Trabzon Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Trabzon Uçuşu

Trabzon Hakkında

Trabzon, Türkiye’nin kuzey Anadolu Bölgesi olan Karadeniz Bölgesinin hem ekonomik hem de kültürel merkezi konumundadır. Tarihi ipek yolunun üzerinde olan Trabzon tarih boyunca da Avrupa dan Asya kıtasına geçmek isteyen ya da Asya kıtasından Avrupa kıtasına geçmek isteyen kervanların önemli bir durak yeridir. Yeşil ile mavinin iç içe olduğu bu güzel şehir özellikle yerli turistler için hem dinlenme hem de macera arayışlarına cevap vermesinden dolayı çok yoğun tercih edilen bir tatil merkezidir. Son yıllarda ülkemize gelen orta doğulu turistler için doğal ve tarihi güzelliklerinden ve dini ve kültürel yakınlıktan dolayı en çok rağbet edilen turizm şehridir. Batılı ve Doğu Bloku menşeli turistler için Akdeniz ne ise Ortadoğulu turistler için de Karadeniz ve özellikle Trabzon aynı oranda tercih sebebidir.

Trabzon Ucuz Uçak Bileti 

Artık günümüzde teknoloji sınırları zorlayıcı durumdadır. Birçok teknolojik hizmet insanların zamanından tasarruf etmelerini sağlarken aynı zamanda birçok ekonomik kolaylıkları da beraberinde getirmektedir.  Her geçen gün koşullar ve beklentiler değişiklik göstermektedir.  Bunlardan bir tanesi de uçak ile seyahat etmektir.  Uçak seyahati birçok sebepten dolayı tercih edilir.  Trabzon uçak bileti konforlu uçaklar ve rahat seyahat etmek isteyen kişiler için harika bir seçenektir.  Yol boyunca konfor bütün yolculara eşit koşullarda sunulmaktadır. Artık günümüzde uçak yolculukları en kısa süren seyahatlerden biridir. Trabzon uçak bileti alıp birkaç saat içinde Trabzon'da olursunuz.  Dolayısıyla özellikle zamanı değerli olan insanların karşısına çıkan bu seçenek oldukça etkileyicidir.  Özellikle uzun mesafe olan seyahatler uçak tercihinin her zaman avantajlı olduğunu göstermektedir.  

Güvenli Seyahat

Türkiye'de yolcuların seyahat etmesini sağlayan havayolu şirketlerinin tamamı güvenlidir.  Bütün seyahat seçenekleri içinde en güvenli en koordineli olan seçenekler uçak seyahatleridir.  Bu durum genel anlamda istatistiklerde de aynı şekilde görülmektedir. Ayrıca karayolu taşımacılığı düşünüldüğünde uçaklar en güvenilir yolculuk seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.  Özellikle Trabzon gibi Türkiye'nin uzak bölgelerine gitmek isteyen yolcular Trabzon uçak bileti alarak saatlerce gidecekleri yolu bir iki saat içinde tamamlamış olurlar. Ayrıca online bilet alma seçeneği, ekonomik uçuşlar web promosyonlu ucuz bilet seçeneğini de sunmaktadır.  Modern dünya avantajlarından biri olan internet sayesinde en hızlı biçimde seçenekler önünüze sunulmaktadır.  İş gezileri dâhil tarihi veya turistik geziler arkadaş akraba ziyaretleri veya tatil tercihlerinizde uçak seyahatini düşünmek birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Trabzon 'a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Nelerdir ?

Türk Hava Yolları, Anadolujet, Onur air ve Pegasus Hava Yolları. Ucuzauc.com üzerinden en uygun Trabzon uçak bileti alabilirsiniz.

Trabzon' a Ne Zaman Gidilir ?

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon, Türkiye için son derece önemli bir şehirdir. Türkiye2nin en büyük dokuzuncu ve Karadeniz bölgesinde de Samsun’dan sonra ikinci büyük şehirdir.

Trabzon’a ne zaman gittiğiniz fark etmeksizin her mevsim yapabileceğiniz birçok aktivite bulabilirsiniz. Yılın her mevsiminde şenliklerin yapıldığı bu kentte, her mevsim yağmur yağdığını da belirtelim.

Kışların sisli ve sert hava koşulları gezmeye pek uygun olmasa da kışında şehir merkezinde düzenlenen eğlencelere katılarak ve tarihi yapıları gezerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 20 derecede olsa da her an yağmur yağabilir ve her duruma karşı yanınıza kalın kıyafetlerde bulundurmanız gerektiğini belirtelim Özellikle yaz mevsiminde düzenlenen festivaller ve yaylalarda geçekleştirilen yöresel eğlencelerden dolayı da Trabzon' a Ne Zaman Gidilir diye bakıldığında en uygun zamanın yaz olduğunu söyleyebiliriz.

Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Trabzon Havalimanı’na indiğinizde birden çok ulaşım yöntemiyle karşılaşacaksınız. Sadece 6 km uzaklığındaki şehir merkezine en kısa sürede gitmek için Havaş otobüslerini ya da şehir içi dolmuşlarını kullanabileceğiniz gibi terminaldeki araç kiralama şirketlerinden birine giderek araç kiralayabilir, taksiye binebilir, hava yolu firmalarının transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş Otobüsü, Dolmuş)

Havaş Otobüsü: Trabzon Havalimanı’ndan binebileceğiniz Havaş otobüsleri, üç farklı güzergâhta hizmet veriyor: Şehir merkezi, Hopa-Ardeşen-Rize ve Giresun. Trabzon şehir merkezine giden Havaş otobüslerinin güzergâhı, Trabzon Havalimanı, Tanjant yolu, Tanjant Erdoğdu kavşağı, Yavuz Selim Bulvarı, Uzunkum ve Beşirli. Yolcu indirme noktaları ise Kiler Market Önü, Tanjant yolu (dershane karşısı), Yavuz Selim Bulvarı (Migros önü), Orhan Petrol Ofisi önü ve Beşirli Uzunkum Otel. Toplam yolculuk süresi 30 dakika olan Trabzon Havaş otobüsüne binmek için ödemeniz gereken ücret 5 TL (2017). Trabzon Havalimanı’na inen tüm uçuşlar için servis düzenlenen Hopa-Ardeşen-Rize Havaş otobüslerinin güzergâhı, Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı, İyidere ve Of. Hopa’ya 3,5 saat, Ardeşen’e 2,5 saat ve Rize’ye 1,5 saatte varan Havaş otobüslerine Trabzon Havalimanı geliş terminalinin hemen dışındaki duraklardan binebilirsiniz. Ücretler ise Hopa, Arhavi, Fındıklı için 25 TL, Ardeşen, Pazar, Çayeli için 20 TL, Rize, Of ve diğer yerler için sadece 16 TL. Son olarak da Giresun Havaş otobüsleri ile Trabzon Havalimanı’ndan Giresun şehir merkezine doğrudan ulaşabilirsiniz. Gece 00.00 ile akşam 21.30 arasında her gün sefer düzenleyen bu otobüslerin durakları arasında Keşap, Çavuşlu, Espiye, Görele, Bulancak, Çarşıbaşı, Giresun bulunuyor. Ücretler 16 ila 25 TL arasında değişiyor ve toplam yolculuk süresi yaklaşık 3 saat.

Dolmuş: Trabzon Havalimanı geliş terminalinin dışında çok sayıda dolmuş durağı var ve birçoğu da Trabzon şehir merkezinden geçiyor. Son durağı Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nin otoparkı olan havalimanı dolmuşlarına binebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Havalimanı taksiler Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda sabit fiyat tarifeleri uyguluyor ve en çok da turistler tarafından tercih ediliyor. 7/24 hizmet veren taksilerle 12-15 TL karşılığında yalnızca 10 dakikada Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama: Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine maksimum 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminalinde araç kiralayabileceğiniz şirketlerden bazıları, Garenta Rent a Car (444 5 478), Nehir Rent a Car (0 542 462 0 462), Sixt Rent a Car (0 850 222 2000), Avis Rent A Car (0 462 325 55 82), Eco Oto Kiralama (0 542 424 71 06), Esas Rent A Car (0 462 325 48 80), Budget Rent A Car (0 462 325 65 55).

Şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir merkezinden 6 km uzaklığındaki Trabzon Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları arasında Havaş otobüsleri ve şehir içi dolmuşları yer alıyor. Daha konforlu, hızlı ve pratik bir ulaşım hizmeti için şehir içinde yer alan araç kiralama firmalarından birine giderek araç kiralayabilir ya da taksi çağırabilirsiniz. Alternatif olarak uçuş yapacağınız hava yolu şirketinin transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş Otobüsü, Dolmuş)

Havaş Otobüsü: Trabzon Havalimanı’na gitmek için Havaş otobüslerine binebilirsiniz. Üç farklı Havaş otobüsü güzergahı bulunuyor. Trabzon şehir merkezi-Trabzon Havalimanı arası ulaşımı sağlayan Havaş otobüslerinin güzergahı, Beşirli, Karşıyaka Kavşağı, Migros, Kilpa ve Trabzon Havalimanı. Servis hareket yerleri ise Beşirli Uzunkum Otel, Orhan Petrol Ofisi önü, Yavuz Selim Bulvarı Migros önü, Tanjant yolu (dershane karşısı) ve Kiler Market önü. Toplam yolculuk süresi 30 dakika ve bilet ücreti 5 TL (2017). Hopa-Ardeşen-Rize Havaş otobüslerini tercih edecekseniz, Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı, İyidere ve Of’tan binebilir ve doğrudan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hopa’dan 3,5 saat, Ardeşen’den 2,5 saat ve Rize’den 1,5 saat otobüs yolculuğu yaparak Trabzon Havalimanı’na ulaşmanız mümkün. Bilet ücretleri ise otobüse bineceğiniz yere göre 16 TL ile 25 TL arasında değişiyor. Son olarak da Giresun güzergâhındaki Havaş otobüsleri var. Bulancak, Giresun, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Çavuşlu, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Akçaabat’tan bu otobüsle direkt olarak Trabzon Havalimanı’na varabilirsiniz. Toplam yolculuk süresi 3 saat ve bilet ücretleri 16-25 TL arasında değişebiliyor. Giresun otobüsleri gece 00.00 ile akşam 21.30 arasında her gün sefer düzenliyor.

Dolmuş: Havaş otobüsleriyle ulaşmak yerine şehir içi ulaşımda oldukça popüler olan dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Trabzon’un birçok noktasına seferi bulunan dolmuşlardan havalimanı güzergâhında olanının kalkış yeri, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nin otoparkı.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Trabzon şehir içi ulaşımda en sık kullanılan araçlar şüphesiz taksiler. Şehir içinde bulunduğunuz noktaya taksi çağırarak 10 dakika gibi bir sürede Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bu hizmet karşılığında ise ödemeniz gereken ücret yaklaşık olarak 12-15 TL.

Araç Kiralama: Şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na gitmek için saatlik araç kiralamak yerine günlük kiralayarak hem çevre ilçeleri gezebilir hem de çok daha ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Şehir içinden araç kiralamak için şirketin bir diğer şubesinin Trabzon Havalimanı’nda da olmasına dikkat etmelisiniz. Trabzon Havalimanı’nda aracınızı kolaylıkla teslim edebileceğiniz şirketler: Garenta Rent a Car (444 5 478), Nehir Rent a Car (0 542 462 0 462), Sixt Rent a Car (0 850 222 2000), Avis Rent A Car (0 462 325 55 82), Eco Oto Kiralama (0 542 424 71 06), Esas Rent A Car (0 462 325 48 80), Budget Rent A Car (0 462 325 65 55).

Trabzon Havalimanı Hakkında

Yılda 3,5 milyon yolcu kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük havalimanlarından biri olan Trabzon Havalimanı’nda 2 adet terminal bulunuyor. Şehir merkezine yalnızca 6 km uzaklıkta yer alan havalimanı, toplam 1,5 milyon metrekareye yakın bir alan üzerine kurulu. Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress, SunExpress Deutschland, Pegasus Havayolları, Onur Air, Borajet, AtlasGlobal ve Air Berlin’in İstanbul, Kıbrıs, Ankara, Antalya, İzmir, Köln, Düsseldorf, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Viyana, Kuveyt ve Soçi’den Trabzon Havalimanı’na direkt seferler düzenliyor. 2016 senesinin istatistiklerine göre Trabzon Havalimanı, toplamda 4 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Havalimanı terminalindeki PTT, kafe, restoran, market, CIP/VIP salonları, banka ve sağlık hizmetleri gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Trabzon Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Trabzon Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.