Kahramanmaraş Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kahramanmaraş Uçuşu

Kahramanmaraş Hakkında

Eski adıyla Maraş, Türkiye’nin en tarihi ve otantik şehirlerinden biri. Ülkemizin 18. kalabalık ülkesi olma özelliğini taşıyan Kahramanmaraş’a 5 Nisan 1925 tarihinde TBMM tarafından İstiklal Madalyası verildi. Bu nedenle de Türk tarihinde ayrı bir önemi olan Kahramanmaraş’ı gezerken birçok bilgi edineceğinize şüpheniz olmasın. Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Kahramanmaraş’ın komşu illeri, Gaziantep, Adana, Sivas, Kayseri, Malatya ve Adıyaman. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kahramanmaraş genelinde en soğuk geçen ay ocak ayı (3-4 santigrat deRece), en sıcak ay ise temmuz (37-39 santigrat derece). İlkbahar ya da sonbahar aylarında Kahramanmaraş’ı hiç bunalmadan ya da üşümeden gezebilirsiniz.

Kara yolu, hava yolu ve demiryoluyla çok rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz Kahramanmaraş’a Türkiye’nin birçok ilinden özel araç, otobüs veya trenle gelebileceğiniz gibi uçakla ulaşımı da tercih edebilirsiniz. Konya, Karaman, Hatay, Mersin, Mardin ve Adana’dan trenle de ulaşmanız mümkün. Elbistan, Göksun, Onikişubat ve Pazarcık ilçelerinin konaklama açısından daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Lüks şehir otellerinden, mütevazı pansiyon ve butik otellere kadar her bütçeye hitap eden Kahramanmaraş otellerini İnternet üzerinden araştırabilirsiniz. Şehrin hemen hemen her noktasına ulaşabileceğiniz otobüsler Kahramanmaraş Belediyesi tarafından işletiliyor. Her gün sabah 06.00’dan akşam 23.00’e kadar sık aralıklarla seferleri olan otobüslerle şehri gezmek çok pratik.

Kahramanmaraş’ta mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler, Minyatür Kahramanmaraş Kurtuluş Müzesi, Bayrak Anıtı, Yeraltı Çarşısı, Dijital Kurtuluş Müzesi, Katip Han, Başkonuş Yaylası, Kahramanmaraş Müzesi, Lunapark, Yavşan Yaylası, Ashab-ı Kehf, Taş Medrese, Ulu Camii, Kahramanmaraş Kalesi, Ekinözü İçmeleri, Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Abdülhamid Han Camii ve Kapalı Çarşı. Kahramanmaraş’ta alışveriş demek yaşam biçimi demektir. Hediyelik eşya konusunda hiç zorlanmayacağınız bir şehir olan Kahramanmaraş’tan sevdiklerinize ve kendinize postal, kırmızıbiber, dekoratif eşyalar, tarhana, fıstık ezmesi, pestil sucuğu, bakır eşyalar, geleneksel ayakkabı vb. Şehrin en popüler alışveriş mekanları, Piazza AVM, Arneila AVM, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Çinili Çarşı, Kapalı Çarşı.

Kahramanmaraş mutfağına özgü en sevilen lezzetler arasında tarhana, ekşili çorba, Maraş paçası, yoğurtlu döğmeli çorba, döğmeli mercimekli çorba, simit köftesi, yavan köfte, yoğurtlu köfte, sömelek köfte, içli köfte, ekşili aya köftesi, keşk aşı, Maraş pilavı, çökelekli börek, bayram çöreği, fıstık ezmesi, un sucuğu, pestil ve hapısa. Şehirdeki en popüler restoranlar ise şöyle: Saray Kebabı, Efendioğlu, Küçük Ev Lokantası, Veranda Cafe & Restaurant, Osmanlı Paça & Döner Salonu, Aspava Lokantası, Fidan Kardeşler Lokantası, Kavurmacı Serdar Usta ve Şefler Künefe. Kahramanmaraş’ın en çok katılımcısı olan festivalleri, Kar Festivali (ocak), Uludaz Uğur Böcekleri Festivali (haziran), Kahramanmaraş Tarım, Sanayi, ve El Sanatları Fuarı (ağustos), Karakucak Güreş Festivali (Afşin ve Göksün ilçelerinde ayrı ayrı kutlanıyor) – eylül.    

Kahramanmaraş'a Ne Zaman Gidilir

Kahramanmaraş, son dönemlerde kış mevsimlerinde de rağbet görmeye başlamış kentlerinizden birisidir. Bunun nedeni son yıllarda bu bölgeye kurulan kayak merkezidir.

Deniz turizmi olmadığından daha çok kış sporları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri sebebiyle de kültürel turizm açısından uygun bir bölgedir. Bu durumlar göz önüne alındığında Kahramanmaraş'a Ne Zaman Gidilir diye baktığımızda kış sporları için Ocak ve Şubat ayları, kültür turizmi içinse bahar ayları en uygun zamanlardır.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Kahramanmaraş il merkezinden sadece 5 km uzaklıkta yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na vardığınızda araç kiralayabilir ve konforlu bir şekilde şehre gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra havalimanı geliş terminali önünden kalka belediye otobüsleriyle de kısa sürede ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Daha konforlu ve pratik bir ulaşım içinse taksileri kullanabilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan Kahramanmaraş şehir merkezine ulaşmak en fazla 15 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Belediye Otobüsü: Kahramanmaraş Belediyesi’nin sadece Kahramanmaraş Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlayan otobüs seferleri mevcut. Bu otobüsler havalimanı geliş terminalinin önünden kalkıyor ve direkt olarak Kahramanmaraş’a götürüyor. Havalimanından Kahramankart satın alırsanız eğer Kahramanmaraş tatiliniz boyunca tüm toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Kahramankart sahipleri her toplu taşıma aracına bindiğinde 2,10 TL’lik bir ücret ödüyor. Ayrıca 2. binişlerde de %50 indirim uygulanıyor. Kişiselleştirilmiş ve tam kart olarak 2 farklı çeşit olan Kahramankart oldukça kullanışlı. Tam kartlar her bayide 5 TL’ye satılıyor ve yükleme yaptırabiliyorsunuz. Kişiselleştirilmiş kart ise genellikle Kahramanmaraş yerlileri veya şehirde uzun süre kalacakların tercih ettiği bir kart. Buna ek olarak Kahramankart’ınızda ne kadar para olduğunu ve Kahramanmaraş belediye otobüslerinin güzergah ve sefer saatlerini takip edebileceğiniz mobil uygulama bile var. Bu arada 3 biniş hakkı veren 10 TL değerindeki kullan at biletlerden de alabilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan bineceğiniz belediye otobüsüyle şehir merkezine 10 dakikada varabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Kahramanmaraş Havalimanı terminalinden hareket eden ve günün her anı güvenilir ulaşım hizmeti veren havalimanı taksileri doğrudan Kahramanmaraş şehir merkezine ulaştırıyor. Toplam yolculuk süresi ise yalnızca 8 dakika. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan havalimanı taksiye binerseniz, 18-22 TL ödeyerek Kahramanmaraş şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı taksinin iletişim numarası: 05456090440.

Araç Kiralama: Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezinden 5 km uzaklıkta yer aldığı için sadece şehre ulaşmak için araç kiralamak karlı olmayabilir. Dolayısıyla Kahramanmaraş’ta kalacağınız süre boyunca kiralayacağınız araçla gezmek isterseniz gayet makul olabilir. Kahramanmaraş Havalimanı terminalinde çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama firması var: Erşan Rent A Car (03442242343), Tayfun Oto Kiralama (03442313435), Auto46 (03442252424), Keten Oto Kiralama (03442238077), Filo (03442252424) ve Çınar Rent A Car (08503044646). Kahramanmaraş Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Kahramanmaraş şehir merkezine 5-10 dakikada gidebilirsiniz.

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir içi ulaşımın oldukça gelişmiş olduğu ve toplu taşıma araçlarının sıklıkla tercih edildiği Kahramanmaraş’ta havalimanına gitmek için araç kiralayabilir, konakladığınız otelin veya hava yolu firmasının transfer hizmetlerinden faydalanabilir, belediye otobüslerini kullanabilir ya da taksiye binebilirsiniz. Kahramanmaraş şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmekse 10-15 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Belediye Otobüsü: Kahramanmaraş Belediyesi’nin Kahramanmaraş şehir merkezi ile havalimanı arasında direkt ulaşımı sağlayan otobüs seferleri var. Bu belediye otobüsleri şehir merkezinden hareket ediyor ve doğrudan Kahramanmaraş Havalimanı’nın gidiş terminaline götürüyor. Şehir merkezindeki turist danışma ofislerinden veya diğer yerlerden Kahramankart alırsanız şayet Kahramanmaraş tatiliniz boyunca tüm toplu taşıma araçlarına binme hakkı elde edersiniz. Kahramankart sahibi olan herkes toplu taşıma araçlarından herhangi birine bindiğinde 2,10 TL tutarında bir ücret ödüyor. Ayrıca 2. binişinizde de %50 indirim hakkından faydalanabilirsiniz. 5 TL ücretindeki tam kartlara her bayiden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kahramankart’ınızda ne kadar para olduğunu ve Kahramanmaraş belediye otobüslerinin güzergah ve sefer saatlerini kolaylıkla görebileceğiniz mobil uygulama da bulunuyor. 3 biniş hakkı veren 10 TL’lik kullan at biletleri de tercih edebilirsiniz. Kahramanmaraş şehir merkezinden bineceğiniz belediye otobüsüyle Kahramanmaraş Havalimanı’na 10 dakikada varabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Şehir içi ulaşımda en çok tercih edile ulaşım araçlarından biri olan taksiler ile Kahramanmaraş Havalimanı’na ulaşmak çok kolay. Özellikle 05456090440 numarasını arayarak bulunduğunuz noktaya havalimanı taksi çağırırsanız, daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kahramanmaraş şehir merkezinden taksiyle Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek yaklaşık 8 dakika sürüyor ve ücreti de ortalama 18-22 TL arasında değişiyor.

Araç Kiralama: Kahramanmaraş şehir merkezindeki araç kiralama firmalarının çoğunun bir şubesi de Kahramanmaraş Havalimanı’nda bulunuyor. Bu nedenle şehir merkezinden kiralayacağınız aracı uçuşunuzdan önce Kahramanmaraş Havalimanı’nda kolaylıkla teslim edebilirsiniz. Bu araç kiralama firmalarından bazıları; Erşan Rent A Car (03442242343), Tayfun Oto Kiralama (03442313435), Auto46 (03442252424), Keten Oto Kiralama (03442238077), Filo (03442252424) ve Çınar Rent A Car (08503044646). Kahramanmaraş il merkezinden kiralayacağınız araçla Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek maksimum 7-8 dakika sürecektir.

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında

DHMİ tarafından işletilen Kahramanmaraş Havalimanı, Kahramanmaraş şehir merkezinden 5 km uzaklıkta konumlanıyor. 40 araç kapasiteli otopark, VIP salonları ve kafeler, sağlık hizmetleri, araç kiralama ve transfer hizmetleri, market, yeme içme yerleri vb. hizmetlerin bulunduğu Kahramanmaraş Havalimanı, 2015 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 220 bini geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. 1996 senesinde inşa edilen Kahramanmaraş Havalimanı’na İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları ise Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus Havayolları.

Kahramanmaraş Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kahramanmaraş Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.