Zanzibar Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Zanzibar Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Zanzibar Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 57 dakika önce

Zanzibar Uçuşu

Zanzibar Hakkında

Zanzibar, Hint Okyanusu ortasında, Afrika ve Tanzanya’nın ortasında bulunan iki adadan oluşan özerk bölgedir.

Baharat adası olarak bilinen ada hem baharat üretimi hem de turizm kenti olarak ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Tanzanya en büyük yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen, nüfus olarak en az nüfusa sahip olan bir ülkedir. Çoğu vatandaşta Zanzibar’da yaşamaktadır.

Şiraz’dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulan şehir, günümüzde İran etkisi devam etmektedir. Yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu Müslümandır.

Zanzibar Havalimanı

Zanzibar Havalimanı,  2010 yılında Abeid Amani Karume Uluslararası Havaalanı adını alarak hizmet vermeye devam etmektedir. Tanzanya ’yanın sınır kapısı olarak da hizmet veren Zanzibar Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’ndan sonra Baharat Adasına geçmek için şehir merkezine otobüs, servis veya taksilerle gidebilir, limandan Baharat Adası’na giden vapurlarla adaya geçebilirsiniz.

Zanzibar Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Zanzibar’a uçuş gerçekleştiren hava yolları Arkia Israel Airlines, As Salaam Air, Coastal Aviation, Condor, Ethiopian Airlines, Fly540, flydubai, Flightlink Limited, Israir, Kenya Airways, LOT Polish Airlines, Malawian Airlines, Mango, Meridiana, Neos, Oman Air, Precision Air, Qatar Airways, Regional Air Services, Sun d'Or, El Al, Travel Service Airlines, Tropical Air, TUI fly Belgium, TUI fly Netherlands ve Zan Air.

Zanzibar’a ayrıca Türk Hava Yolları’ da İstanbul’dan direk uçuşlarla hizmet vermektedir. Zanzibar’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının en güncel uçak bileti fiyatlarına ve sefer bilgilerine ucuzauc.com web sitesinden Zanzibar uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla taksit imkânlarından faydalanarak da satın alabilirsiniz.

Zanzibar Ulaşım

Zanzibar’da ulaşım şehir içinde hizmet veren otobüsler, taksi dolmuşlar, otellerin servisleri ve adalara hizmet veren vapurlarla sağlanmaktadır. Ücretinizi de araç içinde verebilirsiniz. Taksileri tercih etmeden önce konuşmanızı ve ücret konuşunda anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Zanzibar Gezilecek Yerler

Zanzibar’da gezilecek yerler arasında şüphesiz Baharat Adası ilk sırada yer almaktadır. Tarihi camileri ve yapıların yanı sıra Quenn grubu solistinin doğduğu bu şehirde birbirinden farklı kafeler ve barlarıyla da en dikkat çekici yerdir.

Zanzibar’da ayrıca yerel halkın yaşayışını görmek isterseniz yerel pazarı da gezebilirsiniz. Hemen her yerinde denize girebilecek olsanız da yine de sahil kesiminde yer alan turistik bölgeleri tercih etmenizi öneririz.

Zanzibar Ne Yenir?

Zanzibar’da deniz ürünlerini farklı baharatlarla tatlandırılmış olarak deneyebilirsiniz. İran mutfağından etkilenen Zanzibar’da bulgur önemli bir yer tutmaktadır. Et yemekleri de bulgurla beraber servis edilmektedir. Ayrıca bu bölgeye özgür tropik meyveleri de Zanzibar’da tadabilirsiniz. 

Zanzibar Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ordu -Giresun Havalimanı

05 Ocak 2020

Ordu -Giresun Havalimanı

Ülke / Şehir: Türkiye/ Ordu Açılış Tarihi :2015 Şehir Merkezine Uzaklık: 18 km ...

Devamı
Malatya Erhaç Havalimanı

05 Ocak 2020

Malatya Erhaç Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Malatya Açılış Tarihi: 1941 Şehir Merkezine Uzaklık: 34 km ...

Devamı
Kütahya Zafer Havalimanı

05 Ocak 2020

Kütahya Zafer Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/Kütahya Açılış Tarihi: 2012 Şehir Merkezine Uzaklık: 4...

Devamı