Antalya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Antalya Uçuşu

Antalya Hakkında

Antalya, bulunduğu bölge, coğrafi güzellikler, tarihi ve kültürel zenginlikleri birarada sunumları ile Türkiye ‘nin turizm başkenti konumundadır. Tüm bu güzelliklerin bir arada bulabileceğiniz dünya da başka şehir yoktur. Masmavi denizi, sizi tarihin içinde yaşıyormuş gibi hissettiren antik kentleri ve portakal bahçeleri ile bu doğa harikası şehir her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti adeta kendine çekmektedir. Her insanın tatil anlayışı farklıdır. Antalya tüm güzellikleri içinde barındırması sebebiyle her insanın tatil hayallerini yaşayabileceği bir yerdir.

Antalya Uçak Bileti

Günümüz insanı yoğun bir iş temposu içinde çalışmakta ve bundan dolayı da zaman zaman sık seyahat etmek zorunda kalır. Bunun yanı sıra Antalya Türkiye'nin özellikle yazın en fazla tercih edilen tatil beldelerinden biridir.  Antalya uçak bileti gerek iş seyahatlerinde gerekse tatil için gitmek isteyen vatandaşlara da hem ekonomik koşullarda seyahat şansı tanımakta hem de en kısa sürede gitmek istenilen yere ulaşmayı sağlamaktadır.  Özellikle tatil seyahatleri için önceden planlanan seyahatlerde Antalya uçak bileti almak ve tatili ucuza getirmek isteyenler için havayolu şirketleri oldukça avantajlı olanaklar sunmaktadır.  

Rahat Yolculuğun Adı Uçak Seyahati

Antalya seyahatlerinde karayolu seyahatini tercih ettiğinizde çok uzun bir zamanda Antalya'ya gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra yoğun bir yorgunluk sizi beklemektedir. Ancak gerek tatil seyahatlerinde gerekse iş seyahatlerinde uçak yolculuğunu tercih etmek her zaman özellikle ekonomik açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır. Bir iş seyahati olması durumunda çok daha dinç ve yüksek performanslı uçaktan inersiniz ve kısa sürede işlerinize odaklanırsınız. Bunun yanı sıra geniş ailelerin seyahatlerinde Antalya uçak bileti çok daha ekonomik ve rahat bir konfor sunmaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin seyahatlerinde uçak tercih etmesi her zaman daha rahat bir yolculuk seçeneği sunar. Bunun yanı sıra Kredi kartlarıyla yapılan alışverişler sonucunda mil biriktirip Antalya uçak bileti tatilleri avantaja dönüştürme olanakları da vardır.  Birçok seçenek uçak seyahatlerinde yolculara sunulmaktadır.

Antalya'ya Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Antalya, ülkemizin turizm cenneti olan şehirlerinden birisidir. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip bu kenti ziyaretleriniz için en iyi zaman deniz sezonunun açık olduğu zamanlardır. Zira deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkartmadan bu şehirden ayrılmamanızı öneririz.

Antalya’ya azları sıcak ve kışları da ılık ve yağışlıdır. Tipik Akdeniz iklimi etkisinin görüldüğü bu şehirde yaz mevsiminin ortalarında aşırı sıcaklardan bunalmanıza rağmen denize girerek serinleyebilir veya milli park veya deniz kenarında yer alan ormanlık alan içinde ki tesislerde de serinleyebilirsiniz.

Özellikle yaz turizminin geliştiği bu şehirde kış mevsimi yağışların çok olmasından dolayı da oldukça durağan bir hayata dönmektedir. Fakat yaz eğlenceleri, gece hayatı ve gece denize girmenin bile keyfini yaşayabilmek için en uygun zaman aralığı deniz sezonun açıldığı zamanları tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak Antalya’ya Ne Zaman Gidilir diye baktığımızda Mayıs ayından Ekim ayı sonuna kadar bu şehrin keyfini ve çevresinde yer alan Olympos, Çıralı ve Belek gibi tatil yerlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Fakat belirtmeliyiz ki kış dönemlerinde otellerdeki yoğunluklar az olduğundan kış mevsiminde beş yıldızlı otellerde çok uygun fiyatlara konaklayarak da tatilinizi yapabilirsiniz. Deniz yerine kapalı havuzlarda da keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

Antalya Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Antalya’da şehir içi ulaşımının büyük bir kısmını Antobüs adlı halk otobüsleri oluşturuyor. Bunun yanı sıra Antray adındaki tramvaylar, Nostalji Tramvayı, deniz otobüsü, taksi, transfer gibi çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Antalya’da bir noktadan başka bir noktaya gitmek gerçekten de çok kolay. Bilhassa turistlerin gözdesi olan Nostalji Tramvayı’nın güzergâhı, Zerdalilik, Işıklar-1, Işıklar-2, Belediye, Üç Kapılar, Kale Kapısı, Cumhuriyet Meydanı, Selekler, Meslek Lisesi, Barbaros ve Müze. Antray ise toplam hat uzunluğu 11 km olan ve 16 durak ile hizmet veren popüler bir ulaşım aracı. Hafif raylı sistem olarak da bilinen Antray’ın dışında Antobüsler de oldukça konforlu bir ulaşım hizmeti veriyor. Deniz otobüsleri ile de Antalya-Kemer arasında yolculuk yapabilirsiniz. Antalya’daki toplu ulaşım araçlarını kullanmak için ortak kart sisteminden faydalanmanızı öneriyoruz. Bu kartın adı Antalya Kart ve hemen hemen tüm gişelerden temin edebilirsiniz. Ayrıca kullan at biletlerden de satın alabilirsiniz. Antalya Kart ile otobüse binmek için 2,60; tramvaya ise 2 TL ödeyerek binebilirsiniz. Aktarmanın 1. ve 2. saatlerinde ödeyeceğiniz ücretse sadece 1 TL. Kart satış cihazlarında ya da otobüslerde bulabileceğiniz kullan at biletlerinin 2017 fiyatları; 2 binişlik 6,50 TL (otobüslerde 7,50 TL) ve 4 binişlik 12 TL (otobüslerde 13 TL). Kullan at biletler ile aktarma yapılamaz, bu biletlere toplamda 5 kez dolum yapabilirsiniz ve satın aldığınızda ilk dolum yapıldıktan sonra 4 dolum hakkınız daha bulunur. 600 ve 800 numaralı havalimanı hatlarında ise çift bilet uygulaması olduğunu unutmayın.

Antalya 'ya sefer düzenleyen havayolları

Yurtiçi ulaşımda Türk Hava Yolları, Anadolujet, Atlasglobal, Onurair, Sunexpress ve Pegasus Hava Yolları. Yurtdışı ulaşımda Türk Hava Yolları, Sunexpress, Pegasus, Onur air, Lufthansa Aeroflot, Swiss Air ve bir çok charter hava yolları Antalya dan direk ya da aktarmalı yurtdışına uçuş gerçekleştirmektedir. Tüm bu havayolları ile Antalya ucuz uçak bileti almak istiyorsanız Ucuzauc.com 'dan ayrılmayın.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı’ndan Antalya şehir merkezine ulaşmanın birden çok yolu var. Antrobüs, Havaş otobüsleri, Antray tramvayları, taksi, transfer araçları gibi bu ulaşım yöntemlerden birini seçerek yalnızca 20 dakikada şehir içine gidebilirsiniz. Havalimanı terminal binasının dışına çıktığınızda bu ulaşım araçlarının duraklarını göreceksiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Antobüs, Havaş otobüsü, Antray)

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk otobüsleri ya da Antobüs ile havalimanından şehre gitmek yaklaşık 50 dakikanızı alabilir. Havalimanından 600 numaralı otobüse binerseniz eğer Antalya şehir merkezine ulaşabilir veya direkt olarak Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz. 600 numaralı otobüs, DEEPO Alışveriş Merkezi, Mall of Antalya AVM, Topçular, Meydan, Mevlana Caddesi, Markantalya AVM, 100.yıl caddesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Meltem, Akdeniz Üniversitesi, Adliye, Erasta AVM’den geçiyor ve otogara kadar gidiyor. Bir diğer seçenek olan 800 numaralı otobüsün rotası ise Lara bölgesi, Muratpaşa Belediyesi, Terracity AVM, Shemall AVM, Laura AVM, Şirinyalı, Akra Barut Otel (Eski Dedeman Otel), Antalya şehir merkezi, 5M Migros, İl Sağlık Müdürlüğü, Gürsu ve Sarısu Bölgesi. Bu iki otobüs için de çift bilet uygulaması mevcut, bu sebeple de tek binişlik ücret Antalya Kart için 4,60 TL ve kullan at bilet için 6,50 TL. Sabaha doğru 5’te başlayan 600 numaralı otobüs seferleri ertesi gün sabah 4’e kadar devam ediyor. 800 numaralı otobüsün ise ilk seferi 06.15 iken, en son 23.45’te Antalya Havalimanı’ndan kalkıyor. Otobüslerin şehir merkezine kadar olan yolculuk süresi, iki hat için de 40-45 dakika.

Tıpkı İzmir’de olduğu gibi Antalya’da da Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş otobüsleri, halk otobüslerine nazaran biraz daha pahalı, ancak çok daha konforlu, hızlı ve dakik olduğunu söyleyebiliriz. Antalya Havalimanı’ndan şehre giden Havaş otobüslerinin hepsi iç hatlar terminalinin dışından kalkıyor. Dolayısıyla Antalya Havalimanı dış hatlar terminaline inecekseniz, Havaş otobüsüne binmek için iç hatlar terminaline geçmeniz gerekiyor. Havaş otobüsünün yolcu indirme durakları; Tedaş Kavşağı, Hal Kavşağı, Sakarya Parkı, Dünya Göz Hastanesi, Otogar, Öğretmen Evi, Akdeniz Üniversitesi, Kemer Otobüs Durağı, Mini City, 5M Migros AVM. Havaş otobüsünün toplam yolculuk süresi 45 dakika ama trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebiliyor. Havaş otobüsünün bilet fiyatı ise 11 TL (2017).

Antray ile havalimanından şehir merkezine gitmek isteyenler Antalya Kart ya da kullan at kartlardan kullanabilir. Havalimanı-Meydan-Fatih seferini düzenleyen Antray’ın popüler duraklarından bazıları, havalimanı, EXPO, Muratpaşa, İsmetpaşa, Fatih, Kepezaltı, Çallı, Meydan, Topçular… Antray’ın tek binişlik ücreti 2 TL, ilk sefer saati 07.04 ve ilk durağı ise Antalya Havalimanı.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Antalya Havalimanı’na vardığınızda terminaldeki araç kiralama şirketlerinden herhangi birini seçerek dakikalar içerisinde aracınızı teslim alarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Kiralayacağınız araçla sadece 15-20 dakikada varabileceğiniz şehir merkezi havalimanından 13 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı terminalinde hizmet veren araç kiralama firmalarından bazıları, Avis (02423303073), Aytur (02423303465), Budget (02423303395), Europcar (02423303068), Filo Rent a Car (02423303090), National Alamo (02423303572) ve Hertz (02423303465).

Antalya Havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2’de 7/24 hizmete açık olan taksi duraklarına gidin ve havalimanı bünyesinde hizmet veren taksilerden birine binin. Yaklaşık 20 dakikada Antalya şehir merkezine varabilirsiniz. Antalya Airport Taxi firmasına 02423303107 ya da +905394881616 numarasından ulaşabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi üzerinden ücretlendirilen havalimanı taksileri tercih ederek daha ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanından Antalya şehir merkezine taksiyle gitmek yaklaşık 44-50 TL arasında tutuyor.

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir içinden Antalya Havalimanı’na gitmenin birden çok yöntemi mevcut. Antrobüs, Havaş otobüsleri, Antray tramvayları, taksi, transfer araçları vb. ulaşım yöntemlerinden birini seçerek 20 dakika içerisinde havalimanına gidebilirsiniz. Toplu ulaşım araçlarının duraklarının çoğu şehrin en merkezi noktalarında olduğu için gece geç vakitler olmadığı sürece taksi gibi özel ulaşım araçlarını kullanmanıza gerek kalmaz.

Toplu Ulaşım Araçları (Antobüs, Havaş otobüsü, Antray)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesindeki halk otobüsleri veya Antobüs, şehir içinden Antalya Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz oldukça konforlu ve ekonomik bir ulaşım aracı. Şehir merkezinden havalimanında direkt ulaştıran iki farklı otobüs hattı var: 600 ve 800 numaralı otobüsler. Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkan 600 numaralı otobüs hattı, DEEPO Alışveriş Merkezi, Mall of Antalya AVM, Topçular, Meydan, Mevlana Caddesi, Markantalya AVM, 100.yıl caddesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Meltem, Akdeniz Üniversitesi, Adliye, Erasta AVM’den geçiyor. Alternatif olarak, 800 numaralı otobüse de Lara bölgesi, Muratpaşa Belediyesi, Terracity AVM, Shemall AVM, Laura AVM, Şirinyalı, Akra Barut Otel (Eski Dedeman Otel), Antalya şehir merkezi, 5M Migros, İl Sağlık Müdürlüğü, Gürsu ve Sarısu Bölgesi gibi yerlerden herhangi birinden binebilirsiniz. Çift bilet uygulamasının olduğu bu iki otobüs hattının tek binişlik ücreti, Antalya Kart için 4,60 TL ve kullan at bilet için 6,50 TL. 05.30’da başlayan 600 numaralı otobüs seferleri ertesi gün sabah 04.45’e kadar devam ediyor. 800 numaralı otobüsün ise ilk seferi 06.15 iken, en son 22.15’te Otogar’dan kalkıyor. Otobüslerin şehir merkezinden havalimanına kadar olan yolculuk süresi, iki hat için de 40-45 dakika.

Antalya’nın en merkezi noktalarından seferi bulunan Havaş otobüsleri, tıpkı İzmir’de olduğu gibi, sadece şehir merkezi ile havalimanı arasındaki ulaşımı sağlıyor. Halk otobüslerine göre biraz daha pahalı olsa da turistler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin başlıca sebepleri, şüphesiz daha konforlu, hızlı ve dakik olması. Antalya şehir merkezinden kalkan Havaş otobüsünün kalkış noktası 5M Migros AVM Otoparkı. Her gece 01.30’dan akşam 22.00’a olmak üzere neredeyse 24 saate yakın Havaş hizmeti bulunuyor. Şehir merkezi ile Antalya Havalimanı arasında direkt ulaşım hizmeti veren Havaş otobüsünün servis güzergahı, 5M Migros AVM, Atatürk Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Otogarı, Sakarya Bulvarı, Kepez Belediyesi, Hal kavşağı, Gazi Bulvarı, Serik Caddesi (Çevre Yolu) ve Antalya Havalimanı. Otobüsün toplam yolculuk süresi 45 dakika ve bilet fiyatı ise 11 TL (2017).

Şehir içinde kullanımı oldukça pratik olan Antray adlı tramvay ile şehirden havalimanına gitmek gerçekten de çok kolay. Antalya Kart ya da kullan at kart sahibiyseniz Fatih-Meydan-Havalimanı seferindeki Antray’a binebilirsiniz. Antray’ın en merkezi duraklarından bazıları, havalimanı, EXPO, Muratpaşa, İsmetpaşa, Fatih, Kepezaltı, Çallı, Meydan, Topçular. Antray’ın tek binişlik ücreti 2 TL, ilk sefer saati 05.50 ve ilk durağı ise Fatih.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Şehir merkezinden 13 km uzaklıktaki Antalya Havalimanı’na yapacağınız yolculuğunuzda daha konforlu ve hızlı ulaşım araçlarından olan taksi, araç kiralama, transfer vb. hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Şehir içinde taksi kullanımı oldukça yaygın ve havalimanına ulaşımda gayet hızlı bir yöntem. Paylaşımlı veya özel taksilerle 25 dakika gibi bir sürede Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi uygulayan havalimanı taksiye binmek isterseniz de bulunduğunuz noktaya taksi çağırmanız gerekiyor. Antalya Airport Taxi firmasının numarası: 02423303107 ya da +905394881616. Taksiler 7/24 hizmet verdiği için dilediğiniz zaman havalimanına konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na taksiyle gitmenin ücreti ortalama 44-50 TL arasında değişiyor.

Taksiyle ulaşım yerine kendi aracınızla seyahat etmek isterseniz de Antalya şehir merkezindeki araç kiralama şirketlerinden bilgi alabilir ya da daha önceden İnternet’ten araştırma yapabilirsiniz. Hem Antalya Havalimanı’nda hem de şehir içinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından bazıları, Avis (02423303073), Aytur (02423303465), Budget (02423303395), Europcar (02423303068), Filo Rent a Car (02423303090), National Alamo (02423303572) ve Hertz (02423303465). Kiralayacağınız araçla 15-20 dakikada Antalya Havalimanı’na varmanız mümkün.

Antalya Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin en çok turistin ziyaret ettiği şehri olan Antalya’daki Gazipaşa ile birlikte 2 havalimanından biri olan Antalya Havalimanı, şehir merkezinin sadece 13 km doğusunda yer alıyor. Antalya Havalimanı, Kemer’e 57 km, Finike’ye 125 km, Kaş’a 200 km, Kalkan’a 229 km, Serik’e 30 km, Manavgat’a 65 km ve Alanya’ya ise 125 km mesafede bulunuyor. Modern bir mimari olan havalimanı oldukça büyük ve her yıl milyonlarca yeril ve yabancı turiste taşımacılık hizmeti veriyor. 300 metrekarelik terminal binası ile 1960 senesinde hizmete başlayan havalimanı, 2017 itibariyle 13 milyon metrekarelik araziye sahip ve buradan dünyanın dört bir yanına uçuş düzenleniyor. Ayrıca 2011 senesinde de 10-25 milyon yolcu kategorisinde Avrupa’nın en iyisi unvanını aldı.

Antalya Ucuz Antalya Uçak Biletleri                                                             

Antalya - İzmir 72 TL
Antalya - Ankara 64 TL
Antalya - İstanbul 94 TL

 

 

 

En uygun Antalya Varışlı Uçuşlar

İzmir - Antalya 87 TL
Ankara - Antalya 90 TL
İstanbul - Antalya 110 TL
Diyarbakır - Antalya 99 TL
Gaziantep - Antalya  144 TL

 

Antalya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Antalya Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Türk Hava Yolları Erken Rezervasyon Kampanyası

11 March 2020

Türk Hava Yolları Erken Rezervasyon Kampanyası

Türk Hava Yolları sadece 11 Mart 2020 tarihinde yapılacak satışlarda geçerli olacak şeki...

Devamı
Antalya ve Alanya’dan Helsinki Uçuşları Devam Ediyor!

27 February 2020

Antalya ve Alanya’dan Helsinki Uçuşları Devam Ediyor!

  Finnair Havayollar ile Antalya ve Alanya seferleri kış aylarında da devam etmektedir . G...

Devamı
İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 November 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.