İstanbul Ağrı Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Ağrı Tahmini Fiyatlar

İstanbul Ağrı Uçuşu

   Ağrı dağın eteğinde uçan güvercin olmak için önce Ağrı’ya uçmak gerekir. İstanbul Ağrı uçak bileti alarak siz de Ağrı da güvercin olabilirsiniz. Uygun fiyat garantisi veren sitemiz sayesinde İstanbul Ağrı uçak bileti alarak kısa zamanda Ağrı’ya ulaşabilirsiniz. 

  Ağrı Dağı Türkiye’nin en yüksek dağıdır. Nuh Tufanı sonrasında Nuh’un gemisine ev sahipliği yapması nedeniyle efsanevi özelliğe sahip olan bir dağdır. Kutsal kitaplarda bile adı geçen Ağrı Dağı’nın farklı dillerde birçok ismi vardır. Tırmanışlarda kullanılan Ağrı Dağı için uygun zaman Temmuz Ağustos aylarıdır. İstanbul Ağrı uçak bileti alarak Ağrı Dağı’na tırmanabilirsiniz. Ağrı Dağı etrafında konaklama ve lokanta tesisleri bulunmaktadır. Ağrı Dağı’nın etrafından gidildiğinde İran’a gidilmektedir. İran ile Ağrı arasında bağlayıcı faktördür. Ağrı Dağı’na en yakın merkez Doğubeyazıt’tır. İstanbul Ağrı uçak bileti ile Doğubeyazıtı da görebilirsiniz.

   Ağrı Doğubeyazıt da bulunan İshak Paşa Sarayı da oldukça önemlidir. Ağrı’ya gidip de İshak Paşa Sarayı’nı görmemek olmaz. Osmanlı Devleti döneminden kalma olan İshak Paşa Sarayı hala tüm sağlamlığıyla kalmaktadır. Türk kültürü saray anlayışının en iyi örneği olan İshak Paşa Sarayı mutlaka görülmesi gereken saraylardandır. Estetiksel olarak sanat tarihi açısından da oldukça önemlidir.

   Osmanlı Devleti’nin önemli merkezlerinden olan Ağrı da birden fazla kale de bulunmaktadır. Güvenliğe oldukça önem veren Ağrı da İstanbul Ağrı uçak bileti alarak eski zamanlardan kalma çok fazla kale görebilirsiniz. 

  Doğal termal kaynakları da Ağrı da fazlaca bulunmaktadır. Termal kaplıcaların hastalıklara şifa olarak da kullanıldığı Ağrı birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Sezonu geldiğinde dolup taşan termal oteller fazla ilgi görmektedir. Sizler de bir an önce İstanbul Ağrı uçak bileti alarak otellerde ki yerler dolmadan Ağrı kaplıcalara gidebilir, hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

   Ağrı da hayvancılık ön planda olduğu için yemeklerde hayvansal gıdalar yoğundur. Ağrı zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ağrı’nın en meşhur yemeği saç kavurmadır. Yöreye özgü pek çok yemek çeşidi bulunmaktadır. Sitemizden İstanbul Ağrı uçak bileti alarak sizde ülkemizin görülmesi gereken illerinden olan Ağrı’yı görebilirsiniz.

Ağrı Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 Kasım 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Efes Antik Kenti

12 Kasım 2019

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti Efes, Türkiye’nin batısında yer alan Kuşadası’na çok yak...

Devamı
Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

11 Kasım 2019

Bebekli Ailelere Tatil Önerileri

Bebekli olan aileleri tatile çıkma fikri ürkütebilir. Ancak merak edilecek ya da ...

Devamı