Moskova Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Moskova Uçuşu

moskova

MOSKOVA’YA TATİL YAPMAK GÜZEL FAKAT CÜZDANI SAĞLAM TUTMAK GEREK…

Belki de bilmeyiz dünyada gidilmesi ve görülmesi gereken en güzel şehirlerden birisinin de Moskova olduğunu. Şehrin öyle bir mimarisi vardır ki, hayranlık duyar insan resmen içinde de bir an olsun tatil bitsin istemezsiniz. Hatta, imkanım olsa da burada kalabilsem diyebilirsiniz.

İnanın hayatınızda bir defa dahi olsa gidip de görmeniz gereken yerlerin en başında gelir. Ama birazcık cüzdanı kalın olanların tercih ettiği bir şehir. Öyle ki, bu şehire gitmek için plan yapacaksanız eğer, birazcık da yıl içinde tasarruf yapıp da kenara ayırdığınız paranız olmalı. Çünkü, dünyanın en pahalı ikinci şehridir Moskova.

Paranın dışında ister istemez şehir kendine çekecektir sizleri.

Eğer ki, Moskova tatil planı yaptıysanız, o vakit paranızı muhakkak Dolar ya da Euro’ya çevirmelisiniz. Emin olun bu size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Moskova’nın içinde 4 ayrı havalimanı bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla Sheremetyovo, Vnokovo, Domodedovo, Bvkovo havalimanlarıdır. Buralarda taksi bulmanız mümkündür fakat, alışagelmedik bir farklılık vardır. Mesela, taksilerde taksimetre yoktur. Öyle taksiler diğer şehirlerde ki gibi sarı da değildir.  Eğer ki şehrin merkezine gitmek isterseniz sizden alacakları en makul ücret 1600-200 RUB arasında değişmektedir ki, önce sizden 2500-3000 RUB isterler. Ama pazarlıktan rakip tanımam diyorsanız o vakit birazcık pazarlık yapın da asla ama asla 2000 RUB’den fazla bir ödeme yapmayın taksiye.

Şehir içinde ulaşım olarak muhakkak taksi kullanılmalıdır. Her ne kadar Moskova’da 8 şeritli yollar olsa da ülkemizde olduğu gibi benzer bir trafik çilesi vardır buralarda da. Bu trafik yoğunluğu emin olun ki sizleri yorabilir. Ama taksiyle gideceğiniz en kısa mesafe 150 RUB’dur taksiler arasında da muhakkak pazarlık payınız olmalı. Biraz bu pazarlık sizi yoracak ama sonrasında değebilecek bir gezi olacak sizler için.

Moskova’da kullanabileceğiniz en önemli araçlardan biri de metrodur. Her ne kadar Moskova metrosu birazcık karışık olsa da, diğer ulaşım araçlarından daha rahattır. Karışık olmasına gelince metroda İngilizce yön levhaları bulunmaktadır. Fakat, akıllı telefonlardan bu metro uygulamasını indirerek metro ulaşımınızı kolay hale getirmek mümkündür.

Ulaşımın ilginç bir yanı ise şehir içinde ki otobüslerin elektrik ile çalışıyor olmasıdır.

 

Konaklamaya gelince, Moskova’da Arbat Caddesi, Nikitskiy yan caddesi, Krasnopresnenskaya Rıhtımı, Lubyanskaya Meydanı, Kızıl Meydan ve çevresi, Tverskaya ve Smolenskaya şehrin merkezleri ve diğer yerlere nazaran daha güvenlidir.  Hem ulaşım açısından daha rahat, hem de konaklama olarak daha lükstür.

Moskova’da yemek içmek de pahalıdır. Gece hayatında tercih edeceğiniz mekanlan emin olun giyimde biraz özen istemektedir. Mesela, takım elbise olmasa da muhakkak bir ceket olmalı üzerinizde. Bir de asla spor ayakkabı tercih etmeyiniz. Öyle, tek başına da gitme gibi lüksünüz yoktur. Muhakkak yanınızda birisi olmalıdır ki, muhakkak menü tercihi yaparken, fiyatları şöyle bir gözden geçirin. Çünkü, sonrasında hayal kırıklığı olabilir.

Buraya gitmişken, sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız da şehrin caddelerinden değil de, alt geçitlerde ki küçük dükkanları tercih etmelisiniz. Malum, cüzdan sağlam olmalı.

Eğer ki, paranız ve yanınızda size rehberlik edecek bir dostunuz, yakınınız varsa emin olun Moskova güzeldir. Ama bunlardan her ikisi yoksa, birazcık zorlanabilirsiniz. Bu sebeple size önerimiz 1 yıl öncesinden para biriktirmeye başlamak olmalıdır.

 

 

Moskova Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Moskova Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.