Mardin Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Mardin

 Mardin - İstanbul 11 Kas 2018 230,99₺   Mardin - İstanbul 09 Ara 2018 230,99₺   Mardin - İstanbul 06 Oca 2019 144,99₺   Mardin - İstanbul 01 Ara 2018 233,99₺   Mardin - İstanbul 16 Kas 2018 233,99₺   Mardin - İstanbul 17 Ara 2018 233,99₺   Ankara - Mardin 01 May 2019 330,98₺   Ankara - Mardin 01 Haz 2019 357,00₺   Ankara - Mardin 01 Kas 2018 99,99₺   İstanbul - Mardin 29 Ağu 2019 280,99₺   İstanbul - Mardin 29 Ağu 2019 280,99₺   İstanbul - Mardin 01 Ara 2018 95,99₺ 

Mardin Hakkında,

Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde farklı dini inanışları temsil eden mabetler, camiiler, kiliseler, türbeler ve manastırların olduğu mimari olarak göz kamaştıran, tarihi ve görsel kimliği açısından şiirsel bir şehirdir. İpek yolu üzerinde olan bu güzel şehirde tarihi hanlar ve kervansaraylar bulunmaktadır.

Mardin yaz aylarında çok sıcak, kış aylarında da çok soğuk ve kar yağışlı bir iklimi sahiptir.

Mardin ‘e gittiğinizde Mardin Müzesi, Deyrulzaferan Manastırı, Kasımpaşa Medresesini ziyaret edebilir, Leblebi, Badem şekeri, Ceviz Sucuğu alabilir, Kiraz Festivaline katılabilirsiniz.

Mardin mutfağının çeşitliliği, şehirde yaşamış bir çok kültürün harmanlanmasından ve yöre halkının eskiden dini ritüeller için hazırlanan özel yemeklerin günümüzde gündelik hayata eklenmesi ile açıklanabilir. Mardin ‘e özel baharatların kullanılarak lezzetlerinin arttırıldığı yemeklerden bazıları içli köfte ( ikbebet ), ırok, kitel, etli dolma, kuzu çevirme, kaburga dolması, semburek, lebeniyye ve zerde olarak söylenebilir.

 

Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Mardin Havalimanı, çoğu turistik ilçeye ve il merkezine yakın bir mesafede yer aldığı için ulaşımı sağlamak da çok kolay oluyor. Öyle ki, Mardin il merkezinden 20 km, Midyat’tan 75 km, Nusaybin’den 66 km ve Kızıltepe ilçesinden 8 km uzaklıkta konumlanan Mardin Havalimanı’na vardığınızda birden çok ulaşım yöntemiyle karşılaşabilirsiniz. Başta en popüleri minibüsler olmak üzere taksiler de sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca havalimanından araç kiralayabilir ve daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek de konaklayacağınız oteli daha önceden arayarak, uçağınızın varış saatine göre havalimanına transfer aracı göndermelerini talep etmek. Her koşulda da Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak en fazla 30 dakika, Kızıltepe ilçe merkezine gitmekse 10 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Minibüs: Havalimanından şehre olan ulaşımlarda yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği ulaşım aracı olan minibüsler hem çok ucuz hem de şehrin en merkezi noktalarına kadar götürüyor. Havalimanı geliş terminalinin önünden kalkan minibüslerin ayrı bir durağı var. Bu duraktan kalkan Mardin-Kızıltepe minibüslerine binerseniz Mardin şehir merkezine veya Kızıltepe’ye ulaşabilirsiniz. Havalimanı nizamiye girişinden sık aralıklarla sefer düzenleyen Mardin-Kızıltepe minibüsleriyle Mardin’e 3,5 TL, Kızıltepe’ye ise 1,50 TL karşılığında ulaşmanız mümkün. Ücretler 2017 yılı güncel halidir. Bu minibüsler yolcularını Mardin Yenişehir ve Diyarbakır Kapı’ya kadar götürüyor. Mardin Yenişehir bir nevi merkez olduğu için de oradan binebileceğiniz belediye otobüsleri ve minibüsleri daha fazla olacağından şehrin dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Mardin Yenişehir’e yaklaşık 45 dakikada varan minibüslerle Kızıltepe’ye ulaşmanız sadece 10 dakikanızı alıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Mardin Havalimanı’ndan taksiyle ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız, minibüslere göre 4-5 katı fiyat ödemeniz gerektiğini hatırlatalım. Bunun nedeni ise Mardin şehir merkezinin 20 km uzaklıkta olması. Ama 7/24 hizmet verdiği için havalimanına gece varanların hemen hemen hepsi taksileri tercih ediyor. Havalimanı taksilerin bir iyi tarafı sabit ücret tarifeleri uygulamaları. Dolayısıyla gündüz de binseniz gece de binseniz ödeyeceğiniz ücret aşağı yukarı Mardin şehir merkezi için 45-55 TL, Kızıltepe içinse 12-16 TL arasında değişebilir.

Araç Kiralama: Mardin Havalimanı’nda hiç beklemek istemiyor ve hızlıca şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız, sizin için en iyi yöntem hiç şüphesiz araç kiralamak. Bunun yanı sıra Mardin’de 2-3 günden daha uzun kalmayı planlayanlar, çevredeki il ve ilçeleri gezmek isteyenler de araç kiralayarak daha ekonomik bir şekilde tatil yapabilirler. Mardin Havalimanı, büyük çapta bir havalimanı olmadığı için terminalde sadece 2 araç kiralama şirketi mevcut: Avis (04823120444) ve Enterprise (04823133034). Havalimanından araç kiralamadan önce mutlaka ön rezervasyon yapın. Bu sayede kısa sürede aracınızı teslim alarak vakit kaybetmezsiniz. Aracı teslim alacağınız nokta olan Mardin Havalimanı’nı teslim bırakma noktası olarak da işaretlemenizde fayda var çünkü dönüş yolculuğunda kolaylıkla uçağa yetişebilirsiniz.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com