İzmir Adıyaman Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İzmir - Adıyaman Tahmini Fiyatlar

En Ucuz İzmir Adıyaman Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi İzmir
Adıyaman 976KM
Uçuş Süresi 1 saat 50 dakika
Son Satış 32 dakika önce

İzmir Adıyaman Uçuşu

Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir merkezi olarak bilinen Konak ve Alsancak ilçelerinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay. Ulaşımınız için dilerseniz toplu ulaşım araçlarını kullanabilir ya da taksi, transfer ve araç kiralama gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Şehir içinden Adnan Menderes Havalimanı’na yapacağınız yolculukta kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları, ESHOT otobüsü, İzmir Metro, İzban, İzdeniz ve Havaş otobüsleri. Ulaşım süreniz ise maksimum 40 dakika.

Toplu Ulaşım Araçları (Havaş, ESHOT Otobüsü, İzmir Metro, İzban, İzdeniz)

Havaş otobüsleri hem İzmir’in en merkezi ilçelerinden hem de çevre illerden doğruca Adnan Menderes Havalimanı’na gitmenizi sağlayan bir ulaşım hizmeti. İzmir’in en büyük otellerinin konumlandığı, hatta “oteller bölgesi” olarak da adlandırılan Alsancak’tan (Swissotel Büyük Efes Oteli önü) kalkan Havaş otobüsleri mevcut ve sabaha karşı 03.30’dan akşam 23.30’a kadar her saat başı sefer düzenliyor. 2017 yılı itibariyle Alsancak-Adnan Menderes Havalimanı Havaş otobüsünün tek binişlik bilet ücreti ise 11 TL. Servis güzergâhı, Efes Oteli, Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve son durak Adnan Menderes Havalimanı olup, yolculuk süresi de 60 dakika. Bunun yanı sıra Çeşme (26 TL-90 dakika), Karşıyaka-Mavişehir (11 TL-60 dakika) gibi İzmir’in uzak ilçelerinden ya da Aydın-Kuşadası (26 TL-90 dakika), Söke (30 TL-135 dakika), Manisa (20 TL-90 dakika) gibi çevre illerden de Adnan Menderes Havalimanı’na direkt gidebilirsiniz.

ESHOT otobüsleri, şehir içinde pratik bir şekilde kullanabileceğiniz ulaşım araçları. Aynı zamanda şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na da 35-40 dakikada varmanızı sağlıyor. Havalimanının dış hatlar ve iç hatlar olmak üzere iki terminalinin de giden yolcu kısmına götüren ESHOT hatları, 200, 202 ve 204. Bu üç hat da 7/24 ulaşım sağladığı için günün her saati merkezden havalimanına gitme şansına sahipsiniz. 200 numaralı otobüs Karşıyaka yakınındaki Mavişehir’den, 202 numaralı otobüs Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan ve 204 numaralı otobüs ise İzotaş’tan (Bornova, Metro ve Otogar durakları) havalimanına direkt ulaştırıyor.

İzmir Metro ve İzban ise şehir içi trafiğinde hiç vakit kaybetmeden havalimanına ulaştıran tek ulaşım yöntemi. İzban ile İzmir Metro arasında aktarma yaparak İzmir’in hemen hemen her noktasına gidebilirsiniz. İzmir Metro, daha çok Hatay, Konak, Kemeraltı, Çankaya gibi daha merkezi bölgeler arasındaki ulaşımı sağlayan, İzban ise havalimanının bulunduğu Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Koşu, Buca Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere ulaştıran pratik bir ulaşım aracı. Öncelikle bulunduğunuz yerden ESHOT otobüsüyle İzban’ın aktarma durağı olan Halkapınar’a ya da Alsancak Garı’na gelebilir buradan İzban’a binerek 50-55 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na gelebilirsiniz. İzban’ın sefer başlangıç saati 05.20 ve son istasyona varış saati ise gece 01.23. İzmir Metro ise haftanın 7 günü 06.00 ile 00.20 arası sefer düzenliyor. İzmir şehir merkezinden havalimanına gitmek için İzban’ın Aliağa-Menemen değil, Tepeköy-Cumaovası yönüne giden trenine binmeniz gerekiyor. Havalimana giderken İzban’ın geçtiği duraklardan bazıları, Menemen, Çiğli, Mavişehir, Karşıyaka, Salhane, Halkapınar, Alsancak, Kemer, Şirinyer, Semt Garajı, Esbaş, Gaziemir ve Sarnıç.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Toplu ulaşım araçlarının çok çeşitli olması ve ulaşım ağının geniş olması nedeniyle İzmir’de taksi kullanmak İstanbul’daki kadar popüler değil. Gece vesait bulamadığınız durumlarda taksiye binmek size zaman kazandırabilir. Taksiyle ulaşımda sabit fiyat tarifesi (açılış 3 TL, her km başına 2,40 TL) uygulayan havalimanı taksilere denk gelmek şehir içinde biraz zor. Bu nedenle bulunduğunuz noktadan geçen veya özel olarak çağıracağınız bir taksiye binmeniz gerekiyor. Alsancak veya Konak’tan Adnan Menderes Havalimanı’na taksiyle ulaşmak ortalama 35-60 TL arasında değişiyor ve ulaşım süresiyse 30-40 dakika.

İzmir şehir içindeki araç kiralama firmalarından herhangi birine giderek çok kısa sürede aracınızı teslim alabilir ve 20 dakika gibi bir sürede Adnan Menderes Havalimanı’na varabilirsiniz. Şehir içinde ve havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden bazıları; Avro Rent a Car, Sixt, Europcar, Hertz, Trendcar, Circular, Garenta, Duray, Erboy, Windy Car, Avis, Budget, Rent Go, Enterprise, Papillion vb.

Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları Holding bünyesinde olan ve Ekim 1987 yılında hizmete açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı (IATA: ADB), İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alıyor. İzmir şehir merkezinden 18 km uzaklıktaki havalimanının adı, eski başbakanlardan biri olan Adnan Menderes’ten geliyor. Türkiye’nin en işlek 4. havalimanı olma unvanını alan Adnan Menderes Havalimanı’ndan sefer düzenleyen 65’in üzerinde hava yolu firması bulunuyor. 2005 senesinin istatistiklerine göre 3,7 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Adnan Menderes Havalimanı, 2016 senesinin yolcu istatistikleri ise 12 milyon yolcudur (9,9 milyonu iç hatlar ve 2,1 milyonu dış hatlar). Kargo, iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere toplamda 3 terminali bulunan havalimanı tam olarak 118 bin metrekarelik bir alanda yeme içme, seyahat acentesi, araç kiralama, TAV Galeri, duty free mağazaları vb. hediyelik eşya dükkânları gibi hizmetler barındırıyor.

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Adıyaman Havalimanı’ndan Adıyaman şehir merkezine doğrudan gitmenin birden çok yolu var. Bunlardan ilki olan havalimanı servisleri Adıyaman’daki turizm firmaları ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle hizmet veriyor. Bir diğer seçenek de havalimanından taksiye binmek. Daha konforlu bir ulaşım yöntemi tercih etmek isteyenlerse Adıyaman Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarını araştırabilir. Adıyaman Havalimanı’ndan Adıyaman şehir merkezine ulaşmak maksimum yarım saat sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Havalimanı Servisi: Adıyaman Havalimanı’na en çok sefer düzenleyen hava yolu firması olan Türk Hava Yolları’nın yolcuları için seferler düzenlediği havalimanı servisleri mevcut. Bu servislerin sefer saatleri ise Adıyaman Havalimanı’na inen uçakların saatlerine göre ayarlanıyor ve yolcuları havalimanından direkt olarak Adıyaman şehir merkezine götürüyor. Sevgi Turizm firmasıyla ortaklaşa düzenlenen THY havalimanı servislerinin güzergahı ise şöyle: Adıyaman şehir merkezi, Atatürk Bulvarı yan yol üzeri ve Adıyaman Müzesi önü. Türk Hava Yolları’nın havalimanı servislerinde yer ayırtmak için arayabileceğiniz numaralar: 04162137997 ya da 05343651115.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Adıyaman Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında 7/24 hazır bekleyen taksilerle Adıyaman şehir merkezine ulaşmak çok kolay. Aradaki mesafe 22 km olduğu için taksiciye ödeyeceğiniz ücret de ortalama olarak 40-55 TL arasında değişebilir. Sadece 20 dakikada Adıyaman şehir merkezine ulaştıran havalimanı taksilerini tercih etmek istemezseniz de şehir merkezindeki taksi firmalarından birini arayarak taksi çağırabilirsiniz: Doğan Taksi (05352216145), Adıyaman Otogar Taksi (04162161069), Gülin Taksi (04162130466), Biltem Taksi, Adıyaman Taksi (05072463375), Has Taksi, Özgür Taksi ve Altın Şehir Taksi (05072463375). Adıyaman Havalimanı taksileri için iletişim numarası ise 04162442212.

Araç Kiralama: Adıyaman Havalimanı geliş terminalinde sadece tek bir araç kiralama şirketinin ofisi var, o da Avis (04162233300). Yerli bir araç kiralama firması tercih edecekler ise Adıyaman şehir merkezine taksiyle giderek oradaki firmalardan birine gidip araç kiralayabilir. Adıyaman Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla D360 yolu üzerinden Adıyaman şehir merkezine muhtemelen 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

İzmir Adıyaman Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

05 Ocak 2020

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Ülke/Şehir: Türkiye/İzmir Açılış Tarihi: 17 Kasım 1987 Şehir Merkezine Uzaklık:...

Devamı
İzmir'den Avrupaya Ucuza uçabilirsiniz !

08 Temmuz 2019

İzmir'den Avrupaya Ucuza uçabilirsiniz !

  Sevgili Ucuza Uç Misafirleri,     Ukrayna Havayolları ile İzmir'de...

Devamı
Anadolujet İle yurt içi ve yurt dışı bahar uçuş promosyon fırsatlarını ucuzauc.com ile yakalayın!

21 Mart 2019

Anadolujet İle yurt içi ve yurt dışı bahar uçuş promosyon fırsatlarını ucuzauc.com ile yakalayın!

  Değerli ucuzauc.com yolcuları,   Anadolujet ile Yurt İçi ve Yurt Dışı U&cced...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.