Rize Bursa Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Rize - Bursa Tahmini Fiyatlar

En Ucuz Rize Bursa Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat
Seyahat Mesafesi Rize
Bursa 1.006KM
Uçuş Süresi 1 Saat 10 Dakika
Popüler Havayolları -
Son Satış 13 dakika önce

Rize Bursa Uçuşu

Şehir Merkezinden Rize Havaalanına Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak da yine oldukça rahattır. Genel olarak insanlar toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorlar. Fakat rahat bir şekilde ve acele olarak havalimanına yetişmek isteyenler özel araçlarla ya da kendi araçları ile gidebilirler. Bu araçlarla seyahat etmek daha hızlı şekilde havalimanına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Toplu Taşıma Araçları

Otobüs: Havaş servisleri toplu taşıma hizmeti vererek insanların şehir merkezinden havaalanına ulaşmasını sağlıyor. Güvenilir bir ulaşım hizmetidir. Düşük bir ücret ile rahatlıkla havaalanına ulaşma imkânınız vardır. Bunun yanında bu otobüsler belli bir güzergâh izlemektedir. Bu nedenle de özel araçlara göre biraz daha geç bir saatte havaalanına varmanız sağlanabilir.

Araç Kiralama: Araç kiralayarak da havaalanına gidebilirsiniz. Dilerseniz şoförlü araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Araç kiralamak için farklı firmalar vardır ve bu firmalarda yüksek modelde araç kiralamak da mümkündür. BRŞ Oto Kiralama Rent a Car, Ak Oto Kiralama, Bizim Oto Kiralama, Sun Rent a Car, Vega Oto Kiralama, Budget Rize, Rize’den Araç Kirala hizmeti gibi çeşitli araç kiralama firmaları vardır. Bu firmalar şoförlü araç kiralama hizmeti de veriyor. Dilerseniz yalnızca sizi havaalanına götürmek için transfer hizmeti de alabilirsiniz.

Rize Havaalanı Hakkında

Denizin doldurularak yaptırıldığı ikinci havalimanıdır. Yapımına yaklaşık olarak 2017 yılında başlanmıştır ve yakın bir zamanda da faaliyete geçmesi bekleniyor. 266 hektarlık alan üzerinde 88 milyon ton taş kullanılarak yapılan bir havalimanıdır. Rize’ye ulaşım için bu havaalanı ile daha kolay hale gelecek. Aynı zamanda çevre illere ulaşım için de bu havaalanı kullanılabilecek.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Bursa Yenişehir Havalimanı Bursa şehir merkezinden 50 km uzaklıkta yer aldığı için tercih edebileceğiniz çok sayıda toplu ve özel ulaşım araçları var. Bursa Belediyesi tarafından işletilen şehir içi otobüslerini kullanabileceğiniz gibi terminalden minibüse binerek de şehir merkezine gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek de Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan araç kiralamak ya da taksiye binmek. Her koşulda da Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bursa şehir merkezine ulaşmak 1-1,5 saat sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Minibüs)

Otobüs: Bursa Yenişehir Havalimanı terminali önünden kalkan ve Bursa Belediyesi bünyesinde hizmet veren şehir içi otobüsleriyle şehre ulaşmak inanılmaz pratik. 80 numaralı otobüs güzergahı havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veriyor ve toplam yolculuk süresi ise 90 dakika. 80 numaralı otobüsün güzergahı, Bursa Yenişehir Havalimanı, Merinos İstasyonu Ankara Yolu, Darmstat Caddesi ve Bursa şehir merkezinde yer alan Kent Meydanı. 80 numaralı otobüsün her gün seferi var, ancak sefer saatler Bursa Yenişehir Havalimanı’na iniş yapan uçakların saatlerine göre ayarlanıyor. 2017 yılı güncel haliyle fiyat tarifesi, tek biniş 2,80 TL ve Aktarma (Bursaray+Otobüs) 4,15 TL. Bursa’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız, mutlaka BursaKart edinmelisiniz. Bu kart sayesinde Bursa’daki tüm toplu taşıma araçlarına (Bursaray, Burtram, otobüs, Budo vb.) binebiliyorsunuz. Daha az kalacaksanız, 24 saatlik kart veya 48 saatlik karttan satın alabilirsiniz.

Minibüs: Bursa Yenişehir Havalimanı geliş terminalinden dışarı adımınızı atar atmaz bir sürü minibüs göreceksiniz. Bu minibüslerin çoğu doğrudan Bursa şehir merkezine ok uygun fiyata ulaştırıyor. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bursa Doğu Garajı ve Yenişehir ilçe merkezine kadar götüren minibüsleri kullanabilirsiniz. İletişim için 02247733620 numarasını arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Bursa Yenişehir Havalimanı terminal çıkışında 7/24 hazır bekleyen havalimanı taksileri direkt olarak Bursa şehir merkezine ya da şehrin dilediğiniz noktasına hızlıca götürüyor. Şehir merkeziyle havalimanı arasındaki mesafe 50 km olduğundan dolayı taksiyle ulaşımın biraz pahalı (110-140 TL) olacağını hatırlatmakta fayda var. Bu fiyatı ödemek yerine havalimanından şehre gitmek isteyen ve taksiye binmek üzere olan bir başka yolcuyla paylaşımlı olarak taksiyi kullanabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan bineceğiniz taksiyle 40-45 dakikada Bursa şehir merkezine varmanız muhtemel.

Araç Kiralama: Bursa Yenişehir Havalimanı terminalinde çok sayıda araç kiralama firması yok. En çok tercih edileni olan Sixt (02124440076) firmasını seçebileceğiniz gibi havalimanından şehre taksiyle gidebilir ve şehir merkezinden daha uygun fiyata araç kiralayabilirsiniz. Öyle ki, şehir içinde çok daha fazla alternatif var: Zirve Rent A Car (05385560587), Bursa Uzun Rent A Car (022424708247), Demir (02242717668), Eren Rent A Car (02242710002), Mega VIP (05394723465), Avis (02242365133), ROL Rent A Car (02242472741) ve Aybek (02244511915). Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Bursa şehir merkezine en hızlı şekilde (30-35 dakika) varmak istiyorsanız, Bilecik/Bursa yolu D160 veya Bursa çevre yolunu (O-22/E90) kullanmanız gerekiyor.

 

Bursa Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Rize Bursa Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.