Balıkesir Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Balıkesir Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Balıkesir Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 47 dakika önce

Balıkesir Uçuşu

Balıkesir Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri olma unvanını taşıyan Balıkesir, Akçay, Altınoluk, Edremit, Ayvalık gibi ülkemizin en güzel tatil beldelerinden birkaçına ev sahipliği yapıyor. Yüzölçümü olarak hem Ege hem de Marmara’ya yayılmış olan Balıkesir, tam olarak 20 ilçeden meydana geliyor. Karadeniz ve Karasal iklimin etkilerinin görüldüğü Balıkesir, esasında 4 mevsim gezilebilir bir şehir, ancak sahil beldelerinin fazla olmasından dolayı yaz aylarında yazlıkçıların da gelmesiyle inanılmaz bir nüfus artışı oluyor. İzmir-Balıkesir arası ulaşım hizmeti veren TCDD trenleriyle, İstanbul’dan Balıkesir’e gemiyle ya da Türkiye’nin herhangi bir noktasından arabayla veya uçakla Balıkesir’e ulaşabilirsiniz. Kıyı şeridinin uzunluğu 27.5 km olan Avşa Adası, Ayvalık ve Edremit, Balıkesir’in en turistik tatil yerleri.

Şehir içi ulaşım ağının oldukça gelişmiş ve pratik olduğu Balıkesir’de en çok kullanılan ulaşım araçları otobüs, minibüs ve taksiler. Bunun yanı sıra Balıkesir’in tüm beldelerini gezmek istiyorsanız ve bunun için de bütçe ve zaman ayırdıysanız, araç da kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma aracın kullanacaklar ise BalKART sahibi olmalıdır. Balıkesir’de gezilecek yerler, Antandros antik kenti, Kaz Dağları, Kazdağı Milli Parkı, Akçay, Altınoluk, Erdek, Burhaniye, Gönen, Manyas Kuş Cenneti, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Kuşcenneti Milli Parkı vb.

Ege mutfağına özgü lezzetler görebileceğiniz Balıkesir’de bu şehrin özel bir damak tadının olduğunu keşfedeceksiniz. Güveç, kaymaklı, karanfilli ekmek, höşmerim, helva, düğün çorbası, keşkek, yaprak sarması, kaparan çıkma, Balıkesir mantısı, akkız, sura ve tirit yemeden Balıkesir’den ayrılmayın. Balıkesir’de alışveriş yapabileceğiniz başlıca yerler, Olivecity Outlet AVM, Novada Edremit Alışveriş Merkezi, Liman Bandırma Alışveriş Merkezi, Akçay Merkez, Altınoluk Molida Alışveriş Merkezi ve Yaylada Alışveriş Merkezi.

Balıkesir’in en ünlü festival ve etkinlikleri, Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali (21-23 Ocak), Hıdrallez Kutlamaları (mayıs ayının ilk pazar günü), Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali (haziran ayının ilk haftası), Hayvan ve Emtia Festivali (7-8 Haziran), Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri (31 Ağustos-9 Eylül), Altın Kumsal Kültür ve Turizm Festivali (temmuz), Yörük Türkmen Festivali (7-8-9 Mayıs) ve Balıkesir Sinema Günleri (1-6 Haziran).

Balıkesir'e Ne Zaman Gidilir

Balıkesir, Akdeniz iklimi özelliklerine sahip olsa da şehrin Ege ve Marmara denizine kıyısı olması iklim koşullarında farklılıklar göstermektedir.

Ege kıyıları kış aylarında ılık ve yağışlıyken, doğuya doğru gidildikçe karasal iklim de etkisini gösterdiğinden kış koşulları şehrin iç kesimlerinde dada serttir. Yaz mevsimi de aynı şekilde şehrin bölümlerine göre farklılık gösterdiğinden Balıkesir'e Ne Zaman Gidilir diye düşünüldüğünde gideceğiniz bölgeye göre farklı cevaplar mevcuttur. Şehrin iç kesimlerine gidecekseniz bahar mevsimi en uygun iken, kıyı kesimlerinde yaz ayları daha uygundur, özellikle mavi bayraklı sahillerin tadını çıkartmak istiyorsanız kesinlikle yaz mevsimini öneriyoruz. Fakat Kaz dağlarında doğanın tadını çıkartmak ve doğanın uyanışına tanık olmak istiyorsanız ilkbahar en uygun zamandır. Yaprakların farklı renklerini görmek ve huzurlu fakat doğanın içine kapanışını seyretmek isterseniz de sonbaharı tercih edebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit, Akçay, Küçükkuyu, Balıkesir şehir merkezi vb. tatil beldelerine gitmek oldukça kolay. Havalimanı terminalinin dışında hem turizm firmalarının otobüsleri, hem de hava yolu firmalarının servisleri bulunuyor. Balıkesir’de uzun kalmayı planlayanlar içinse araç kiralama hizmetleri var. Daha konforlu ve hızlı bir ulaşım isterseniz de taksi veya transfer hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit’e 6-7 dakika, Balıkesir merkeze 1,5-2 saatte, Akçay’a 15-20 dakikada, Ayvalık’a ise maksimum 1 saatte ulaşmanız mümkün.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Havalimanı Servisi)

Otobüs: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Çanakkale, Ayvacık, Küçükkuyu, Burhaniye, Ayvalık ve Edremit’e direkt giden otobüsler bulunuyor. Gitmek istediğiniz yere göre bu otobüslerden birine binebilir ve taksilere göre daha ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslerin saatlerine İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi telefonla arayarak da önceden koltuk ayırtabilirsiniz.

Havalimanı Servisi: Pegasus Havayolları ve Kazdağı Tur şirketinin ortaklaşa verdiği hizmet sayesinde havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Pegasus Havayolları uçaklarının Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na inişine göre sefer saatleri ayarlanan Kazdağı otobüsleri, havalimanından Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuya’ya doğrudan götürüyor. Bir diğer Kazdağı otobüsüyse yine Balıkesir Koca Seyit Havalimanı geliş terminalinden kalkarak Burhaniye, Karaağaç, Gömeç ve Ayvalık’a gidiyor. Bu otobüslerle ilgili ayrıntılı bilgi için 02663845333’ü arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı terminali önünden kalkan havalimanı taksileri gece gündüz sabit fiyat tarifesi uyguladıkları için oldukça hesaplı ulaşım hizmeti veriyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan taksiyle 90 km uzaklığındaki Balıkesir merkeze gitmek biraz maliyetli olabilir, ancak Akçay, Edremit, Ayvalık gibi daha yakın yerlere yapacağınız yolculukta taksileri kullanmanız faydanıza olacaktır. Havalimanı taksileri ve fiyat tarifeleriyle ilgili güncel bilgi almak için havalimanı santralini 02663761297) arayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda hizmet veren çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama şirketi var. Bunlardan bazıları, Ayvalık Rent A Car (02663126919), Budget (02663739924), Europcar (02663125312), Avis (02663122456) ve Sixty Rent A Car (02663126919). Havalimanı terminalinden aracınızı en kısa sürede teslim almak için mutlaka bir iki gün öncesinden online olarak ön rezervasyonunuzu yaptırın. Bu sayede birkaç dakikada işlemlerinizi tamamlayabilir ve Balıkesir merkez ya da gideceğiniz yerin yolunu tutabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Balıkesir merkeze 1,5 saat, Akçay’a 10 dakika, Edremit’e ise 5 dakikada varabilirsiniz. Balıkesir’e iner inmez araç kiralamanın en büyük avantajı, tatiliniz boyunca birçok ilçeyi ve hatta çevre illeri gezebilir ve toplu taşıma araçlarının saatlerine uymak zorunda kalmazsınız.

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir içi ulaşım ağının inanılmaz gelişmiş olduğu Balıkesir’in bilhassa küçük tatil beldelerinde en çok tercih edilen toplu taşıma aracı minibüsler. Balıkesir merkezden 2 saate ulaşabileceğiniz Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na taksiyle gitmek biraz pahalıya gelebilir. Bu yüzden hava yolu firmalarının servisleri ya da turizm şirketlerinin otobüsleri, halk otobüsleriyle gidebilirsiniz. Edremit, Akçay, Ayvalık gibi havalimanına yakın ilçelerden gitmek içinse taksi, otobüs vb. araçlardan birini tercih edebilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Havalimanı Servisi)

Otobüs: Çanakkale ve Balıkesir’in birçok ilçesinden toplu taşıma araçlarını kullanarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na gidebilirsiniz. Edremit, Burhaniye ve Ayvalık’tan otobüs seferleri olduğu için taksi ve araç kiralamaya göre çok daha ekonomik seyahat edebilirsiniz. Otobüsle Edremit ve Akçay’dan 20-25 dakika, Ayvalık’tan ise 1-1,5 saatte Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşmanız mümkün.

Havalimanı Servisi: Pegasus Havayolları’nın ve zaman zaman Borajet’in havalimanı servisleri ile Balıkesir’in birkaç ilçesinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Pegasus Havayolları ile Kazdağı Tur firmasının ortaklığında hizmet veren havalimanı servisleri güzergah bakımından ikiye ayrılıyor. Kazdağı otobüslerinin ilki, Küçükküuyu, Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit ve Balıkesir Koca Seyit Havalimanı güzergahını izlerken, diğeriyse Ayvalık, Gömeç, Karaağaç ve Burhaniye üzerinden havalimanına ulaştırıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Balıkesir’deki Ayvalık, Akçay, Edremit gibi tatil beldeleri yüzölçümü olarak çok büyük olmadığı için toplu taşıma araçlarına kıyasla taksiler daha çok tercih ediliyor. Şehir içi ulaşımda büyük rol oynayan taksilerle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na gidebilirsiniz, ancak Balıkesir merkezden binecekseniz çok yüksek bir meblağ ödemeniz gerekebilir. Bunun yerine havalimanına daha yakın olan Akçay ve Edremit gibi ilçelerden binerseniz, çok küçük bir miktar ödeyerek konforlu bir şekilde Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Gece gündüz sabit fiyat tarifesi uygulayan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı bünyesinde hizmet veren havalimanı taksileriyle ilgili güncel bilgi almak için havalimanı santralini (02663761297) arayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Araç kiralayacağınız firmanın bir şubesi Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda diğer şubesi de Balıkesir merkezde olsun istiyorsanız, bu firmalardan birini tercih etmeniz gerekiyor. Ayvalık Rent A Car, Avis, Budget, Sixty Rent A Car ve Europcar. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na 2 saat mesafedeki Balıkesir merkezden aracınızı birkaç dakika içinde kiralayabilir ve havalimanına konforlu bir şekilde gidebilirsiniz. Aynı şekilde havalimanından 40 km uzaklıktaki Ayvalık’tan da araç kiralayarak uçağınıza yetişebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, DHMİ tarafından işletiliyor ve Edremit ilçe merkezine 4 km uzaklıkta konumlanıyor. Burhaniye’den 8 km, Ayvalık’tan 40 km, Akçay’dan 14 km, Altınoluk’tan 29 km, Küçükkuyu’dan 39 km, Ayvacık’tan 62 km, Balıkesir merkezden 90 km, Çanakkale’den 130 km ve İzmir’den de 210 km uzaklıkta yer alıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na uçuş seferleri düzenleyen hava yolu firmaları, Anadolujet (İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa), Borajet (İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa), Atlasjet (İstanbul Atatürk), Pegasus Havayolları (İstanbul Sabiha Gökçen) ve Germania Airlines (Düsseldorf). Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda 274 araç kapasiteli otopark, VIP/CIP salonları, sağlık hizmetleri, banka hizmetleri, yeme içme alanları bulunuyor.

Balıkesir Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Balıkesir Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.