Tokat Uçak Bileti

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Tokat Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Tokat Kalkışlı En Ucuz Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Tokat Uçuşu

Tokat Hakkında

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Tokat, kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, doğu ve güneyinde Sivas, güneybatısında Yozgat ve batısında Amasya illeriyle sınırlarını paylaşıyor. Tokat merkez ile birlikte toplamda 12 ilçe, 64 belde ve 583 köyden oluşan Tokat, ormanlarla kaplı dağların eteklerinde birbirinden güzel yaylaları ile ünlü bir şehir. Geçimini tarım, hayvancılık, endüstri ve ticaretten sağlayan Tokat’ta yetiştirilen başlıca tarım ürünleri, buğday, arpa, mısır, baklagiller, tütün, şekerpancarı, ayçiçeği, patates, soğan, üzüm, mısır, karpuz, tütün ve diğer sebzeler.

Tokat şehrinde gezilecek başlıca yerler arasında Acepşir Cami, Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, Ali Paşa Külliyesi, Ballıca Mağarası, Bedesten Arasta, Behzat Cami, Çilhane Meydanı, Çöreği Büyük Cami, Develik – Deveciler Han, Gök Medrese ve Pervane Darüşşifası, Halef Sultan Tekke ve Zaviyesi, Hatuniye Külliyesi - Meydan Cami, Hıdırlık Köprüsü, Kırk Kızlar Türbesi, Latifoğlu Konağı, Mahperi Hatun Kervansarayı, Niksar Hükümet Konağı, Melikgazi Türbesi, Niksar Ulu Cami, Sentimur Türbesi ve Paşa Han bulunuyor.

Tokat’ta gerçekleşen en ünlü festivallerden bazıları, Zile Kiraz Festivali (haziran), Kültürel Etkinlikler ve Çilek Festivali (haziran), Niksarın Fidanları Kültür ve Sanat Şenliği (haziran), Geleneksel Emirseyit Beldesi Bağ Yaprağı Kültür ve Dayanışma Festivali (23 Haziran), Hocabeden Şenlikleri (temmuz) ve Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa Etkinlikleri (haziran).

Türkiye’nin en özel mutfaklarından biri olan Tokat mutfağının temelini şüphesiz et yemekleri oluşturuyor. Tokat yemeklerini tadabileceğiniz en güzel ve uygun fiyatlı yerler şehir ve ilçe meydanlarındaki esnaf lokantaları. Tokat mutfağına özgü en leziz yemekler ise Tokat Kebabı, Madımak, Yavan Dolması, Erikli Yavan Sarma, Gendüme Çorbası, Cevizli Çörek, Bezli Sucuk ve Kabak Kavurması.

Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Tokat Havalimanı, Tokat şehir merkezinden 20 km, Tokat’ın Turhal ilçesinden ise 25 km uzaklıkta konumlanıyor. Havalimanına geldiğinizde bu yerlerden birine gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım araçları arasında Borajet ve TOPÇAM tarafından ortaklaşa işletilen havalimanı servisleri ve taksiler bulunuyor. Bunun yanı sıra Tokat’ta birden çok şehri gezmek isteyenler araç kiralayabilir ve seyahatinizi daha ekonomik bir halet getirebilirsiniz. Tokat Havalimanı’ndan Tokat şehir merkezine ulaşmak 25-30 dakika, Turhal’a ulaşmak ise 30-35 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Havalimanı Servis: Tokat Havalimanı’na en çok uçuş seferi bulunan hava yolu şirketi Borjet, Türkiye’nin en önemli turizm taşımacılık firmalarından olan TOPÇAM ile anlaşmalı olduğundan dolayı havalimanı servisleriniz, siz daha havalimanına gelmeden terminal önünde hazır bekliyor olacaktır. TOPÇAM havalimanı servisleri, Borajet ile anlaşmalı ve 2017 tarifesine göre bilet ücreti sadece 10 TL. Havalimanı servislerinin sefer saatleri Borajet uçuşlarına göre düzenleniyor. Ama genellikle TOPÇAM havalimanı servis araçları uçağın Tokat Havalimanı’na varışına takiben 20 dakika sonra kalkıyor. Tokat Havalimanı geliş terminalinin hemen önünden kalkan TOPÇAM servislerinin durakları sırasıyla Grand Ballıca Hotel, Tokat Otogarı, Stadyum, GOP Bulvarı ve Tokat şehir merkezi. Daha ayrıntılı bilgi almak için 05350203447’yi arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Tokat Havalimanı’na vardınız ve havalimanı servislerini kullanmak istemediniz. O zaman sizin için tek bir seçenek kalıyor geriye; o da taksiye binmek. Havalimanı geliş terminali çıkışında 7/24 yolcularını bekleyen havalimanı taksileri sayesinde Tokat şehir merkezine ya da istediğiniz bir başka bölgeye gidebilirsiniz. Tokat Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiyle Tokat şehir merkezine gitmenin ücreti yaklaşık 55-70 TL arasında değişiyor. Ama siz yine de pazarlık yapmayı deneyin. Turhal’a gidecekseniz şayet bu ücret 80-95 TL’ye kadar yükselebilir.

Araç Kiralama: Tokat Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti ve herhangi bir şirket bulunmuyor. Dolayısıyla araç kiralama hizmetlerinden Tokat şehir merkezine gittiğinizde yararlanabilirsiniz. Ama daha önceden şehir merkezindeki araç kiralama firmalarını arayıp, aracınızın havalimanına getirilmesini talep ederseniz, sizin için daha kolaylık olur. Şehir merkezinde bulunan ve arayıp bilgi alabileceğiniz araç kiralama firmaları, Tokat Güven Rent A Car (05355779862), Erdemcan Rent A Car (03562123844) ve MUCE Rent A Car (05325482880).

Tokat Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Dünyadaki En İlginç Doğal Yapılar

15 Ocak 2019

Dünyadaki En İlginç Doğal Yapılar

Dünya üzerinde birbirinden farklı birçok doğal oluşum bulunmaktadır. Gezginlerin di...

Devamı
Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

15 Ocak 2019

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri Dünya tar...

Devamı
Balkanların En Güzel 3 Şehri

14 Ocak 2019

Balkanların En Güzel 3 Şehri

Balkanlar, ülkemize yakın olması ve vize konusunda kolaylık sağlamasının yanı sıra belirli bir ...

Devamı
Ucuzauc.com