Ankara Bodrum Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ankara - Bodrum Tahmini Fiyatlar

Ankara Bodrum Uçuşu

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir içinde toplu ulaşım ne kadar gelişmişse şehirden havalimanına ulaşımlarda da o kadar gelişmiş ve yolculara birden çok farklı alternatif sunuluyor. Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na 7/24 ulaşım hizmeti veren bir ulaşım aracı tercih edecekseniz, taksileri kullanmanızı ya da araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Ulaşım süreniz ise en fazla 40 dakika. Buna ek olarak halk otobüslerini kullanarak da yaklaşık 110 dakikada Esenboğa Havalimanı’na varabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Halk Otobüsleri)

Şehir içinde en sık kullanılan toplu ulaşım aracı olan halk otobüsleri, Ankara şehir merkezinin en merkezi noktalarından Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşım hizmeti veriyor. 442-3 numaralı hattın otobüsleri hafta içi ve cumartesi günleri gece 24.00’ten akşam 23.30’a kadar ulaşımı sağlamakla birlikte ilk durak Aşti’den Esenboğa Havalimanı’na kadar toplam yolculuk süresi 110 dakika. Dolayısıyla uçuşunuzu kaçırmamak adına süreye dikkat etmelisiniz. 442-3 numaralı otobüsün Aşti’den sonraki durakları sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, AKM (Atatürk Kültür Merkezi) ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali (dış hatlar gidiş terminalinden de geçiyor). Halk otobüslerine tek kullanımlık kartlarla ya da AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Şehir içi ulaşımda taksiler toplu ulaşım araçları kadar tercih edilmese de şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşımda özellikle gece geç vakitlerde sıklıkla kullanılıyor. Taksiyle ulaşımda havalimanı taksileri kullanmanızı öneriyoruz. Havalimanındaki gibi bu taksiler şehir içinde beklemiyor, ancak bulunduğunuz noktaya Esenboğa Taksi firmasını (0 312 398 00 00 / 0 312 398 08 97-98) arayarak bir taksi çağırabilirsiniz. Havalimanı taksileri sabit fiyat tarifesi uyguluyor. 2018 yılı itibariyle İstanbul'da güncel taksi açılış ücreti 4 TL olup, kilometre başına 2,5 TL ücret alınmaktadır. Taksi ücretleri tüm İstanbul için geçerlidir. Gece ve gündüz tarifesi aynıdır.Ankara şehir merkezinden bineceğiniz taksiye 28 km uzaklıktaki Esenboğa Havalimanı’na ulaştırması için yaklaşık 80 TL ödemeniz gerekiyor. Trafik yoğunluğuna ve taksiye nereden bindiğiniz göre bu fiyat artabilir ya da azalabilir.

Ankara’da asla kaybolmam, yollarını adım gibi biliyorum diyorsanız, o zaman sizin için en pratik ulaşım yöntemi araç kiralamak. Çünkü ne toplu ulaşım aracı beklemek, bilet almak ne de taksi çağırmak zorunda kalırsınız. Hem şehir içinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan araç kiralama firmaları, Payless, Eco Rent A Car, Div Rent A Car, Thrifty, Garenta, Sixt, Avis, Budget, Central, National, Europcar, Hertz, Rent Go ve Almira. Şehir içinden kiralayacağınız araçlar ortalama 35-40 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na varabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın ana havalimanı olan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), şehir merkezinin 28 km kuzeyinde konumlanıyor. Aykurt ve Çubuk ilçe sınırlarında yer alan havalimanı, tıpkı İstanbul Atatürk ve İzmir Adnan Menderes havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. 1955 senesinden beri taşımacılık hizmeti veren Esenboğa Havalimanı terminalinde (iç hatlar ve dış hatlar aynı terminalde) klinik, eczane, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, çeşitli bankalara ait ATM'ler, Fast Food restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayisi, marketler, hediyelik eşya dükkanları, duty free mağazaları, seyahat acenteleri, CIP ve VIP salonları, turizm ofisleri, araç kiralama firmaları vb. hizmetler bulunuyor. Yılda 10 milyon yolcu kapasitesi bulunmakla birlikte Türkiye’deki iç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu ilk havalimanı olma unvanına sahip. 2016 istatistiklerine göre havalimanının hizmet vermiş olduğu toplam yolcu sayısı 11,5 milyonun üzerinde.

 

 

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Muğla’nın en çok ziyaretçi çeken şehirlerinden Bodrum ile Milas arasında konumlanan Milas-Bodrum Havalimanı’na indiğinizde birden çok ulaşım aracıyla karşılaşacaksınız. Türkiye’nin diğer birçok havalimanında olduğu gibi bu havalimanı için de Havaş otobüsleri hizmet veriyor. Ayrıca Muttaş otobüslerini de kullanabilirsiniz. Daha konforlu ulaşım için havalimanı taksilerinden birine binebilir ya da havalimanından aracınızı kiralayarak Bodrum ya da Milas şehir merkezine kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş ve Muttaş Otobüsleri)

Havaş Otobüsleri: Milas-Bodrum Havalimanı’ndan kalkan ve doğrudan Bodrum şehir merkezi ve Otogar’a giden Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Bodrum Havaş otobüsünün servis güzergâhı, Milas-Bodrum Havalimanı, Güvercinlik, Torba yolu ve Otogar. Yolcu indirme noktaları ise, Güvercinlik, Hotel Etap Altınel, Hotel Blue Dreams, Hotel Samara Yolu ve Torba Yolu. Bodrum Havaş otobüsünün toplam yolculuk süresi 45 dakika, ancak trafik yoğunluğuna göre bu süre değişiyor. Tek binişlik bilet ücreti ise 15 TL (2017). Bunun dışında Milas şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Didim Havaş otobüslerine binebilir. Didim otobüslerinin güzergahı, Milas-Bodrum Havalimanı, Milas, Selimiye, Bafa, 0955 nolu Devlet Karayolu, İnönü Bulvarı, 19 Mayıs Caddesi ve Didim Şehirlerarası Otogarı. Yolcu indirme noktaları ise Akbük İmpet Petrol Ofisi, Didim Belediyesi karşısı, Didim Şehirlerarası Otogarı?. Didim Havaş otobüslerinin yolculuk süresi 90 dakika ve tek binişlik bilet ücreti de 27 TL. Bu otobüsler hafta içi ve hafta sonu sabah 08.30’dan 21.45’e kadar her 2 saatte bir hizmet veriyor.

Muttaş Otobüsleri: Tıpkı Havaş otobüsleri gibi Milas-Bodrum Havalimanı ile Bodrum Otogarı arasında sefer düzenleyen ve Muttaş A.Ş. tarafından işletilen otobüsler konforlu bir ulaşım hizmeti veriyor.  Muğla Belediyesi toplu taşıma otobüsleri, kamu hizmetinde olduğu için Havaş otobüslerine göre fiyat olarak çok daha uygun. Muttaş otobüsleri ile Menteşe olarak da bilinen Muğla Merkez Otogarı’na ya da Bodrum Otogarı’na gidebilirsiniz. Muttaş otobüslerinin sefer saatleri Milas-Bodrum Havalimanı’na inen uçak sayısına göre değişebiliyor. Sabah 08.15’ten akşam 23.45’e kadar (cuma ve cumartesi günleri gece 01.30’a kadar) seferleri olan Havalimanı-Menteşe otobüslerinin tek binişlik ücreti (2017) 17.50 TL. Yatağan Otogar’a gidecekseniz 15 TL, Milas Üç Yol’a 10 TL, Bodrum Otogar’a 15 TL ödemelisiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Bodrum Airport Taxi ile havalimanından Bodrum’a, Milas’a ve Muğla’nın diğer ilçelerine gidebilirsiniz. Günün 24 saati hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti veren havalimanı taksiler, sabit fiyat tarifeleri uyguluyorlar. Mesela 2017 güncel haliyle Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a taksiyle gitmek 50-60 TL iken, Dalaman 320 TL, Fethiye 380 TL, Göcek 240 TL, Torba & Bodrum 115 TL, Ortakent ise 145 TL tutuyor. Bunun dışında özel taksilerden birini tercih edecekseniz, bu fiyatın daha aşağısı ya da yukarısı olabileceğiniz hatırlatalım.

Araç Kiralama: Milas-Bodrum Havalimanı’ndan araç kiralamak oldukça pratik ve ekonomik bir yöntem. Havalimanının iç hatlar terminalinde hizmet veren araç kiralama şirketleri, Avis, Hertz, Budget, Garenta, Europcar, Neyzencar, Erboy, Sixt, Billet, Enterprise ve Circular. Dış hatlar terminalinde ise Garenta araç kiralama firması bulunuyor. Havalimanından çok kısa bir sürede araç kiralayabilir ve yaklaşık 25 dakikada Milas’a ya da 40-45 dakikada Bodrum şehir merkezine varabilirsiniz.

Transfer: Bir diğer seçenek olarak, bazı hava yolu şirketlerinin transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. AtlasGlobal hava yolu şirketinin transfer hizmetleri, Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Otogar’a ve Muğla Merkez’e ulaştırıyor. Pegasus Havayolları ve Onur Air şirketlerinin ise havalimanından direkt Bodrum Otogar’a ulaşım hizmeti mevcut.

Bodrum Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Ankara Bodrum Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Kırıkkale Gezi Rehberi

15 April 2020

Kırıkkale Gezi Rehberi

Kırıkkale Gezi Rehberi Orta Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale, adeta diğer bö...

Devamı
Karabük Gezi Rehberi

31 March 2020

Karabük Gezi Rehberi

Karabük Gezi Rehberi Karabük, sahip olduğu derin kanyonları, sayısız tarihi evleri, mağ...

Devamı
Ankara Esenboğa Havaalanı

25 December 2019

Ankara Esenboğa Havaalanı

Ülke/Şehir: Türkiye Ankara Esenboğa Açılış Tarihi: 1995 Şehir Merkezine Uzaklık...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.