.com üzerinden Nalchik uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Nalchik’e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Nalchik’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının, tam listesine 150’den fazla hava yolunun resmi temsilcisi olan ucuzauc.com üzerinden Nalchik uçak bileti sorgulaması yaparak da ulaşabilirsiniz. Günümüzde Nalchik’a direk olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Onur Air, Pobeda hava yolu Moskova ve St. Petersburg’dan, Utair Airways ise Moskova- Vnukova’dan Nalchik’a uçuş gerçekleştirmektedir.

Nalchik’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının bulunduğunuz şehirden gerçekleştirilen uçuşlara ait sefer bilgileri ve en güncel Nalchik uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Nalchik Ulaşım

Nalchik’da ulaşım düzenli bir şekilde otobüsler ve şehir içi metro hatlarıyla sağlanmaktadır. Şehirlerarası yolculukta Kuzey Kafkasya’daki ana yolların kesişim noktası olmasının yanı sıra demiryolu bağlantılarıyla da ulaşım sağlanmaktadır.

Nalchik Gezilecek Yerler

Nalchik’da diğer kentlerde olduğu gibi bir şehir meydanı bulunmamaktadır. Şehrin meydanı olarak kabul edilen Abhazya Meydanı, görülmesi gereken ve etkinliklere ev sahipliği yapan bir meydan olarak Nalchik’da görülecek yerler arasındadır.

Lenin Caddesi ve Elbrus Dağları Nalchik’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler olarak ilk sıralarda yer alsa da şehrin Gorna Bölgesi, Zelona ve Dupkiy’de bulunan pazarlar da en dikkat çekici yer olarak da muhakkak görülmesi gereken yerlerdir. Diğer pazarlardan farklı olarak bu pazarda bağırarak ürün satışı yapılmamaktadır.

Nalchik’da alışveriş yapmak için de Zelona ve Dubkiy pazarları hem şehir halkının hem de turistlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır.  Tekstilden, araba yedek parçasına, sigara ve alkollü ürünlere, doğal gıda ürünleri ve hatta ilaca kadar her şeyi bulabileceğiniz bu pazarda her ürün için ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Sakin ve keyifli bir alışveriş deneyimi için Nalchik’da bu pazarları ziyaret edebilirsiniz.

Nalchik Ne Yenir ?

Nalchik’da Kafkaslar başta olmak üzere, Nazi Almanya’sına da ev sahipliği yapmasından dolayı farklı kültürlerden yemeklerin bir arada sunulduğu bir mutfağa sahiptir. Fakat Çerkez mutfağının en öne çıkan yemek çeşitlerini Nalchik’de tadabilirsiniz. Nalchik’da bal kabağı, kalmuk çayı en çok tüketilenler arasında yer almaktadır. Yerel yemeklerinden ise Tavuk Şıpsı ismi verilen tavuk yemeği, helva, abaza tatlısı ve puf böreğini Nalchik de tadabilirsiniz. 

Nalchik Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Nalchik Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.