17 Nisan'a kadar tüm yurt dışı uçuşlar iptal edildi. Ayrıca yurt içi uçuşlara yalnızca özel izin sahipleri bilet alabilirler. Ayrıntılı bilgi için lütfen 0212 221 1 221

Niş Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Niş - Tahmini Fiyatlar

Niş Uçuşu

Niş Hakkında

Balkanlar ve Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Niş, Doğu ve Batı arasında bir geçiş noktasıdır.

Sırbistan’n sanayi merkezi olan Niş’de makine, elektrik, elektronik, tekstil ve tütün sanayi çok gelişmiş ve ülkenin kalkınmasında da büyük rol oynamaktadır.

Niş’de nemli karasal iklim görülmektedir. En soğuk Ocak ayında kar yağışı görülmektedir ve Niş’i ziyaretleriniz için en uygun zaman aralığı Haziran ve Ağustos aylarıdır.

Niş Havalimanı

Niş Büyük Konstantin Havaalanı, Niş Havalimanı olarak uluslararası alanda hizmet vermektedir. Şehir merkezinden 4 kilometre uzaklıkta, şehrin kuzeybatısında yer alan havalimanı, Sırbistan’ın en büyük ikinci havalimanıdır.

1910 yılından beri hizmet veren havalimanına, seyahat edeceğiniz şehre direk veya aktarmalı olarak uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine ucuzauc.com üzerinden Niş uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Niş Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Niş’e uçuş gerçekleştiren hava yolları Germania Flug, Ryanair, Swiss International Air Lines ve Wizz Air firmalarıdır.

Niş’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının biletlerine, bulunduğunuz şehirden direk veya aktarmalı olarak bütün sefer bilgilerine ucuzauc.com veya ucuzauc mobil uygulaması üzerinden Niş uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkanlarından faydalanarak satın alabilirisiniz.

Niş Ulaşım

Niş’e ulaşım, Sofya ve İstanbul’a bağlayan önemli bir demir yolu kavşağı bulunmaktadır. Eski zamanlardan beri hizmet veren demiryoluna ek olarak kara yolu ve 1910 yılından itibaren de hava yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Niş’de ulaşım, şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla hemen hemen şehrin bütün noktalarına sağlanabilmekledir. 13 farklı hatta hizmet veren otobüslere ek olarak 1930 yılında hizmet veren tramvayla da kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

 

Niş Gezilecek yerler

Niş’de gezilecek yerler arasında belki de en dikkat çekici olan Osmanlı ile olan savaştan sonra restore edilmek istenen bir kilisenin altından çıkan kafataslarının kilise dekorasyonunda kullanılmasıyla ortaya çıkan bira ürkütücü de olsa oldukça farklı Kafatası Kulesi’dir.

Niş’de ayrıca Memorial Şapeli ’de NATO bombardımanı sonucunda vefat edenlerin anısına da inşa edilen anıt, zamanın yıprattığı ve geriye kalan surların üzerine yeniden inşa edilen Niş Kalesi’ de gezilecek yerlerdir.

Niş’de diğer şehirlerden daha farklı olarak tamirciler sokağı da turistik bir yerdir. 18. Yüzyılda inşa edilen ve buğun Kopitareva Sokak olarak da bilinen sokak, bütün tamircilerin ve diğer ustaların bir arada bulunduğu tarihi bir yer olarak ziyarete açıktır.

Niş Ne Yenir ?

Sırbistan’ın önemli kentlerinden biri olan Niş’te Sırp mutfağının yemeklerini tadabilirsiniz. Hamur ve et işinin hemen hemen bütün yemeklerde bir arada kullanılması dikkat çeken Niş’te farklı börek çeşitlerini, tavşan yahnisini, güvecini tadabilirsiniz. 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Niş Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

31 Mart 2020

Kahramanmaraş Gezi Rehberi

Kahramanmaraş Gezi Rehberi Kahramanmaraş, tarihi ve doğal güzelliklerinden ötür&uu...

Devamı
Isparta Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Isparta Gezi Rehberi

Isparta Gezi Rehberi Isparta Türkiye'nin güneyinde Akdeniz Bölgesinin kuzeyind...

Devamı
Iğdır Gezi Rehberi

30 Mart 2020

Iğdır Gezi Rehberi

Iğdır Gezi Rehberi Bir zamanlar Kars'a bağlı olan ve 1992 yılında il olan Iğdır, ülkemiz...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.