Doha Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Doha Uçuşu

DOHA’YA DOĞRU YOLCULUK

Bir varmış bir yokmuş diye başlar hikayemiz ki, işte Doha’da zenginliğiyle ün salmış bir şehir ki, sattığı hiçbir ürünün üzerinde herhangi bir fiyat göremezsiniz. Öyle ki, Moskova’ya nazaran ödeme konusunda asla sıkıntı çekmezsiniz diyebiliriz. Bu güzel şehirde ne kadar çok çocuğun varsa o kadar çok da bakın vardır. Çocuklara büyük değer verilmektedir ki, 10 çocuğu olan bir ailenin de 10 bakıcısı vardır diyebiliriz.

Arabaları güçlüdür. 4000-5000 motor hızındadır. Öğretmeni değerlidir ki, bir öğretmenin ortalama maaşı belki de bizim bir yıllık maaşıma tekabül etmektedir. Mesela, 12000 dolardır desek abartmış olmayız.

Ayrıca, devlet Katarlı olan kişilerden asla elektrik ve su parası almaz.

Halkına büyük değer veren Doha eminiz ki misafirine de değer veriyordur.

Özellikle Türk vatandaşlarına karşı ayrı bir sempatileri vardır. Kapıya gittiğiniz zaman orada bile sizlere rahatlıkla vize verebiliyorlar. Ama orada ödeme sistemi biraz farklıdır. Kredi kartı kabul edilmektedir. Nakit asla kabul edilmez. Ücret ise TL karşılık olarak 60 TL’dir. Ayrıca, sizden fotoğraf da istemezler ve aylarca vize için beklemek mi asla… Toplasanız 5 dakika var ya da yok.

Neden sadece kredi kartı diyorsanız da, herhangi bir çalınmanın önüne geçebilmek için diyebiliriz. Devlet dairelerinin hepsinde bile kredi kartı geçerlidir.

Oraya gittim ama nerede kalmalıyım sorusuna gelince, Crowne Plazayı önerebiliriz.

Havası sıcaktır. Bu sebepledir ki sokaklar biraz sessizdir. Buraya gitmenin en doğru zamanı diye bir şey de yoktur ki, hemen hemen yılın tüm aylarında sıcaklığını korumaktadır. Havası tozludur da. Resmen bir sisin içine girmişte kaybolmuş hissedersiniz kendinizi. Burayı gezebilmek için muhakkak bir araç ayarlamanız gerekir ki bura da taksi fiyatları da o kadar fazla pahalı değildir. En fazla 4-5 dolar arasında değişmektedir.  Bir araba da kiralayabilirsiniz.

Burada Souq Waqif’i gezebilirsiniz. Tarihi bir dokusu, ayrı bir havası vardır. Birde nargile cafeleri buranın en bilindik özelliğini yansıtmaktadır ki, gündüzleri resmen cehennem sıcağı yaşar, akşamları ise nargile içmek için buraya gidebilirsiniz ki, nargileleri bir başkadır Doha’nın.

doha şehri

Peki ben nereleri gezmeliyim, bizlere nereleri önerirsiniz diyorsanız da, sizin için bir liste yaptık. Çok fazla bir liste olmayacak ama emeniz ki tatilinizi dolu dolu ve en ucuz şekilde geçireceğiniz bir liste olacaktır.

  • Mesela, The Pearl,
  • Doha Golf Club
  • Villaggio Mall
  • Sheikh Mohammad İbn Abdul Wahhap Mosque
  • Katara Cultural Heritage Village

 

Yemek yemek için en güzel seçim Souq Waqif olacağından kuşkunuz olmasın. Sonrasında Al Bandar, Damasca Restaurant, Khariss Caffe gelmektedir ki, zaten tüm bu yemek mekanların hemen hemen hepsi aynı menü ve hizmeti vermektedir.

Genel olarak şunu diyebiliriz ki, maddi olarak herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Birazcık sıcaktır fakat, farklı bir deneyim ve farklı bir kültürün yansıması olacaktır sizler için ki, muhakkak ki görmek lazım.

 

 

Doha Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

04 Eylül 2019

Aegeen airlines havayolları sonbahar fırsatları

  Aegeen Airlines ile inanılmaz fiyatlar ile sonbaharda seyahat edebilirsiniz .   Aeg...

Devamı
Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

22 Ağustos 2019

Aegeen Airlines iadelerinde ek Düzenleme Prosedürü

Devamı
Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

22 Ağustos 2019

Air Astana Bagaj Fiyatları Revizesi

    Air Astana Havayolları'nın yeni bagaj fiyatları güncellemeleri  &nb...

Devamı