Erzincan Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Erzincan

 Erzincan - İstanbul 25 Eki 2018 95,99₺   Erzincan - İstanbul 28 Eki 2018 193,99₺   Erzincan - İstanbul 29 Eki 2018 352,00₺   Erzincan - İstanbul 30 Eki 2018 283,99₺   Erzincan - İstanbul 31 Eki 2018 193,99₺   Erzincan - İstanbul 01 Kas 2018 193,99₺   İstanbul - Erzincan 30 Ara 2018 95,99₺   İstanbul - Erzincan 30 Ara 2019 95,99₺   İstanbul - Erzincan 30 Ara 2019 95,99₺   İstanbul - Erzincan 27 Kas 2018 54,99₺   İstanbul - Erzincan 27 Kas 2018 54,99₺   İstanbul - Erzincan 03 May 2019 147,99₺ 

Erzincan Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan’ın tarihi M.Ö. 2000’li yıllara kadar geriliyor. Erzurum, Sivas, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Malatya, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun ile sınırlarını paylaşan Erzincan, Yukarı Fırat’ta konumlanıyor. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzincan, zamanında Med, Urartu, Pers, Hitit, Hellen, Roma ve daha birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi bir kent. Dolayısıyla hem coğrafi hem de kültürel olarak büyük bir zenginliğe sahip olan şehrin atmosferi bile insanı büyülemeye yetiyor. 11.903 kilometrekarelik alanında 9 ilçe barındıran Erzincan’ın nüfusu ise 300 bini geçkin.

Erzincan’ın güney sınırında Munzur Dağları, kuzey sınırında, Keşiş Dağları ve bu iki dağın arasında da Karasu Vadisi bulunuyor. Şehirde gezilecek başlıca yerler, Mama Hatun Kervansarayı, Altıntepe Şehir Kalıntıları, Kemah Kalesi, Girlevik Şelalesi, Ekşisu, Pazaryeri Çeşmesi, Terzibaba Türbesi, Otlukbeli Gölü, Abrenk Kilisesi ve Erzincan Müzesi. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde yıllık ortalama sıcaklık 10.7 santigrat derece. Diğer karasal iklimin görüldüğü şehirlere göre kış ayları çok daha ılıman geçiyor. Yaz aylarının ise inanılmaz sıcak geçtiği Erzincan’a gitmek için bahar aylarını tercih etmenizde fayda var.

Şehir merkezine yalnızca 9 km uzaklıktaki Erzincan Havalimanı’na hava yolu ile ulaşabileceğiniz gibi Erzincan’a Türkiye’nin birçok yerinden demiryolu ve kara yoluyla da gitmek mümkün. Şehir içi ulaşımda sıklıkla tercih edilen taksiler bir yana ulaşım ağı da oldukça gelişmiş olduğundan belediye otobüsleri ve minibüsleri de kullanabilirsiniz.  Erzincan’da alışveriş yaparken sevdiklerinize buranın yöresel tatlarını götürebilir ya da küçük hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Balı, cimin üzümü ve tulum peyniri ile meşhur olan Erzincan’da merkezdeki çarşıdan ve büyük alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Erzincan’ın yöresel lezzetleri gerçekten de eşsiz. Erzincan denir denmez akla ilk gelen Erzincan tulumunu yemeden şehirden ayrılmayın. Bunun yanı sıra Erzincan mutfağına özgü diğer popüler lezzetler, Erzincan üzümü (cimin), şirden, kemah tuzu, eşkili, kesme çorba, yaprak sarma, su böreği ve kete. Erzincan’ın en ünlü festivalleri ise şöyle: Doğa Sporları Şenlikleri (Kemaliye’de mayıs ayında, Erzincan merkezde nisan ayında ve Kemah’ta haziran ayında), Bal Festivali (Refahiye’de ağustos ayında), Üzümlü Belediyesi Kültür Turizm ve Üzüm Festivali (eylül), Hıdır Abdal Sultan Şenliği (ağustos), Kayı Köyü Yayla Şenlikleri (ağustos) ve Çayırlı Aşık Davut Suları Anma Kültür Festivali (ağustos).

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Erzincan Havalimanı’ndan Erzincan şehir merkezine ulaşmak için belediye otobüslerini kullanabileceğiniz gibi daha konforlu bir ulaşım aracı olan taksileri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca havalimanından araç kiralayarak da kısa sürede şehir merkezine varabilirsiniz. Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek yaklaşık 10-15 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Halk Otobüsü: Erzincan Havalimanı geliş terminalinden kalkan ve direkt şehir merkezine giden özel halk otobüsleri var. Haftanın 7 günü ulaşım hizmeti veren bu halk otobüsleri Erzincan Belediyesi tarafından işletiliyor. Otobüslerin sefer saatleri, havalimanına inen uçaklara göre ayarlanıyor. Otobüs duraklarından birkaçı, yat limanı, otogar, şehir merkezi, tren garı, oteller ve tatil köyleri.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Erzincan Havalimanı terminal dışında 7/24 yolcularını bekleyen taksiler, hızlı ve güvenilir bir şekilde şehir merkezine ulaştırıyor. Havalimanı terminalinde durağı olan taksi şirketlerinden biri Eşot Taksi (04462143474) ve uçuşunuzdan önce ararsanız fiyatlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama: Erzincan Havalimanı’ndan dakikalar içerisinde kiralayabileceğiniz aracınızla şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminal binasında şubesi olan araç kiralama firmalarından bazıları, Avis (05462232422), Asis Oto Kiralama (05322090145) ve City 24 Rent A Car (04462263303). Bu firmalar ile ilgili fiyat araştırmanızı İnternet üzerinden yapabilir ve Erzincan Havalimanı’na varır varmaz da ön rezervasyonunuz sayesinde aracınızı teslim alabilirsiniz. Erzincan Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Erzincan şehir merkezine 10 dakikada gidebilirsiniz.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com