Balıkesir Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Balıkesir

Balıkesir Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri olma unvanını taşıyan Balıkesir, Akçay, Altınoluk, Edremit, Ayvalık gibi ülkemizin en güzel tatil beldelerinden birkaçına ev sahipliği yapıyor. Yüzölçümü olarak hem Ege hem de Marmara’ya yayılmış olan Balıkesir, tam olarak 20 ilçeden meydana geliyor. Karadeniz ve Karasal iklimin etkilerinin görüldüğü Balıkesir, esasında 4 mevsim gezilebilir bir şehir, ancak sahil beldelerinin fazla olmasından dolayı yaz aylarında yazlıkçıların da gelmesiyle inanılmaz bir nüfus artışı oluyor. İzmir-Balıkesir arası ulaşım hizmeti veren TCDD trenleriyle, İstanbul’dan Balıkesir’e gemiyle ya da Türkiye’nin herhangi bir noktasından arabayla veya uçakla Balıkesir’e ulaşabilirsiniz. Kıyı şeridinin uzunluğu 27.5 km olan Avşa Adası, Ayvalık ve Edremit, Balıkesir’in en turistik tatil yerleri.

Şehir içi ulaşım ağının oldukça gelişmiş ve pratik olduğu Balıkesir’de en çok kullanılan ulaşım araçları otobüs, minibüs ve taksiler. Bunun yanı sıra Balıkesir’in tüm beldelerini gezmek istiyorsanız ve bunun için de bütçe ve zaman ayırdıysanız, araç da kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma aracın kullanacaklar ise BalKART sahibi olmalıdır. Balıkesir’de gezilecek yerler, Antandros antik kenti, Kaz Dağları, Kazdağı Milli Parkı, Akçay, Altınoluk, Erdek, Burhaniye, Gönen, Manyas Kuş Cenneti, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Kuşcenneti Milli Parkı vb.

Ege mutfağına özgü lezzetler görebileceğiniz Balıkesir’de bu şehrin özel bir damak tadının olduğunu keşfedeceksiniz. Güveç, kaymaklı, karanfilli ekmek, höşmerim, helva, düğün çorbası, keşkek, yaprak sarması, kaparan çıkma, Balıkesir mantısı, akkız, sura ve tirit yemeden Balıkesir’den ayrılmayın. Balıkesir’de alışveriş yapabileceğiniz başlıca yerler, Olivecity Outlet AVM, Novada Edremit Alışveriş Merkezi, Liman Bandırma Alışveriş Merkezi, Akçay Merkez, Altınoluk Molida Alışveriş Merkezi ve Yaylada Alışveriş Merkezi.

Balıkesir’in en ünlü festival ve etkinlikleri, Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali (21-23 Ocak), Hıdrallez Kutlamaları (mayıs ayının ilk pazar günü), Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali (haziran ayının ilk haftası), Hayvan ve Emtia Festivali (7-8 Haziran), Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri (31 Ağustos-9 Eylül), Altın Kumsal Kültür ve Turizm Festivali (temmuz), Yörük Türkmen Festivali (7-8-9 Mayıs) ve Balıkesir Sinema Günleri (1-6 Haziran).

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit, Akçay, Küçükkuyu, Balıkesir şehir merkezi vb. tatil beldelerine gitmek oldukça kolay. Havalimanı terminalinin dışında hem turizm firmalarının otobüsleri, hem de hava yolu firmalarının servisleri bulunuyor. Balıkesir’de uzun kalmayı planlayanlar içinse araç kiralama hizmetleri var. Daha konforlu ve hızlı bir ulaşım isterseniz de taksi veya transfer hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit’e 6-7 dakika, Balıkesir merkeze 1,5-2 saatte, Akçay’a 15-20 dakikada, Ayvalık’a ise maksimum 1 saatte ulaşmanız mümkün.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Havalimanı Servisi)

Otobüs: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Çanakkale, Ayvacık, Küçükkuyu, Burhaniye, Ayvalık ve Edremit’e direkt giden otobüsler bulunuyor. Gitmek istediğiniz yere göre bu otobüslerden birine binebilir ve taksilere göre daha ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslerin saatlerine İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi telefonla arayarak da önceden koltuk ayırtabilirsiniz.

Havalimanı Servisi: Pegasus Havayolları ve Kazdağı Tur şirketinin ortaklaşa verdiği hizmet sayesinde havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Pegasus Havayolları uçaklarının Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na inişine göre sefer saatleri ayarlanan Kazdağı otobüsleri, havalimanından Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuya’ya doğrudan götürüyor. Bir diğer Kazdağı otobüsüyse yine Balıkesir Koca Seyit Havalimanı geliş terminalinden kalkarak Burhaniye, Karaağaç, Gömeç ve Ayvalık’a gidiyor. Bu otobüslerle ilgili ayrıntılı bilgi için 02663845333’ü arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı terminali önünden kalkan havalimanı taksileri gece gündüz sabit fiyat tarifesi uyguladıkları için oldukça hesaplı ulaşım hizmeti veriyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan taksiyle 90 km uzaklığındaki Balıkesir merkeze gitmek biraz maliyetli olabilir, ancak Akçay, Edremit, Ayvalık gibi daha yakın yerlere yapacağınız yolculukta taksileri kullanmanız faydanıza olacaktır. Havalimanı taksileri ve fiyat tarifeleriyle ilgili güncel bilgi almak için havalimanı santralini 02663761297) arayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda hizmet veren çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama şirketi var. Bunlardan bazıları, Ayvalık Rent A Car (02663126919), Budget (02663739924), Europcar (02663125312), Avis (02663122456) ve Sixty Rent A Car (02663126919). Havalimanı terminalinden aracınızı en kısa sürede teslim almak için mutlaka bir iki gün öncesinden online olarak ön rezervasyonunuzu yaptırın. Bu sayede birkaç dakikada işlemlerinizi tamamlayabilir ve Balıkesir merkez ya da gideceğiniz yerin yolunu tutabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Balıkesir merkeze 1,5 saat, Akçay’a 10 dakika, Edremit’e ise 5 dakikada varabilirsiniz. Balıkesir’e iner inmez araç kiralamanın en büyük avantajı, tatiliniz boyunca birçok ilçeyi ve hatta çevre illeri gezebilir ve toplu taşıma araçlarının saatlerine uymak zorunda kalmazsınız.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com