Urumçi Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Urumçi Uçuşu

Urumçi Hakkında

Çin sınırları içinde, ülkenin kuzeybatısında yer alan Urumçi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin başkentidir. Doğu Türkistan olarak da bilinen özerk bölge için siyasi başkent olmanın yanı sıra sanat ve kültür alanında da önemli bir şehir olan Urumçi, Çin’in de batıya açılan önemli bir kapısıdır. Demiryolu bulunan şehir, geçiş noktası olmasından dolayı da hızlıca gelişmiştir

Müslüman ve Türk nüfusunun sayıca fazla olduğu Urumçi’de sadece son yüzyılda Türk nüfusu azalmıştır.

Karasal iklim etkisi altında olan Urumçi, yazlar sıcak ve kuru, kışlar ise yağmurlu ve karlıdır. Temmuz ayı en sıcak ve Ocak ayıda en soğuk aydır.

Urumçi Havalimanı

1973 yılında yurt dışı uçuşları ile uluslararası alanda hizmet vermeye başlayan Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Urumçi’nin Ningbo ilçesinde bulunan Urumçi Havalimanı’ndan 70’den fazla noktaya direk uçuşlarla ulaşabilirsiniz.

Urumçi Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Urumçi’ye uçuş gerçekleşiren hava yolları; 9 Air, Air Arabia, Air Astana, Air China , Air Kyrgyzstan, Ariana Afghan Airlines, Beijing Capital Airlines, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, China United Airlines, Hainan Airlines, Jiangxi Air, Lion Air, Lucky Air, Juneyao Airlines, Okay Airways, S7 Airlines, Shandong Airlines, Shanghai Airlines, Shenzhen Airlines, Sichuan Airlines, Somon Air, Spring Airlines, Tianjin Airlines, Uzbekistan Airways, Urumqi Air, West Air ve XiamenAir.

Urumçi’ye uçuş gerçekleşirken hava yollarının, seyahat rotanıza göre direk veya aktarmalı uçuşların hepsine ucuzauc.com üzerinden uçak bileti sorgulaması yakarabilirsiniz. Sorgulama sonrasında sefer bilgileri ve en güncel Urumçi  uçak bileti fiyatlarına ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti kolaylıkla taksit seçeneklerinden de faydalanarak satın alabilirsiniz.

Urumçi Ulaşım

Urumçi’de metro, otobüs ve taksilerle kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Metro ve otobüs hatlarında aktarma ve birbirileriyle bağlantılı olması şehir ulaşımını kolaylaştırmıştır. Motosiklet veya bisiklet kiralayarak da dilerseniz ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Urumçi’ye ulaşımda ise demir yollarıyla çok eski zamanlardan beri ulaşım sağlanabilmektedir. İki ana hat üzerinde olmak üzere Kazakistan sınırına kadar uzanan demiryolu ve 3 ana hattı bulunan şehrin ve Çin’in her yerine kadar uzanan kara yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.

Urumçi Gezilecek Yerler

Urumçi’de gezilecek yerler arasında öncelikle Çin Halk Meydanı yer almaktadır. Etkinlklerin merkezi olan bu meyda ayrıca tarihi yerlere ulaşımda da ana merkezdir.

Kırmızı Dağ Parkı, Urumçi Botanik Parkı, alışveriş yapmayı sevenler için Büyük Pazarı, Shung Ming Alışveriş merkezi  ve Tianshan Dağı’na tekne yolculuğuyla Urumçi’yi gezebilirler.

Urumçi Ne Yenir?

 

Urumçi’de bu bölgeye özgü olan yemeklerden Lağmeni adı verilen, spagetti olarak da bildiğimiz farklı soslar ve baharatların yanında sebzelerle berber servis edilen yemeği, Samsa isimli içi etli küçük börekleri, mantının çok daha büyüğü olan ve aynı şekilde mantı adıyla bilinen buğday sirkesine batırılarak yenilen Mantıyı, etli Uygur Pilavını ve tatlı olarak da kaymaklı helvayı Urumçi’de yiyebilirsiniz.  

Urumçi Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

İtalya’da Ne Yenir İtalyan Yemekleri Nelerdir?

19 Haziran 2019

İtalya’da Ne Yenir İtalyan Yemekleri Nelerdir?

İtalyan mutfağı, dünyanın en zengin mutfaklarından biridir. İtalya da yemek yemek sadece doyma...

Devamı
İran Gezi Rehberi

18 Haziran 2019

İran Gezi Rehberi

İran, görkemli mimariyi sıcak yürekli bir karşılama ile birleştiren bir mücevher. ...

Devamı
Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

17 Haziran 2019

Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güney Kore pek çok ülkeye göre değerlendirildiğinde son derece farklı gelenek...

Devamı
Ucuzauc.com