• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dalaman Uçuşu

Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ve Marmaris, Fethiye gibi Muğla’nın diğer turistik şehirlerine gitmek için Havaş otobüslerini kullanabileceğiniz gibi halk otobüsleri, taksi, transfer ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş ve Muttaş Otobüsleri)

Havalimanı geliş terminalinden dışarı çıktığınızda hemen karşınıza çıkacak olan Havaş otobüsleri ile Marmaris’e (yolculuk süresi: 90 dakika, ücret: 17,50 TL) ve Fethiye’ye (yolculuk süresi: 60 dakika, ücret: 15 TL) gidebilirsiniz. Marmaris Havaş otobüsü aynı zamanda Gökova, Köyceğiz, Ortaca; Fethiye Havaş otobüsleri ise Göcek, Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden de geçiyor. Havaş otobüsleri gerçekten de pratik ve hızlı bir ulaşım hizmeti veriyor, ancak halk otobüslerine göre biraz daha pahalı. Halk otobüslerinin bir diğer bilinen adı Muttaş servisleri. Muttaş servislerine binerek Datça, Fethiye ve Marmaris’e gidebilir, ya da 10 dakikada Dalaman şehir merkezine varabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Dalaman Havalimanı otoparkı içerisinde 7/24 hazır bir şekilde bekleyen taksilerden birine binerek 6 km uzaklıktaki Dalaman şehir merkezine veya çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Dalaman Havalimanı taksileri belirli bir fiyat tarifesi üzerinden ulaşımı sağlıyor: Havalimanından Dalaman şehir merkezine 15-20 TL, Köyceğiz’e 95 TL, Dalyan’a 90 TL, Fethiye’ye 160 TL, Ölüdeniz’e 185 TL ödeyerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu fiyatlar 2017 yılı güncel halidir. Bunun yanı sıra araç kiralama firmalarından da araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’nda şubesi olan araç kiralama firmaları, Avis (+902527925118), Europcar (+90252792517) ve Garenta (+902529991125).

Şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na nasıl gidilir?

Dalaman şehir merkezi, Dalaman Uluslararası Havalimanı’na sadece 6 km uzaklıkta yer alıyor. Dolayısıyla dilerseniz taksiye binebilir, araç kiralayabilir ya da Havaş ve Muttaş otobüslerine binebilirsiniz. Toplam yolculuk süreniz yaklaşık olarak 10 dakikadır.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş ve Muttaş Otobüsleri)

Toplu ulaşım araçlarından iki farklı alternatif bulunuyor. Bunlardan ilki olan Havaş otobüsleri hem Fethiye’den hem de Marmaris’ten direkt olarak Dalaman Havalimanı’na ulaşımı sağlıyor. Havaş otobüsleri ile Marmaris’ten 17,50 TL karşılığında 90 dakikada; Fethiye’den ise 15 TL karşılığında 60 dakikada Dalaman Havalimanı’na varabilirsiniz. Dalaman şehir merkezinden havalimanına gitmek içinse Datça, Marmaris ve Fethiye’den gelerek, Dalaman merkezden geçip havalimanına giden Muttaş otobüslerini kullanmalısınız.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Dalaman Havalimanı taksileri şehir merkezi ile havalimanı arasındaki ulaşım hizmetini 7/24 sağlıyor. Hızlı bir ulaşım için tercih edebileceğiniz taksilerin sabit bir fiyat tarifesi var. Mesela Dalaman şehir merkezinden 15-20 TL, Köyceğiz’den 95 TL, Dalyan’dan 90 TL, Fethiye’den 160 TL, Patara’dan 235 TL, Ortaca’dan 75 TL, Ölüdeniz’den 185 TL ödeyerek Dalaman Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu fiyatlar 2017 yılı güncel halidir. Şehir içi ulaşımda da epey popüler olan taksileri kullanmak istemezseniz de araç kiralayabilirsiniz. Şehir içinde ve havalimanında şubesi olan araç kiralama şirketleri; Avis (+902527925118), Europcar (+90252792517) ve Garenta (+902529991125).

Dalaman Havalimanı Hakkında

Antalya’dan sonra Türkiye’nin en çok turist çeken 2. şehri olan Muğla’da 2 uluslararası havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı, en az Milas-Bodrum Havalimanı kadar popüler ve işlek bir havalimanı. Dalaman şehir merkezinin sadece 6 km güneyinde yer alan havalimanının inşası 1976 senesinde başlamış. SunExpress, Türk Hava Yolları, Onur Air, Borajet, Pegasus Havayolları, AtlasGlobal gibi yerli hava yolu şirketlerinin yanı sıra Middle East Airlines, Ural Airlines, easyJet ve British Airways gibi dünyaca ünlü firmaların da Dalaman Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunuyor. 2015 senesinin istatistiklerine göre 1 yılda toplam 4 milyonu geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Dalaman Havalimanı, yıllık 10 milyon yolcu kapasitesine sahip ve aynı zamanda hem sivil hem de askeri havalimanı olarak hizmet veriyor.

 

Dalaman Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

07 Ağustos 2018

Londra’nın Bir Müze Kent Olduğunu Kanıtlayan 10 Yer

Dünyanın en gözde başkentleri arasında yer alan Londra, buram buram tarih kokuyor adeta. &...

Devamı
Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

06 Ağustos 2018

Çocuklu Aileler İçin Dubai’de Yapılacak Aktiviteler

Arap Yarımadası’nın en ilgi çekici şehri Dubai’dir şüphesiz. Zira altın kull...

Devamı
Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

03 Ağustos 2018

Yeni Zelanda’da Gezilecek Yerler

Masal tadında manzaralara şahitlik etmek istiyorsanız muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla Yeni Zel...

Devamı

Son Rezervasyonlar

Diyarbakir - İstanbul arası bilet satın alındı

Adana

Adnan Menderes - Sakirpasa arası bilet satın alındı

Ankara

Erzurum - Esenboga arası bilet satın alındı

Ankara

Sirnak - Esenboga arası bilet satın alındı

Ucuzauc.com