Sinop Uçak Bileti

  

  

Bilet Tipi:  
Uçuş Ara
Uçak Bileti Tüm Kartlara 9 Taksit

Sinop

 Sinop - İstanbul 21 Ağu 2018 280,99₺   Sinop - İstanbul 10 Haz 2018 147,99₺   Sinop - İstanbul 30 May 2018 147,99₺   Sinop - İstanbul 12 Eki 2018 147,99₺   Sinop - Antalya 01 Eki 2018 320,98₺   Sinop - İstanbul 25 May 2018 147,99₺   İstanbul - Sinop 20 Haz 2018 147,99₺   İstanbul - Sinop 07 May 2018 114,99₺   İstanbul - Sinop 10 Ağu 2018 230,99₺   İstanbul - Sinop 15 Mar 2018 99,99₺   İstanbul - Sinop 12 Tem 2018 280,99₺   İstanbul - Sinop 13 Tem 2018 280,99₺ 

Sinop Hakkında

Karadeniz Bölgesi’ndeki en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Sinop, bölgedeki en doğal liman kenti. Yıllar boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Sinop’ta ne yana baksanız yemyeşil ormanlar, parklar, yaylalar bulunuyor. Anadolu’nun kuzeyinde yer alan Sinop, Boztepe Yarımadası’na konumlanıyor. Geneline Karadeniz ikliminin hakim olduğu Sinop’ta yaz aylarında sıcaklık ortalama 34 derece iken, kışın termometreler -7 derecede seyrediyor. Gerek deniz yolu gerekse kara yolu ile ulaşabileceğiniz Sinop’a hava yoluyla da aktarmasız olarak gitmek mümkün.

Konaklama olarak birden çok alternatifle karşılaşacağınız şehirde Meydan Mahallesi veya Ada Mahallesi’ni tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra deniz kenarında konaklamak isteyenlerse Hamsilos Koyu’ndaki otelleri araştırabilir. Sinop şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım araçları otobüs ve minibüsler. Bunun yanı sıra taksiyle de dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Şehre kara yoluyla ulaşmak isteyenler, şehir merkezine 6 km uzaklıktaki Otogar’a ulaştıktan sonra taksiye binerek merkeze gelebilir.

Sinop’ta gezilecek yerler listenizi oluştururken bu yerlere de mutlaka göz atın: 2001 yılında açılan Etnografya Müzesi (pazartesi hariç her gün açık), 25 metre yüksekliğindeki Sinop Kalesi, Sinop Tarihi Cezaevi (giriş ücreti 5 TL), Balatlar Kilisesi, İnaltı Mağarası, Hamsilos Koyu vb. Karadeniz’in en alımlı şehri Sinop’a geldiğinizde muhtemelen ilk dikkatinizi çeken şey, muhteşem kahvaltı sofraları ve leziz yemekleri olacak. Sinopluların “kulak” olarak adlandırdığı meşhur Sinop mantısı, kuymak, mısır çorbası, içli tava, nokul, mısır pastası, prenses tatlısını tatmadan Sinop turunuzu sonlandırmayın. Sinop’taki en ünlü restoranlar, Teyze’nin Yeri Mantı Salonu, Şen Pastanesi, Tini Mini, Okyanus Balık Evi, Barınak Kafe, Tarihi Yalı Kahvesi.

Yaz aylarında daha hareketli olan Sinop gece hayatı, genellikle bar ve canlı müzik yapılan kafelerden oluşuyor. Kıyı Bar, Efes Pub, Rota Bar, Kale Bar gibi yerler Sinop’un en eğlenceli mekanlarından sadece birkaçı. Sinop’ta alışveriş yapmak isteyenlerse Metropol Alışveriş Merkezi, Perşembe Pazarı, liman bölgesindeki hediyelik eşya dükkanlarına gidebilir. Hediyelik eşya olarak da bu şehrin kültürel özelliklerini vurgulayan el işi ürünleri düşünebilirsiniz. Sinop’taki en ünlü festival ve kültürel etkinlikler,  Sinop Festivali (temmuz), Ayvancık Kültür Festivali (25-27 Temmuz), Karakucak Güreşleri ve Kebap Festivali (Dikmen Saray Köyü – 21 Temmuz), Sinop’un Türk Hakimiyetine Girişi (3 Ekim), Hıdırellez Şenlikleri (6 Mayıs) ve Yaz Şenlikleri (2-4 Ağustos).

Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Sinop şehir merkezinden yalnızca 8 km uzaklıkta yer alan Sinop Havalimanı’na vardığınız zaman birden çok ulaşım yöntemiyle karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Bunlardan ilki olan havalimanı servisleri Türk Hava Yolları tarafından işletiliyor ve yolculara güvenilir bir hizmet veriyor. Bir diğer ise dolmuşla şehre ulaşmak. Konfor ve zaman faktörleri sizin için önemliyse eğer Sinop Havalimanı’ndan araç kiralamanızı ya da taksiye binmenizi öneriyoruz. Sinop Havalimanı’ndan Sinop şehir merkezine ulaşmak, maksimum 10 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları (Havalimanı Servisi ve Dolmuş)

Havalimanı Servisi: Türk Hava Yolları’nın Sinop Havalimanı’na düzenlediği her uçuş için ayrı olarak havalimanı servisi var. İrtibat telefonu 03682715628 olan THY havalimanı servisleri, sadece 5 TL karşılığında Sinop şehir merkezine ulaştırıyor. Şehir merkezindeki PTT, Otogar, Sinop Cezaevi ve TOKİ duraklarından geçen havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Dolmuş: Sinop Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında bulunan dolmuş duraklarından hareket eden minibüsler Sinop2un en merkezi noktalarına direkt ulaşım hizmeti veriyor. Fiyat olarak da diğer ulaşım araçlarına göre daha ucuz olan dolmuşlarla Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezinde yer alan Sinop Şehirlerarası Otogarı, Sinop Cezaevi ve TOKİ konutları gibi yerlere gitmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Sinop Havalimanı, şehir merkezinden sadece 8 km uzaklıkta konumlandığı için taksi kullanmak çok da pahalı bir ulaşım yöntemi değil. Günün her anı kullanılabilir olduğu için de birçok yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Sinop Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiyle 7-8 dakika içerisinde Sinop şehir merkezine varmanız muhtemel. Havalimanı bünyesinde çalışan ve 7/24 sabit fiyat tarifesi uygulayan taksi şirketine ulaşmak için 05426473159’u arayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Sinop Havalimanı, Türkiye’nin diğer havalimanlarına göre daha küçük kapasitede olduğu için haliyle havalimanı terminalinde çok sayıda araç kiralama şirketi var. Bu şirketleri daha önceden araştırıp birini seçtikten sonra ön rezervasyon yaptırmanız faydanıza olur. Havalimanına gelen turistlerin çoğu Enterprise (05385465757) şirketini tercih ediyor çünkü uluslararası güvenilir bir marka. Sinop Havalimanı’ndan kiraladığınız araçla 8-9 dakikada Sinop şehir merkezine varabilir ve oradan da navigasyon yardımıyla konaklayacağınız otele gidebilirsiniz.

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com