Niş Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Niş Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Niş Uçuşu

Niş Hakkında

Balkanlar ve Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Niş, Doğu ve Batı arasında bir geçiş noktasıdır.

Sırbistan’n sanayi merkezi olan Niş’de makine, elektrik, elektronik, tekstil ve tütün sanayi çok gelişmiş ve ülkenin kalkınmasında da büyük rol oynamaktadır.

Niş’de nemli karasal iklim görülmektedir. En soğuk Ocak ayında kar yağışı görülmektedir ve Niş’i ziyaretleriniz için en uygun zaman aralığı Haziran ve Ağustos aylarıdır.

Niş Havalimanı

Niş Büyük Konstantin Havaalanı, Niş Havalimanı olarak uluslararası alanda hizmet vermektedir. Şehir merkezinden 4 kilometre uzaklıkta, şehrin kuzeybatısında yer alan havalimanı, Sırbistan’ın en büyük ikinci havalimanıdır.

1910 yılından beri hizmet veren havalimanına, seyahat edeceğiniz şehre direk veya aktarmalı olarak uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine ucuzauc.com üzerinden Niş uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Niş Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Niş’e uçuş gerçekleştiren hava yolları Germania Flug, Ryanair, Swiss International Air Lines ve Wizz Air firmalarıdır.

Niş’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının biletlerine, bulunduğunuz şehirden direk veya aktarmalı olarak bütün sefer bilgilerine ucuzauc.com veya ucuzauc mobil uygulaması üzerinden Niş uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kredi kartınızla taksit imkanlarından faydalanarak satın alabilirisiniz.

Niş Ulaşım

Niş’e ulaşım, Sofya ve İstanbul’a bağlayan önemli bir demir yolu kavşağı bulunmaktadır. Eski zamanlardan beri hizmet veren demiryoluna ek olarak kara yolu ve 1910 yılından itibaren de hava yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Niş’de ulaşım, şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla hemen hemen şehrin bütün noktalarına sağlanabilmekledir. 13 farklı hatta hizmet veren otobüslere ek olarak 1930 yılında hizmet veren tramvayla da kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

 

Niş Gezilecek yerler

Niş’de gezilecek yerler arasında belki de en dikkat çekici olan Osmanlı ile olan savaştan sonra restore edilmek istenen bir kilisenin altından çıkan kafataslarının kilise dekorasyonunda kullanılmasıyla ortaya çıkan bira ürkütücü de olsa oldukça farklı Kafatası Kulesi’dir.

Niş’de ayrıca Memorial Şapeli ’de NATO bombardımanı sonucunda vefat edenlerin anısına da inşa edilen anıt, zamanın yıprattığı ve geriye kalan surların üzerine yeniden inşa edilen Niş Kalesi’ de gezilecek yerlerdir.

Niş’de diğer şehirlerden daha farklı olarak tamirciler sokağı da turistik bir yerdir. 18. Yüzyılda inşa edilen ve buğun Kopitareva Sokak olarak da bilinen sokak, bütün tamircilerin ve diğer ustaların bir arada bulunduğu tarihi bir yer olarak ziyarete açıktır.

Niş Ne Yenir ?

Sırbistan’ın önemli kentlerinden biri olan Niş’te Sırp mutfağının yemeklerini tadabilirsiniz. Hamur ve et işinin hemen hemen bütün yemeklerde bir arada kullanılması dikkat çeken Niş’te farklı börek çeşitlerini, tavşan yahnisini, güvecini tadabilirsiniz. 

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı
2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

08 Kasım 2019

2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

Ramazan ayı inanan Müslümanlar için kutsal değerli ve sevilen bir ay olmakla birl...

Devamı
AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

30 Ekim 2019

AIR ARABIA İLE DIREKT SEFER KAHIRE FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN!

7 Kasım itibari ile Sabiha Gökçen’den Air Arabia Havayollarıyla direkt Kahire sefe...

Devamı
Ucuzauc.com