İstanbul Antalya Uçak Bileti Ara

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul - Antalya Tahmini Fiyatlar

İstanbul Antalya Uçuşu

Yaz aylarının vazgeçilmez yeri Antalya’dır. Antalya yerli yabancı bir sürü turistin akın ettiği şehrimizdir. İstanbul Antalya uçak bileti bitmeden bir an önce sitemizden alabilirsiniz. Güvenilirliği tartışılmaz olan sitemiz sayesinde siz de İstanbul Antalya uçak bileti ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Yurt dışından gelenlerinde İstanbul Antalya uçak bileti alacağınız zamanlara az kaldı. Vakit kaybetmeden bir an önce sitemizden isteğinize göre biletinizi alabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında ülkenin turizm gelirlerinin neredeyse çoğunu Antalya karşılamaktadır. Antalya da döviz gelirleri diğer illere göre daha fazladır. Sadece turizm değil aynı zamanda meyve açısından da zengin olan Antalya ülkenin turunçgillerinin çoğunu karşılamakta. İhracatta da ilk sıralarda yer alan Antalya meyve ticaretinde oldukça iyi durumdadır. Liman şehri olan Antalya yolcu gemilerinin de sık uğradığı mekanlardandır. Antalya’nın diğer şehirlere kıyasla Roma dönemi özelliklerini en fazla yansıtan şehir olması da ayırt edici özelliklerindendir. Dünya’nın İlkerlini arasında bulunduran Antalya bu sebebiyle de bir çok turistin akımına uğrayan şehirlerdendir. Sizler de İstanbul Antalya uçak bileti alarak bu güzel şehri gezebilirsiniz. Manavgat, Düden gibi doğal şelaleleriyle oldukça büyüleyici bir şehirdir Antalya. Tam bir Akdeniz iklimine sahip olan Antalya soğuk havaları sevmeyenler için oldukça idealdir. Antalya da şehir yoruculuğu geri plandadır. İstanbul’a göre daha sakin ve daha samimi bir şehir olan Antalya bu yönüyle de oldukça ilgi odağıdır. Turizm sektörü sebebiyle özellikle yaz aylarında İstanbul Antalya uçak bileti satışları çok fazla olmakta. Gerek iş adamları gerek ünlüler gerekse turistler ilk tercih olarak uçak ile yolculuğu tercih etmekteler. Herkes uçak ile yolculuğu tercih ederken siz de bir an önce vakit kaybetmeden sitemizden İstanbul Antalya uçak bileti alabilirsiniz.

Her yıl binlerce kişinin akın akın gittiği Antalya’ya artık sizin de gitme vaktiniz gelmedi mi? Sitemizden alacağınız İstanbul Antalya uçak bileti ile siz de bir an önce kendinizi Akdeniz’in sıcak sularına bırakabilirsiniz.   İstanbul Antalya uçak bileti daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce alın. Yolculukta rahatlık ve zaman kaybını önemseyenlerdenseniz bunu uçak ile en aza indirebilirsiniz.

 

İstanbul Şehir İçi Ulaşım Hakkında

İstanbul şehir içi ulaşımda hem Avrupa ve hem de Anadolu yakasında kullanabileceğiniz başlıca ulaşım araçları arasında metrobüs, otobüs, minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsü, Marmaray, metro, tren, tramvay ve İDO bulunuyor. İstanbul haftanın son günü ve özellikle hafta içi iş çıkışı saatlerinde inanılmaz yoğun bir trafik olduğu için taksi, Uber, transfer veya araç kiralama gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na nasıl gidilir?

İstanbul şehir içinden Avrupa yakasında yer alan Atatürk Havalimanı’na yapacağınız yolculukta metrobüs, otobüs, minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsü, Marmaray, metro, tramvay ve IDO gibi toplu ulaşım araçlarının yanı sıra taksi, araç kiralama, transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Taksim ve çevresindeki ilçelerden Atatürk Havalimanı’na ulaşım genellikle 35-40 dakika sürüyor, ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde hangi yolların açık olduğunu gösteren uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Toplu Ulaşım Araçları (Metro, İETT ve HAVATAŞ otobüsleri)

Metro: Şehir merkezinden İstanbul Atatürk Havalimanı’na giderken birden çok toplu ulaşım yöntemini kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki olan metro sayesinde İstanbul’un birçok bölgesinden zahmetsiz bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ekonomik olduğu kadar hızlı da olan metro ile yoğun İstanbul trafiğinde vakit harcamadan doğruca havalimanına varmanız mümkün. İstanbul’un DTM İstanbul Fuar Merkezi, Yenibosna, Ataköy - Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy - İncirli, Zeytinburnu, Davutpaşa - YTÜ, Merter, Terazidere, Esenler Otagarı, Kocatepe, Kartaltepe - Sağmalcılar, Bayrampaşa - Maltepe, Topkapı - Ulubatlı, Emniyet - Fatih, Aksaray ve Yenikapı olmak üzere herhangi birindeki metro durağından Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sabah 06.00 ile gece 24.00 arasında ulaşım sağlayan metrolar, bayram dönemleri ve bazı özel günlerde gece geç vakte kadar hizmet veriyor. Metro girişindeki gişelerden tek geçişlik (5 TL), 2 geçişlik (8 TL), 3 geçişlik (12 TL), 5 geçişlik (15 TL) veya 10 geçişlik (30 TL) biletlerden herhangi birini alabilirsiniz. Ayrıca şehirde uzun süre kalmayı planlayanlar ise İstanbul Kart ya da Mavi Kart satın alabilir. İstanbul Kart sahibiyseniz, tek geçişte 2,30 TL, aylık tarife ile ücretlendirilen Mavi Kart sahibiyseniz de ayda 185 TL gibi bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler 2018 yılı güncel halidir.

İETT Otobüsü: Bulunduğunuz noktada herhangi bir metro durağı yoksa eğer Atatürk Havalimanı’na otobüsle ulaşımı tercih etmenizde fayda var. İETT otobüsleriyle havalimanına ulaşmak oldukça kolay. Hafif metro adıyla da bilinen bu araçlar, sabah 06.00 ile gece 24.00 arası her 5-7 dakikada bir sefer düzenliyor. Taksim, Şirinevler, Bakırköy ve Zeytinburnu’ndaki duraklardan TH-1 numaralı otobüse veya Yeşilyurt, Zeytinburnu, Yedikule Sahil ve Yenikapı Sahil güzergahını izleyen YH-1 otobüsüyle Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. İETT otobüslerine binmek için farklı bir bilet almanız gerekmiyor. Otobüs ve metro biletleri ortak kullanılıyor.

HAVATAŞ Otobüsü: İETT otobüslerine göre biraz daha pahalı olsa da özellikle turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. HAVATAŞ otobüsleri güzergah bakımından Yenikapı İDO ve Taksim olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yenikapı İDO otobüsünün günde 4 farklı seferi var ve bu sefer saatleri pazar günleri için 10.15, 11.45, 16.45 ce 19.45; haftanın diğer 6 günü içinse 09.05, 11.45, 16.45 ve 19.45. Taksim-Atatürk Havalimanı seferine binecekseniz, otobüslerin sabah 4’ten gece 1’e kadar hizmet verdiğini unutmayın. Taksim’den Atatürk Havalimanı’na varmak ortalama 40 dakika sürse de, bu süre iş çıkışı ve olağan dışı durumlarda uzayabiliyor. Taksim’den havalimanına gitmek üzere bineceğiniz HAVATAŞ otobüsünün 2018 bilet ücreti 15 TL. Taksim kalkış noktaları, Divan Otel karşısı ve Point Otel önü.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi: Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmezseniz eğer paylaşımlı, dolmuş veya özel taksilerden birini seçebilirsiniz. İstanbul’un merkezi olarak kabul edilen Taksim Meydanı’ndan bineceğiniz taksiyle 35 dakikada havalimanına varabilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise yaklaşık 70 TL. Olur da havalimanı taksisine binmek isterseniz de bu ücretten biraz daha fazlasını ödemeniz gerekebilir. Öyle ki, havalimanı taksilerinin uyguladığı fiyatlar sabittir. Taksim’den 70 TL, Sultanahmet ve Beylikdüzü’nden 60 TL, Otogar’dan 50 TL, Kadıköy’den ise 100 TL ödeyerek Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Araç Kiralama: Adım başı yerli ve yabancı araç kiralama şirketi bulabileceğiniz İstanbul’da araç kiralamak çok kolay. Şehir içinde ve Atatürk Havalimanı’nda şubesi olan araç kiralama şirketlerinden bazıları, Rent Go, Europark, Europcar, Budget, Dollar, Avis, Thrifty, Hertz, Sixt, Sun, Windy Car Rental. Bunun dışında konakladığınız otele danışırsanız shuttle servisleri olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Hakkında

Atatürk Havalimanı, ilk askeri havalimanı olarak 1912 senesinde Yeşilköy’de açıldı ve 1944 yılından beri de sivil havalimanı olarak taşımacılık hizmetine devam ediyor. Havalimanının dış hat kapasitesi yaklaşık 25,5 milyon ve iç hatlarla birlikte bu rakam 40 milyona kadar yükseliyor. Havalimanının hem dış hatlar hem de iç hatlar terminalinde sunulan imkanlarla yolculara bambaşka bir deneyim yaşatılıyor. Konaklama, alışveriş, yeme içme, banka, postane ve daha birçok imkanla, ihtiyacınız olan her şey Atatürk Havalimanı’nda elinizin altında olacak.

 

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na nasıl gidilir?

Kadıköy’den 40 km, Pendik’ten 12 km, Taksim’den 50 km ve TEM otoyol bağlantısından ise 1,5 km uzaklıkta yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na İstanbul’un hemen hemen her noktasından toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanız mümkün.

Toplu Ulaşım Araçları (IETT otobüsü, Havabüs, Tren, Deniz Otobüsü)

Şehir içinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için İETT otobüslerini kullanmak istiyorsanız, tek geçişlik (4 TL), 2 geçişlik (7 TL), 3 geçişlik (10 TL), 5 geçişlik (15 TL) veya 10 geçişlik (30 TL)  biletlerden birini almalısınız. Bunun dışında İstanbul Kart ve Mavi Kart seçenekleri de mevcut. İstanbul Kart sahibiyseniz eğer tek geçişte 2,30 TL, Mavi Kart sahibiyseniz de aylık tarife ile ücretlendirildiği için 185 TL (2017) ödemelisiniz. E3 ve E4 otobüsleri Levent’ten, E9 Bostancı’dan, E10 Kadıköy-Kurtköy’den, E11 Sultanahmet’ten, E18 Altunizade ve Ümraniye’den, 16S Metrobüs Uzunçayır’dan, KM20 Pendik Metro’dan, 132 Kartal-Tepeören’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğrudan ulaşım hizmeti veriyor.

Sabaha karşı 3’ten gece 1’e kadar seferi bulunan havabüslerin güzergahı, Taksim-Beşiktaş, Boğaziçi Köprüsü, TEM bağlantılı yolu ve son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı. Havalimanına direkt ulaştıran havabüslerin Taksim’deki kalkış noktaları ise Taksim Divan Oteli ve Point Otel’in önü. Sefer süresi yaklaşık 1,5 saat olan Taksim-Sabiha Gökçen havabüslerini kullanmak isterseniz 10 ila 15 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Kadıköy havabüsleri ise Kadıköy, Yeni Sahra ve TEM bağlantılı yolu duraklarından yolcu alarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştırıyor. Kadıköy havabüsleri rıhtım İETT durakları önünden hareket ediyor. Üzerinde “Havataş” yazan otobüslerle havalimanına ulaşmak ortalama 1,5 saat sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek, Avrupa yakasında olanlar için biraz pahalı olabilir. Ama Pendik’ten ulaşımını sağlayacak yolcular, çok az bir ücret ödeyerek taksiyle havalimanına gidebilir çünkü aradaki mesafe sadece 12 km. 50 km uzaklıktaki Taksim’den ulaşımlarda ise daha ekonomik olan paylaşımlı taksi veya Uber’i tercih edebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı Sawkoop bünyesinde 7/24 taksi hizmetinden yararlanarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilmek için 02165881235 ya da 05525524552 numarasını arayabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi uygulayan Sawkoop taksilerinin açılış ücreti 3,45 TL (2017) ve devamında her km başına 2,10 TL. Örneğin, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek 110 TL civarında tutuyor ve ulaşım süresi ise ortalama 55 dakika.

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasının merkezinde denk gelebileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri arasında Rent Go, Europark, Europcar, Budget, Dollar, Avis, Thrifty, Hertz, Sixt, Sun, Windy Car Rental bulunuyor. Ayrıca konakladığınız otel ile önceden görüşürseniz shuttle hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Özel aracınızla havalimanına gidecekseniz, trafikte çok vakit kaybetmemek adına TEM otoyolunu veya E5 karayolunu kullanmanızda fayda var.

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılan dış hat ve iç hat terminalleri ile 2001 senesinden beri taşımacılık hizmeti veriyor. Şehrin Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un merkezi sayılan Taksim’e 50 km, Kadıköy’e 40 km ve E-5 karayoluna ise 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaran Sabiha Gökçen Havalimanı, otel, VIP salonları, seyahat acenteleri, alışveriş mağazaları ve yeme içme alanlarıyla yolcularına keyifli bir deneyim yaşatıyor.

 

 

 

 

Antalya Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Antalya’da şehir içi ulaşımının büyük bir kısmını Antobüs adlı halk otobüsleri oluşturuyor. Bunun yanı sıra Antray adındaki tramvaylar, Nostalji Tramvayı, deniz otobüsü, taksi, transfer gibi çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Antalya’da bir noktadan başka bir noktaya gitmek gerçekten de çok kolay. Bilhassa turistlerin gözdesi olan Nostalji Tramvayı’nın güzergâhı, Zerdalilik, Işıklar-1, Işıklar-2, Belediye, Üç Kapılar, Kale Kapısı, Cumhuriyet Meydanı, Selekler, Meslek Lisesi, Barbaros ve Müze. Antray ise toplam hat uzunluğu 11 km olan ve 16 durak ile hizmet veren popüler bir ulaşım aracı. Hafif raylı sistem olarak da bilinen Antray’ın dışında Antobüsler de oldukça konforlu bir ulaşım hizmeti veriyor. Deniz otobüsleri ile de Antalya-Kemer arasında yolculuk yapabilirsiniz. Antalya’daki toplu ulaşım araçlarını kullanmak için ortak kart sisteminden faydalanmanızı öneriyoruz. Bu kartın adı Antalya Kart ve hemen hemen tüm gişelerden temin edebilirsiniz. Ayrıca kullan at biletlerden de satın alabilirsiniz. Antalya Kart ile otobüse binmek için 2,60; tramvaya ise 2 TL ödeyerek binebilirsiniz. Aktarmanın 1. ve 2. saatlerinde ödeyeceğiniz ücretse sadece 1 TL. Kart satış cihazlarında ya da otobüslerde bulabileceğiniz kullan at biletlerinin 2017 fiyatları; 2 binişlik 6,50 TL (otobüslerde 7,50 TL) ve 4 binişlik 12 TL (otobüslerde 13 TL). Kullan at biletler ile aktarma yapılamaz, bu biletlere toplamda 5 kez dolum yapabilirsiniz ve satın aldığınızda ilk dolum yapıldıktan sonra 4 dolum hakkınız daha bulunur. 600 ve 800 numaralı havalimanı hatlarında ise çift bilet uygulaması olduğunu unutmayın.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı’ndan Antalya şehir merkezine ulaşmanın birden çok yolu var. Antrobüs, Havaş otobüsleri, Antray tramvayları, taksi, transfer araçları gibi bu ulaşım yöntemlerden birini seçerek yalnızca 20 dakikada şehir içine gidebilirsiniz. Havalimanı terminal binasının dışına çıktığınızda bu ulaşım araçlarının duraklarını göreceksiniz.

Toplu Ulaşım Araçları (Antobüs, Havaş otobüsü, Antray)

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk otobüsleri ya da Antobüs ile havalimanından şehre gitmek yaklaşık 50 dakikanızı alabilir. Havalimanından 600 numaralı otobüse binerseniz eğer Antalya şehir merkezine ulaşabilir veya direkt olarak Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz. 600 numaralı otobüs, DEEPO Alışveriş Merkezi, Mall of Antalya AVM, Topçular, Meydan, Mevlana Caddesi, Markantalya AVM, 100.yıl caddesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Meltem, Akdeniz Üniversitesi, Adliye, Erasta AVM’den geçiyor ve otogara kadar gidiyor. Bir diğer seçenek olan 800 numaralı otobüsün rotası ise Lara bölgesi, Muratpaşa Belediyesi, Terracity AVM, Shemall AVM, Laura AVM, Şirinyalı, Akra Barut Otel (Eski Dedeman Otel), Antalya şehir merkezi, 5M Migros, İl Sağlık Müdürlüğü, Gürsu ve Sarısu Bölgesi. Bu iki otobüs için de çift bilet uygulaması mevcut, bu sebeple de tek binişlik ücret Antalya Kart için 4,60 TL ve kullan at bilet için 6,50 TL. Sabaha doğru 5’te başlayan 600 numaralı otobüs seferleri ertesi gün sabah 4’e kadar devam ediyor. 800 numaralı otobüsün ise ilk seferi 06.15 iken, en son 23.45’te Antalya Havalimanı’ndan kalkıyor. Otobüslerin şehir merkezine kadar olan yolculuk süresi, iki hat için de 40-45 dakika.

Tıpkı İzmir’de olduğu gibi Antalya’da da Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş otobüsleri, halk otobüslerine nazaran biraz daha pahalı, ancak çok daha konforlu, hızlı ve dakik olduğunu söyleyebiliriz. Antalya Havalimanı’ndan şehre giden Havaş otobüslerinin hepsi iç hatlar terminalinin dışından kalkıyor. Dolayısıyla Antalya Havalimanı dış hatlar terminaline inecekseniz, Havaş otobüsüne binmek için iç hatlar terminaline geçmeniz gerekiyor. Havaş otobüsünün yolcu indirme durakları; Tedaş Kavşağı, Hal Kavşağı, Sakarya Parkı, Dünya Göz Hastanesi, Otogar, Öğretmen Evi, Akdeniz Üniversitesi, Kemer Otobüs Durağı, Mini City, 5M Migros AVM. Havaş otobüsünün toplam yolculuk süresi 45 dakika ama trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebiliyor. Havaş otobüsünün bilet fiyatı ise 11 TL (2017).

Antray ile havalimanından şehir merkezine gitmek isteyenler Antalya Kart ya da kullan at kartlardan kullanabilir. Havalimanı-Meydan-Fatih seferini düzenleyen Antray’ın popüler duraklarından bazıları, havalimanı, EXPO, Muratpaşa, İsmetpaşa, Fatih, Kepezaltı, Çallı, Meydan, Topçular… Antray’ın tek binişlik ücreti 2 TL, ilk sefer saati 07.04 ve ilk durağı ise Antalya Havalimanı.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Antalya Havalimanı’na vardığınızda terminaldeki araç kiralama şirketlerinden herhangi birini seçerek dakikalar içerisinde aracınızı teslim alarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Kiralayacağınız araçla sadece 15-20 dakikada varabileceğiniz şehir merkezi havalimanından 13 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı terminalinde hizmet veren araç kiralama firmalarından bazıları, Avis (02423303073), Aytur (02423303465), Budget (02423303395), Europcar (02423303068), Filo Rent a Car (02423303090), National Alamo (02423303572) ve Hertz (02423303465).

Antalya Havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2’de 7/24 hizmete açık olan taksi duraklarına gidin ve havalimanı bünyesinde hizmet veren taksilerden birine binin. Yaklaşık 20 dakikada Antalya şehir merkezine varabilirsiniz. Antalya Airport Taxi firmasına 02423303107 ya da +905394881616 numarasından ulaşabilirsiniz. Sabit fiyat tarifesi üzerinden ücretlendirilen havalimanı taksileri tercih ederek daha ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanından Antalya şehir merkezine taksiyle gitmek yaklaşık 44-50 TL arasında tutuyor.

 

 

Antalya Tahmini Sıcaklık

GÜN
SICAKLIK
HAVA

Haritada Görüntüle

Mobil Uygulama

İstanbul Antalya Seyahat Önerileri

En yeni seyahat fikirleri, uzman deneyimleri, blogger görüşleri ve en mükemmel seyahati yaşamınızı sağlayacak tüm bilgileri bulabilirsin

Türk Hava Yolları Erken Rezervasyon Kampanyası

11 March 2020

Türk Hava Yolları Erken Rezervasyon Kampanyası

Türk Hava Yolları sadece 11 Mart 2020 tarihinde yapılacak satışlarda geçerli olacak şeki...

Devamı
Antalya ve Alanya’dan Helsinki Uçuşları Devam Ediyor!

27 February 2020

Antalya ve Alanya’dan Helsinki Uçuşları Devam Ediyor!

  Finnair Havayollar ile Antalya ve Alanya seferleri kış aylarında da devam etmektedir . G...

Devamı
İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

15 November 2019

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Sabah Kahvaltısı Yapılabilecek Yerler İstanbul’da sabah kahvaltısı yapıla...

Devamı
Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.