Kütahya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kütahya Kalkışlı En Ucuz Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Son Satış 50 dakika önce

Kütahya Uçuşu

Kütahya Hakkında

Antik çağlarda Kotiaeion olarak bilinen Kütahya’nın tarihi yapılarına, doğal güzelliklerine, dünyada eşi benzeri görülmemiş çini ve porselenlerine, anıtlarına, han ve saraylarına, müzelerine, kısacası göreceğiniz her şeye hayran kalacaksınız. Toplamda 12 ilçeden (Tavşanlı, Simav, Hisarcık, Şaphane, Pazarlar, Gediz, Emet, Dumlupınar, Domaniç, Çavdarhisar, Aslanapa, Altıntaş) meydana gelen Kütahya, ziyaretçilerine bambaşka bir deneyim yaşatan bir şehir. Karasal iklim ve ılıman iklimin etkilerinin görüldüğü Kütahya genelinde kış ayları soğuk ve oldukça yağışlı geçiyor. Yaz ayları ise inanılmaz sıcak ve kurak. Bu nedenle Kütahya’yı ziyaret etmek için ilkbahar ya da sonbahar aylarını tercih etmenizde fayda var.

Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Afyon, Bilecik, Manisa ve Uşak ile sınırlarını paylaşan Kütahya, mükemmel konumu ile Türkiye’nin hemen hemen her noktasından ulaşılabilir bir kent. İstanbul’dan 360 km, Afyon’dan 96 km, Bursa’dan 182 km, Eskişehir’den 78 km, Ankara’dan 310 km ve İzmir’den ise 334 km uzaklıkta konumlanan Kütahya’ya Türkiye’nin dört bir yanından şehirlerarası otobüsle gelebilirsiniz. Daha hızlı bir ulaşım yöntemi tercih edecekler ise Düsseldorf, İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı uçuşlardan birini tercih edebilir ve hiç aktarma yapmadan Kütahya’nın Altıntaş ilçesindeki Zafer Havalimanı’na ulaşabilir. Konaklama olarak birden çok alternatif sunan Kütahya’da şehir otelleri Kütahya Merkez’de daha bütçe dostu butik oteller ve pansiyonlar ise diğer ilçe merkezlerinde bulunuyor. Kütahya’da oteller bölgesi olarak bilinen belli başlı yerler, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı ve Atatürk Bulvarı. Kütahya’da kaç gün kalacağınız fark etmeksizin, toplu taşıma araçlarıyla ulaşımınızı kolay ve pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Özel halk otobüsleri, minibüs ve dolmuşlardan oluşan Kütahya toplu taşıma araçları oldukça konforlu ve de ekonomik. Şehir içinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan ortak bir bilet sistemi de var.

Kütahya’da yapılacak aktiviteler listenizi hazırlarken önerilerimizi de göz önünde bulundurabilirsiniz: Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı’nda yürüyüşe çıkın ve doğayla iç içe bir gün geçirin. Aizanoi Antik Kenti’ni ziyaret edin ve binlerce yıl öncesinde bu topraklarda yaşayanlar hakkında daha fazla bilgi edinin, o atmosferi hissedin. Frig Vadisi’ni yakından görün. Kütahya Kalesi’ne çıkın ve şehri panoramik olarak izleyin. Dönenler Mevlevihanesi’ni ziyaret edin. Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi’ndeki eserleri inceleyin. Dumlupınar Şehitliği’ne gidin. Kütahya’da gezilecek diğer yerler: Kütahya Çini Müzesi, Kossuth Evi Müzesi (Macar Evi), Kütahya Arkeoloji Müzesi ve Kütahya Çinili Camii. Kütahya’dan alışveriş yapacaklara ilk tavsiyemiz, çini ve porselenleri uçakla ya da otobüsle gideceğiniz yere güvenilir şekilde taşımak için satıcıdan o şekilde paketlemelerini rica edebilirsiniz. Kütahya Çiniciler Çarşısı’nı gezebilir ve yemenicilik, nalbantlık, tabakçılık, hasırcılık, çinicilik vb. kültürümüzün bir parçası olan ancak ne yazık ki unutulmaya yüz tutmuş zanaatları yakından gözlemleyebilirsiniz. AVM tarzında bir yer gezmek isterseniz de Sera Kütahya tam size göre! Bu alışveriş merkezinde takı, aksesuar, giyim, teknoloji ve hediyelik eşyaya dair hemen hemen her şeyi bir arada bulabilirsiniz.

Kütahya mutfağının olmazsa olmazı lezzetler, göveç, yoğurtlu çorba, kızılcık tarhanası, miyane çorbası, ilebada dolması, etli yaprak sarma, göveçli pilav, zerdeli pilav, mercimekli pilav ve gül şerbeti. Şehirdeki en popüler restoranlar ise şöyle: Şirin Sucuk Kütahya, Osmanlı Kebap, Saklı Dünya Restoran, Meşhur Acar Karavan, Meşhur Konyalı, Star Gözleme ve Antre Gurme. Kütahya’da gerçekleşen ve katılımcısı en çok olan popüler festivaller, Fetih Kutlamaları ve Bahar Bayramı (6 Mayıs), 18. Ulusal Simav Eynal Kaplıcaları Şairler Şöleni (17-19 Mayıs), Domaniç Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri (2-3 Haziran), Şaban Dede Leblebi ve Bahar Festivali (haziran ayının 1. haftası), Linyit Kültür Sanat Festivali (29-30 Haziran), Geleneksel Gediz Tarhana Festivali (1-10 Ağustos), Kültür Festivali (24-25 Ağustos), Simav Geleneksel Panayırı (26 Ağustos-4 Eylül), Tavşanlı Leblebi ve Kömür Festivali (30 Ağustos-3 Eylül), Emet Bor, Kültür ve Termal Turizm Festivali (30 Ağustos-5 Eylül), Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri (2 Eylül) ve Geleneksel Hisarcık Kültür ve Sanat Festivali (10-20 Eylül).

Kütahya'ya Ne Zaman Gidilir

Kütahya Ege bölgesinde yer almasına rağmen Ege illerine göre iklimi oldukça farklıdır. Kütahya2’nın denizden uzak olmasından kaynaklı İç Anadolu’ya hâkim karasal iklim etkileri daha fazla görülür.

Kütahya2ın doğu kesiminde soğuk ve kurak bir hava hâkimdir. Fakat batı kesiminde bu hava koşulları daha ılımandır. Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır ve Ocak ise en soğuk ayıdır. Kış mevsiminde toplam 20 gün karlı hava görülmektedir. Kütahya kültürel turizmi ile ön plana çıktığından, Kütahya'ya Ne Zaman Gidilir diye bakıldığında en ideal mevsim ilkbahar olarak karşımıza çıksa da yazın da kuzey yönünden gelen serin rüzgârlar sebebiyle de sıcaklardan bunalmadan bu kenti keşfetmeniz mümkün.

Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Zafer Havalimanı, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin ortak havalimanı olduğu için bu dört ilin merkezine de ulaşmak genellikle otobüs veya özel ulaşım araçlarıyla sağlanıyor. Zafer Havalimanı’ndan 41 km uzaklığındaki Kütahya şehir merkezine gitmek için özel turizm firmalarının bünyesinde hizmet veren havalimanı servislerine binebilir ya da taksileri kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Zafer Havalimanı’ndan araç kiralamak. Zafer Havalimanı’ndan Altıntaş ilçe merkezine 10 dakika, Kütahya şehir merkezine 50 dakika, Uşak’a 1,5 saat, Afyonkarahisar’a 1 saat ve Eskişehir’e de 1,5-2 saatte ulaşmanız mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Havalimanı Servisi, Araç Kiralama, Transfer)

Havalimanı Servisi: Sözler Turizm firmasının havalimanı servisleri Zafer Havalimanı varışlı tüm uçuşlar için sefer düzenliyor ancak sadece Zafer Havalimanı ile Uşak şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlıyor. Ayrıntılı bilgi için zaferhavaalaniservis.com sitesini ziyaret edebilir ya da 02762273366 numarasını arayabilirsiniz. Bir diğer havalimanı servisiyse Zafer Havalimanı ile Afyonkarahisar arasındaki ulaşımı sağlayan Kanatoğulları turizm firmasının araçları. Ayrıntılı bilgi için kanatogullari.com sitesine bakabilir ya da 02722144720’yi arayabilirsiniz.

Taksi: Zafer Havalimanı geliş terminalinden dışarı adımınızı atar atmaz çok sayıda taksiyle karşılaşmanız muhtemel. Bu taksi firmalarının bir kısmı şehirlerarası (Kütahya-Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir) ulaşım hizmeti verirken, bir kısmı da sadece Kütahya şehir merkezine ya da Altıntaş gibi Kütahya’nın diğer ilçelerine götürüyor. Zafer Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiyle Kütahya şehir merkezine gitmek için ödeyeceğiniz ücret 89-110 TL ve toplam yolculuk süresi 40 dakika. Altıntaş ilçe merkezine taksiyle gitmekse 14-17 TL’ye mal oluyor ve ulaşım süresiyse sadece 7 dakika. Afyon merkeze taksiyle gitmek için 110-140 TL (1 saat) VE Eskişehir merkeze gitmek içinse 230-280 TL (1 saat 40 dakika) gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Gece gündüz sabit fiyat tarifesi uygulayan Zafer Havalimanı taksileri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için arayabileceğiniz iletişim numaraları: 05467342815 ve 05322604703. Bunun yanı sıra Altınaş’a gidecek yolcular bu taksi firmalarından birini arayıp havalimanına taksi çağırabilir: Taksi Kütahya (05355535420), Konak Taksi (02742163674), Has Taksi (02742161543), Çinigar Taksi (02742251399), İstasyon Taksi (02742162339), Çınar Taksi (02742161141), Dilek Taksi (02742161313), Kütahya Taksi Zümrüt (05492740092), Kemer Taksi (02742162000) ve Kütahya Taksi (05378764545).

Araç Kiralama: Zafer Havaliamnı terminalinde çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama firması bulunmadığı için fiyat anlamında ön bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Kütahya Zafer Havalimanı’na gelen yolcuların büyük bir çoğunluğu Zafer Havalimanı Rent A Car (05323746335) firmasını tercih ediyor. Diğer firmalar için havalimanının İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Zafer Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla D650 yolu üzerinden Kütahya şehir merkezine varma süreniz maksimum 45 dakika.

Şehir merkezinden Zafer Havalimanı’na nasıl gidilir?

Kütahya şehir merkezi, Altıntaş ilçe merkezi, Afyonkarahisar, Uşak veya Eskişehir’den direkt olarak ulaşabileceğiniz Zafer Havalimanı’na ulaşımı sağlayan herhangi bir toplu taşıma aracının olmaması nedeniyle ya özel havalimanı servislerini ya da taksi veya araç kiralama hizmetlerinden faydalanmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Altıntaş ilçe merkezinden 10 dakika, Kütahya şehir merkezinden 50 dakika, Uşak’tan 1,5 saat, Afyonkarahisar’dan 1 saat ve Eskişehir’den de 1,5-2 saatte ulaşabileceğiniz Zafer Havalimanı’na taksiyle gitmek biraz pahalı olabilir. Bunun yerine havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Havalimanı Servisi, Araç Kiralama, Transfer)

Havalimanı Servisi: Sözler Turizm firmasının havalimanı servisleri Zafer Havalimanı kalkışlı tüm uçuşlar için sefer düzenliyor ancak sadece Uşak şehir merkezi ile Zafer Havalimanı arasındaki ulaşımı sağlıyor. Ayrıntılı bilgi için zaferhavaalaniservis.com sitesini ziyaret edebilir ya da 02762273366 numarasını arayabilirsiniz. Bir diğer havalimanı servisiyse Afyonkarahisar şehir merkezi ile Zafer Havalimanı arasındaki ulaşımı sağlayan Kanatoğulları turizm firmasının araçları. Ayrıntılı bilgi için kanatogullari.com sitesine bakabilir ya da 02722144720’yi arayabilirsiniz.

Taksi: Zafer Havalimanı’na taksiyle gitmek biraz pahalı çünkü aradaki mesafe oldukça fazla. Bunun yerine bir başka yolcu veya yolcularla taksiyi paylaşımlı olarak kullanabilir ve bu sayede de daha uygun fiyata taksiyle yolculuk yapabilirsiniz. Kütahya şehir merkezinden bineceğiniz taksiyle 89-110 TL karşılığında ve sadece 40 dakikada Zafer Havalimanı’na ulaşmanız mümkün. Taksiye Altıntaş ilçe merkezinden binecekseniz eğer sizden talep edecekleri ücret ortalama 14-17 TL ve ulaşım süresiyse 7 dakika. Son olarak da Afyon merkezden 110-140 TL (1 saat) ve Eskişehir merkezden ise 230-280 TL (1 saat 40 dakika) karşılığında taksiyle Zafer Havalimanı’na konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gece gündüz sabit fiyat tarifesi uygulayan havalimanı taksileri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için arayabileceğiniz iletişim numaraları: 05467342815 ve 05322604703. Kütahya’da veya çevre illerde her nerede olursanız olun, istediğiniz zaman bu taksi firmalarından birini arayarak bulunduğunuz yere bir taksi çağırabilirsiniz: Taksi Kütahya (05355535420), Konak Taksi (02742163674), Has Taksi (02742161543), Çinigar Taksi (02742251399), İstasyon Taksi (02742162339), Çınar Taksi (02742161141), Dilek Taksi (02742161313), Kütahya Taksi Zümrüt (05492740092), Kemer Taksi (02742162000) ve Kütahya Taksi (05378764545).

Araç Kiralama: Zafer Havalimanı’na en hızlı ve pratik şekilde ulaşmanın tek yolu araç kiralamak. Uşak, Eskişehir, Kütahya ya da Afyonkarahisar’dan kiralayacağınız araçla kısa sürede Zafer Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Kütahya şehir merkezinde şubesi olan araç kiralama firmalarından bazıları: Eskar (02742262600), Arabam Rent A Car (05492254343), Seç Rent A Car (02746660122), AKS, Hedef Oto Kiralama (02742164041), Kütahya Oto Kiralama Autopark (05052248721) ve Alba Rent A Car. Kütahya’dan kiralayacağınız araçla D650 yolunu kullanırsanız eğer en fazla 50 dakikada Zafer Havalimanı’na varabilirsiniz.

Zafer Havalimanı Hakkında

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde konumlanan Zafer Havalimanı, hem Kütahya hem de Afyonkarahisar ve Uşak illerinin ana havalimanı olma özelliğini taşıyor ve bu nedenle de yolcu trafiği bakımından epey işlek bir havalimanı. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma unvanını taşıyan Zafer Havalimanı, Kütahya şehir merkezinden 41 km, Altıntaş ilçe merkezinden 12 km, Domaniç’ten 109 km, Dumlupınar’dan 44 km, Afyonkarahisar şehir merkezinden 59 km, Uşak’tan 103 km ve Eskişehir’den de 113 km uzaklıkta yer alıyor. IC İÇTAŞ şirketi tarafından işletilen Zafer Havalimanı toplam da 3 milyondan fazla metrekarelik bir alanı kaplıyor. 87 araç kapasiteli otopark, Kütahya porseleni satın alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları ve diğer alışveriş mağazaları, bankamatikler, araç kiralama ve transfer hizmetlerinin ofisleri, yeme içme alanları, VIP salonları vb. imkanların bulunduğu Zafer Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları, Türk Hava Yolları, Germanwings ve AtlasJet. Düsseldorf, İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk havalimanlarından Zafer Havalimanı’na aktarmasız olarak uçabilirsiniz.

Kütahya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Kütahya Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Yalova Gezi Rehberi

17 May 2020

Yalova Gezi Rehberi

Yalova Gezi Rehberi 1995 yılında il statüsüne geçen Yalova, Türkiye'nin...

Devamı
Van Gezi Rehberi

16 May 2020

Van Gezi Rehberi

Van Gezi Rehberi Van nüfusu en yoğun 19. İldir ve  Doğu Anadolu Bölgesinde yer alm...

Devamı
Uşak Gezilecek Yerler

13 May 2020

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Uşak hem farklı coğrafi yapısı hem de doğal güzellikleri açısın...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.