• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Urmiye Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

En Ucuz Urmiye Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Urmiye Uçuşu

Urmiye Hakkında

Urmiye, İran’ın eyaletlerinden Azerbaycan Eyaleti’nin siyasi merkezidir. Turizm açsından da kıyı köyleri, parkları ve tarihi ile dikkat çeken Urmiye, Türkiye sınırından 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şii İslam inancının da merkezi olan şehirde azınlık olarak Htistiyanlar ve Yahuduilerde bulunmaktadır.

Urmiye’de soğuk yarı kurak iklim görülmektedir. Dört mevsimin yaşandığı Urmiye’yi ziyaretleriniz için havanın en uygun olduğu zaman aralığı Mayıs ve Eylül aylarıdır.

Urmiye Havalimanı

Askeri ve sivil havacılık alanında hizmet veren Urmiye Havalimanı, İran Havalimanarı Holdingine bağlıdır. Şehir merkezinden otobüs, taksi ve özel servislerle ulaşım sağlanan havalimanına yaklaşık olarak 10 kadar havayolu uçuş gerçekleştirmektedir. Urmiye Havalimanı’na seyahat edeceğiniz şehre göre düzenli olarak uçuş gerçekleştiren hava yollarının listesine ucuzauc.com web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Urmiye Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Urmiye’ye uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer alan Atlas Global, sezonluk olarak Antalya’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir. Ata Airlines, Iran Air, Iran Air Tours, Iran Aseman Airlines, Pouya Air ve Qeshm Air ise Urmiye’ye uçuş gerçekleştiren diğer havayollarıdır.

Urmiye Ulaşım

Urmiye’de şehir içinde ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Metro hattı için çalışmaların davam ettiği Urmiye’de kara yolları en aktif olarak kullanılan yoldur.

Şehir içi ulaşımda araç içinde ücretinizi ödeyebileceğiniz gibi bilette satın alabilirisiniz. Taksilerle önceden pazarlık yapabiliriniz veya taksi dolmuşlarla da uygun fiyata seyahat edebilirsiniz.

Urmiye Gezilecek Yerler

Urmiye’de gezilecek yerlerin çoğu parklar ve kıyı köylerden oluşmaktadır. Urmiye gölü kıyısında yer alan sahil köyleri ve parklardan Chichest, Bari Fanoos ve Khoshako kıyı köyleri, Jameh Camii, Urmiye Müzesi, El Sanatları ve Klasik Sanat Müzesi, Antropoloji Müzesi Urmiye’de gezilecek yerlerdir.

Urmiye Ne Yenir?

Urmiye’de İran mutfağına özgü yemekleri tadabileceğiniz gibi gölün nimetlerinden de faydalanılarak farklı balık türlerinin tadına bakabilirsiniz.  Urmiye Ovası’nda yer alan şehir, tarım alanında da doğal ürünlerin yetiştirilmesi ve hayvancılık alanında dikkat çekmektedir. İran’ın en kalabalık onuncu şehri olması da yemek kültürünü zenginleştirmiş. Et ve et ürünlerinin ızgara veya haşlama olarak tüketildiği Urmiye’de ayrıca bedevi yemeklerinin tadına bakarak, İran nargilesini de içebilirsiniz. 

Urmiye Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı
Ankara Alışveriş Rehberi

02 Ağustos 2018

Ankara Alışveriş Rehberi

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasınd...

Devamı
Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

01 Ağustos 2018

Portekiz’in Dünyaca Ünlü Festivalleri

Alışılmışın dışında bir çeşitliliğe sahip Portekiz festivalleri kültürel temaları, ...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Antalya

Ferit Melen - Antalya arası bilet satın alındı

İzmir

Erhac - Adnan Menderes arası bilet satın alındı

Malatya

Adnan Menderes - Erhac arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com