İstanbul Giresun Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Giresun Tahmini Fiyatlar

İstanbul Giresun Uçuşu

İstanbul Giresun uçak biletiİstanbul’un yorucu hayatından sıkılanlar için doğa ile bir araya gelmek oldukça güzeldir. Ülkemizin doğal cennetlerinden olan Giresun ilimiz herkesin dinlenmek için tercih ettiği iller arasında gelmektedir. İstanbul Giresun uçak bileti ile kısa sürede kendinizi yeşilliklere mavi denize bırakabilirsiniz. Sizi bu huzura daha hızlı gönderecek olan sitemiz ise bir tık kadar yakınınızda. Uygun fiyat garantisi sunan sitemiz ile her gün yüzlerce kişinin diledikleri yere uçuşunu sağlıyoruz. İstanbul Giresun uçak bileti ile bir an önce kendinizi doğal yaşama bırakabilirsiniz.

Giresun deyince akla ilk önce fındık gelmektedir. Fındık ticaretinde neredeyse dünyanın ihtiyacını karşılamaktadır. Dünya’nın en kaliteli fındıklarını yetiştiren Giresun ülkemiz fındık ticareti açısından büyük katkı sağlamaktadır. Kültür olarak ise insanların şehir merkezine göç etmeye başlamasıyla kültürel özelliklerin yavaş yavaş kaybolduğu görülmektedir. Fakat müzik ve halk oyunlarında her hangi bir kayıp söz konusu değildir. Karadeniz bölgesinde olan Giresun Karadeniz’e has özellikleri yansıtmaktadır. Değişik kültüre sahip olan Giresun da Mart ayının 14’ü oldukça önemlidir. Eğer nedenini merak ettiyseniz sitemizden İstanbul Giresun uçak bileti alarak 14 martta Giresun’a gidebilirsiniz. Giresun’un birçok yerinde kutsal ocak yerleri bulunur.Ocak yerlerinde dilekler tutulur,hastalara şifa,dertlere devalar aranır. İnanışa göre ateş kutsaldır, su dökülmez. Su Kutsaldır, kirletilmez. Farklı inanışlara sahip olan Giresun ülkemizin bir diğer renklerinden birisidir. İnanış ve kültürel farklıları olan Giresun’a İstanbul Giresun uçak bileti alarak kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Yemek kültürü açısında ise hamsi böreği, çalıçileği çorbası, mendek çorbası, yağlaş, karalahana diblesi, kiraz tuzlusu kavurması, hamsili mısır ekmeği, fasulye turşusu da meşhurdur.

Karadeniz bölgesinde olması nedeniyle mısır unu, balık ve lahana ön plandadır. Turşu açısından da farklı tatlara sahip olan Giresun oldukça farklı ve güzel bir ilimizdir. Deniz kenarında yer alan Giresun da deniz ile ilgili etkinlikler ön plandadır. Su sporları gibi sporlarında yapıldığı Giresun da etkinlikler insanları bir araya getirdiği için oldukça önemlidir. İstanbul Giresun uçak bileti alarak bu samimiyeti görebilirsiniz. Özlediğiniz doğal yaşama İstanbul Giresun uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Şehir İçi Ulaşım Hakkında

İstanbul şehir içi ulaşımda hem Avrupa ve hem de Anadolu yakasında kullanabileceğiniz başlıca ulaşım araçları arasında metrobüs, otobüs, minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsü, Marmaray, metro, tren, tramvay ve İDO bulunuyor. İstanbul haftanın son günü ve özellikle hafta içi iş çıkışı saatlerinde inanılmaz yoğun bir trafik olduğu için taksi, Uber, transfer veya araç kiralama gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na nasıl gidilir?

İstanbul şehir içinden Avrupa yakasında yer alan Atatürk Havalimanı’na yapacağınız yolculukta metrobüs, otobüs, minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsü, Marmaray, metro, tramvay ve IDO gibi toplu ulaşım araçlarının yanı sıra taksi, araç kiralama, transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Taksim ve çevresindeki ilçelerden Atatürk Havalimanı’na ulaşım genellikle 35-40 dakika sürüyor, ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde hangi yolların açık olduğunu gösteren uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Toplu Ulaşım Araçları (Metro, İETT ve HAVATAŞ otobüsleri)

Metro: Şehir merkezinden İstanbul Atatürk Havalimanı’na giderken birden çok toplu ulaşım yöntemini kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki olan metro sayesinde İstanbul’un birçok bölgesinden zahmetsiz bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ekonomik olduğu kadar hızlı da olan metro ile yoğun İstanbul trafiğinde vakit harcamadan doğruca havalimanına varmanız mümkün. İstanbul’un DTM İstanbul Fuar Merkezi, Yenibosna, Ataköy - Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy - İncirli, Zeytinburnu, Davutpaşa - YTÜ, Merter, Terazidere, Esenler Otagarı, Kocatepe, Kartaltepe - Sağmalcılar, Bayrampaşa - Maltepe, Topkapı - Ulubatlı, Emniyet - Fatih, Aksaray ve Yenikapı olmak üzere herhangi birindeki metro durağından Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sabah 06.00 ile gece 24.00 arasında ulaşım sağlayan metrolar, bayram dönemleri ve bazı özel günlerde gece geç vakte kadar hizmet veriyor. Metro girişindeki gişelerden tek geçişlik (4 TL), 2 geçişlik (7 TL), 3 geçişlik (10 TL), 5 geçişlik (15 TL) veya 10 geçişlik (30 TL) biletlerden herhangi birini alabilirsiniz. Ayrıca şehirde uzun süre kalmayı planlayanlar ise İstanbul Kart ya da Mavi Kart satın alabilir. İstanbul Kart sahibiyseniz, tek geçişte 2,30 TL, aylık tarife ile ücretlendirilen Mavi Kart sahibiyseniz de ayda 185 TL gibi bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler 2017 yılı güncel halidir.

İETT Otobüsü: Bulunduğunuz noktada herhangi bir metro durağı yoksa eğer Atatürk Havalimanı’na otobüsle ulaşımı tercih etmenizde fayda var. İETT otobüsleriyle havalimanına ulaşmak oldukça kolay. Hafif metro adıyla da bilinen bu araçlar, sabah 06.00 ile gece 24.00 arası her 5-7 dakikada bir sefer düzenliyor. Taksim, Şirinevler, Bakırköy ve Zeytinburnu’ndaki duraklardan TH-1 numaralı otobüse veya Yeşilyurt, Zeytinburnu, Yedikule Sahil ve Yenikapı Sahil güzergahını izleyen YH-1 otobüsüyle Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. İETT otobüslerine binmek için farklı bir bilet almanız gerekmiyor. Otobüs ve metro biletleri ortak kullanılıyor.

HAVATAŞ Otobüsü: İETT otobüslerine göre biraz daha pahalı olsa da özellikle turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. HAVATAŞ otobüsleri güzergah bakımından Yenikapı İDO ve Taksim olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yenikapı İDO otobüsünün günde 4 farklı seferi var ve bu sefer saatleri pazar günleri için 10.15, 11.45, 16.45 ce 19.45; haftanın diğer 6 günü içinse 09.05, 11.45, 16.45 ve 19.45. Taksim-Atatürk Havalimanı seferine binecekseniz, otobüslerin sabah 4’ten gece 1’e kadar hizmet verdiğini unutmayın. Taksim’den Atatürk Havalimanı’na varmak ortalama 40 dakika sürse de, bu süre iş çıkışı ve olağan dışı durumlarda uzayabiliyor. Taksim’den havalimanına gitmek üzere bineceğiniz HAVATAŞ otobüsünün 2017 bilet ücreti 12 TL. Taksim kalkış noktaları, Divan Otel karşısı ve Point Otel önü.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmezseniz eğer paylaşımlı, dolmuş veya özel taksilerden birini seçebilirsiniz. İstanbul’un merkezi olarak kabul edilen Taksim Meydanı’ndan bineceğiniz taksiyle 35 dakikada havalimanına varabilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise yaklaşık 50 TL. Olur da havalimanı taksisine binmek isterseniz de bu ücretten biraz daha fazlasını ödemeniz gerekebilir. Öyle ki, havalimanı taksilerinin uyguladığı fiyatlar sabittir. Taksim’den 60 TL, Sultanahmet ve Beylikdüzü’nden 50 TL, Otogar’dan 45 TL, Kadıköy’den ise 90 TL ödeyerek Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Araç Kiralama: Adım başı yerli ve yabancı araç kiralama şirketi bulabileceğiniz İstanbul’da araç kiralamak çok kolay. Şehir içinde ve Atatürk Havalimanı’nda şubesi olan araç kiralama şirketlerinden bazıları, Rent Go, Europark, Europcar, Budget, Dollar, Avis, Thrifty, Hertz, Sixt, Sun, Windy Car Rental. Bunun dışında konakladığınız otele danışırsanız shuttle servisleri olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Hakkında

Atatürk Havalimanı, ilk askeri havalimanı olarak 1912 senesinde Yeşilköy’de açıldı ve 1944 yılından beri de sivil havalimanı olarak taşımacılık hizmetine devam ediyor. Havalimanının dış hat kapasitesi yaklaşık 25,5 milyon ve iç hatlarla birlikte bu rakam 40 milyona kadar yükseliyor. Havalimanının hem dış hatlar hem de iç hatlar terminalinde sunulan imkanlarla yolculara bambaşka bir deneyim yaşatılıyor. Konaklama, alışveriş, yeme içme, banka, postane ve daha birçok imkanla, ihtiyacınız olan her şey Atatürk Havalimanı’nda elinizin altında olacak.

 

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na nasıl gidilir?

Kadıköy’den 40 km, Pendik’ten 12 km, Taksim’den 50 km ve TEM otoyol bağlantısından ise 1,5 km uzaklıkta yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na İstanbul’un hemen hemen her noktasından toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanız mümkün.

Toplu Ulaşım Araçları (IETT otobüsü, Havabüs, Tren, Deniz Otobüsü)

Şehir içinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için İETT otobüslerini kullanmak istiyorsanız, tek geçişlik (4 TL), 2 geçişlik (7 TL), 3 geçişlik (10 TL), 5 geçişlik (15 TL) veya 10 geçişlik (30 TL)  biletlerden birini almalısınız. Bunun dışında İstanbul Kart ve Mavi Kart seçenekleri de mevcut. İstanbul Kart sahibiyseniz eğer tek geçişte 2,30 TL, Mavi Kart sahibiyseniz de aylık tarife ile ücretlendirildiği için 185 TL (2017) ödemelisiniz. E3 ve E4 otobüsleri Levent’ten, E9 Bostancı’dan, E10 Kadıköy-Kurtköy’den, E11 Sultanahmet’ten, E18 Altunizade ve Ümraniye’den, 16S Metrobüs Uzunçayır’dan, KM20 Pendik Metro’dan, 132 Kartal-Tepeören’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğrudan ulaşım hizmeti veriyor.

Sabaha karşı 3’ten gece 1’e kadar seferi bulunan havabüslerin güzergahı, Taksim-Beşiktaş, Boğaziçi Köprüsü, TEM bağlantılı yolu ve son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı. Havalimanına direkt ulaştıran havabüslerin Taksim’deki kalkış noktaları ise Taksim Divan Oteli ve Point Otel’in önü. Sefer süresi yaklaşık 1,5 saat olan Taksim-Sabiha Gökçen havabüslerini kullanmak isterseniz 10 ila 15 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Kadıköy havabüsleri ise Kadıköy, Yeni Sahra ve TEM bağlantılı yolu duraklarından yolcu alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştırıyor. Kadıköy havabüsleri rıhtım İETT durakları önünden hareket ediyor. Üzerinde “Havataş” yazan otobüslerle havalimanına ulaşmak ortalama 1,5 saat sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek, Avrupa yakasında olanlar için biraz pahalı olabilir. Ama Pendik’ten ulaşımını sağlayacak yolcular, çok az bir ücret ödeyerek taksiyle havalimanına gidebilir çünkü aradaki mesafe sadece 12 km. 50 km uzaklıktaki Taksim’den ulaşımlarda ise daha ekonomik olan paylaşımlı taksi veya Uber’i tercih edebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı Sawkoop bünyesinde 7/24 taksi hizmetinden yararlanarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilmek için 02165881235 ya da 05525524552 numarasını arayabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi uygulayan Sawkoop taksilerinin açılış ücreti 3,45 TL (2017) ve devamında her km başına 2,10 TL. Örneğin, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek 110 TL civarında tutuyor ve ulaşım süresi ise ortalama 55 dakika.

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasının merkezinde denk gelebileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri arasında Rent Go, Europark, Europcar, Budget, Dollar, Avis, Thrifty, Hertz, Sixt, Sun, Windy Car Rental bulunuyor. Ayrıca konakladığınız otel ile önceden görüşürseniz shuttle hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Özel aracınızla havalimanına gidecekseniz, trafikte çok vakit kaybetmemek adına TEM otoyolunu veya E5 karayolunu kullanmanızda fayda var.

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılan dış hat ve iç hat terminalleri ile 2001 senesinden beri taşımacılık hizmeti veriyor. Şehrin Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un merkezi sayılan Taksim’e 50 km, Kadıköy’e 40 km ve E-5 karayoluna ise 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaran Sabiha Gökçen Havalimanı, otel, VIP salonları, seyahat acenteleri, alışveriş mağazaları ve yeme içme alanlarıyla yolcularına keyifli bir deneyim yaşatıyor.

 

 

Giresun Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

İstanbul Giresun Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 November 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Onur Air ile Mayıs Fırsatlarını Kaçırmayın !

09 May 2019

Onur Air ile Mayıs Fırsatlarını Kaçırmayın !

  Değerli Ucuzauc.com Misafirleri,   Onur Air ile ucuzauc.com üzerinden yapacağı...

Devamı
İstanbul’un Havalimanı Hakkında Pratik Bilgiler

11 April 2019

İstanbul’un Havalimanı Hakkında Pratik Bilgiler

Havacılık tarihinin dev projesi olan İstanbul Havalimanı özellikleri ile rekorları elinde tut...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.