Seyşeller Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Seyşeller Uçak Bileti Ara

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Seyşeller Uçuşu

Seyşeller Hakkında

Seyşeller, 115 adadan oluşan bir ada ülkesidir ve resmi adıyla da Seyşeller Cumhuriyeti’dir.

Afrika ve Madagaskar’ın orasında Hint Okyanusunda yer alan Seyşeller, en büyük adası Mahe adasıdır. Mahe Adası Seyşeller’in başkentidir.

Seyşeller ekonomisi tarıma ve turizme dayalı olup, ihracat ile ülke ekonomisi ayakta durmaktaır. Halkın çoğu Creoller’den olup, Karayip Adalarında doğup burada büyüyen kişilere verilen isimdir Creoller.

Seyşeller’de Fransızca ve İngilizce resmi dildir. Fakat Fransızcaya benzeyen Creole Dili’de çok yaygındır.

%70’ inden fazlası Katolik olan Seyşeller’de Müslüman, Hindu ve Protestanlarda geriye kalan %30’luk kısmı oluşturmaktadır.

Tipik tropik iklim görülen Seyşeller’in plajlarının keyfini çıkarmak için en uygun zaman aralığı Haziran ve Kasım arasıdır.

Seyşeller Havalimanı

Ülkenin başkenti olan Male’de nin güneydoğusunda 11 kilometre uzaklıkta yer alan Seychelles Uluslararası Havaalanı, Victoria-Providence Karayolu üzerinden ulaşılabilmektedir.

1972 yılında resmi olarak açılarak hizmet vermeye başlayan Seyşeller Havalimanı’na günümüzde yaklaşık olarak 15 hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Seyşeller Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Seyşeller’e uçuş gerçekleştiren hava yolları;  Air Austral, Air Seychelles, Arkia, Austrian Airlines, Condor, Emirates, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, Kenya Airways, Qatar Airways, SriLankan Airlines, Sun D'Or, El Al ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direk uçuşlarla hizmet veren Türk Havayollarıdır.

Seyşeller’e uçuş gerçekleştiren hava yollarının seyahat rotanıza göre tam listesine ucuzauc.com web sitesi üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden Seyşeller uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Seyşeller uçak bileti sorgulaması sonrasında aynı sayfada hava yollarının sefer bilgilerini ve Seyşeller uçak bileti fiyatlarına ulaşarak seçtiğiniz bileti kredi kartınızla anında satın alabilirsiniz.

Seyşeller Ulaşım

Seyşeller’de ulaşım kara yolları, deniz ve hava yollarıyla sağlanabilmektedir. Şehir içi ulaşımda da otobüs ve taksiler en çok tercih edilen araçlardır Fakat bisiklet veya motosiklet kiralayarak da şehir içinde seyahat edebilirsiniz. diğer aralara ise feribotlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Seyşeller Gezilecek Yerler

Seyşeller’de gezilecek yerler açısından üç bölge öne çıkmaktadır. Bunlar La Digue Adası, Praslin Adası ve Victoria yani ülkenin de başkenti olan Mahe Adası’nda yer almaktadır. Tarihi yapıların çoğu bu adalarda yer almakta olup ülkenin en güzel koyları da yine bu bölgelerdedir.

Seyşeller Ne Yenir ?

Seyşeller’de deniz ürünler ve balık ana yemeği oluşturmaktadır. Ana yemekler ve et ürünleri genelde yanında pilavla servis edilmektedir. Pirinç pilavı ve diğer yemeklerde ne çok kullanılan baharat ise köridir. Buharda veya ızgara da muz yaprağına sarılarak pişirilen balık, hindistan cevizi ve mango ayrıca ekmek ağacı meyvesi ve kodonnyen balığı Seyşeller’de tadabileceklerinizden bazılarıdır.

Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Efes Antik Kenti

12 Kasım 2019

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Efes, Türkiye’nin batısında yer alan Kuşadası’na çok yak...

Devamı
Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı
2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

08 Kasım 2019

2020 Ramazan Bayramı Tatili Hangi Günler

Ramazan ayı inanan Müslümanlar için kutsal değerli ve sevilen bir ay olmakla birl...

Devamı
Ucuzauc.com