Yakutsk Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Yakutsk Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Yakutsk Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 51 dakika önce

Yakutsk Uçuşu

Yakutsk (Yakut) Hakkında

Yakutsk, Yakutistan olarak bilinen özerk cumhuriyetin başkentidir. Saha Cumhuriyeti olarak da bilinen bölgenin bir diğer özelliği ise Yakutlar olarak bilinen Türk Halkının büyük çoğunluğunun bu bölgede yaşamasıdır. Üç farklı zaman dilimi görülen Yakutistan’da tek bir üniversite bulunmaktadır ve eğitim dili de Rusça’dır.

Ova üerinde bulunan Yakutsk, kış mevsimi çok uzun ve soğuktur. Yazları ise sıcak fakat kısadır. Temmuz ayı en sıcak aydır ve ziyaretleriniz içinde en uygun zaman Temmuz ayıdır.

Şehrin ekonomisi elmas ticareti, tabakhane ve madencilik şirketleri sayesinde gelişmiştir.

Yakutsk (Yakut) Havalimanı

700 yolcu kapasitesiyle 1931 yılında inşa edilen ve hizmet vermeye başlayan Yakutsk (Yakut) Havalimanı, şehre ulaşımda en önemli yollardan birisidir. Zorlu hava koşullarına rağmen hizmet vermeye devam eden havalimanı 1996 yılından sonra dış hatlarda hizmet vermeye başlayarak önemli ir sınır kapısı haline gelmiştir.

Direk uçuşlarla hizmet hava yollarıyla 20’den fazla noktaya ulaşım sağlanan havalimanından gerçekleştirilen bütün uçuşlara ait bilgiler için ucuzauc.com web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Yakutsk uçak bileti sorgulaması yapabilirisiniz.

Yakutsk (Yakut) Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Yakutsk (Yakut)’a uçuş gerçekleştiren hava yolları Aeroflot, Aurora, Alrosa Mirny Air Enterprise, Angara Airlines, Polar Airlines, Nordwind Airlines, S7 Airlines, VIM Airlines ve Yakutia Airlines.

Seyahat etmek istediğiniz şehirden Yakutsk (Yakut)’a uçuş gerçekleştiren hava yollarının tam listesine, sefer bilgilerine ve en uygun Yakutsk uçak bileti fiyatlarına ucuzauc.com üzerinden veya mobil uygulaması üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında biletinizi kredi kartınızla taksit seçeneklerinden de faydalanarak dünyanın neresinde olursanız olun anında satın alabilirsiniz.

Yakutsk (Yakut) Ulaşım

Yakutsk’da şehir içinde kara yolları en çok tercih edilse de demir yolları da şehre ulaşımda önemli bir yoldur. Ayrıca Yakutsk Havaalanı da hizmet vermeye başladığı yılda itibaren şehre ulaşımda aktif olarak kullanılmaktadır.

Şehir içinde hizmet veren otobüsler, taksiler ve ortaklaşa kullanılan taksi dolmuşlarla sağlanabilmektedir. Uzun kışlardan dolayı genelde özel araçlarla ulaşım daha çok tercih edilmektedir.

Yakutsk (Yakut) Gezilecek Yerler

Yakutsk, kültürel olarak ülkenin en aktif şehirlerinden birisidir. Tarihi yapılarıyla da dikkat çeken yapılar olan tiyatro, opera ve bale sahnelerinin yanı sıra güzel sanatlar müzesi ’de gezilecek yerler arasındadır.

Şehirde özelikle her yıl düzenlenen Ysyakh yaz festivali, Haziranın son haftasında gerçekleştirilmekte olup, doğanın canlanması ve yenilenmesini kutlanması, ayrıca ulusal yakut ayini ve törenlerinin görülmesi, at yarışı ve yöresel müzikler, danslarla görülmesi gereken en önemli etkinliktir.

Kingdom Permafrost Müzesi, Mamoth Müzesi, Şehir kültür ve Tarihi Müzesi, Gradoyakutsiy Katedrali, Yakutsk Hayvanat Bahçesi ve St. Nicholas Kilisesi’de Yakutsk’da gezilecek yerler arasındadır.

Yakutsk (Yakut) Ne Yenir?

Dünya’nın en soğuk ve en büyük yüz ölçümüne sahip özerk bölgesi olan Saha’da hem Rus hem de Türk toplumuna ait kültürü bir arada görebilirsiniz. Yakutsk mutfağının ama temelini de et yemekleri oluşturmaktadır. Hayatta kalabilmek ve sağlığını koruyabilmek için protein tüketimine önem verilmiş ve yemek kültürü de bu çerçeve de şekillenmiştir. Köklerine ve geleneklerine bağlı olan Yakustk’da yakut halkının yöresel yemeklerini restoranlarda tadabilirsiniz. Tavşan ve geyik gibi av hayvanlarından yapılan yahni türü yemekleri tadabilirsiniz. Kendilerine has olarak yapılan ekmek çeşitleri ise son derece doyurucudur. 

Yakutsk Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Yakutsk Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.